Dodatki slubne i ozdoby do włosów

Eksperci ślubni odpowiedzą na twoje pytania dotyczące dodatków do sukni ślubnej, podpowiedzą ile kosztuje toczek, a ile woalka ślubna i co wybrać zamiast welonu ślubnego.

Pani Kasia Skrzynecka, a właściwie - Vaganza, to  kolejna marka, z którą rozpoczęłyśmy ostatnio współpracę. Młoda, ambitna i niezwykle zdolna - taka właśnie jest Pani Kasia i jej przepiękne ozdoby do włosów i biżuteria.

Wedle wierzeń sprzed wieków, welon opuszczony na twarz miał chronić Pannę Młodą przed atakami demonów, w dzisiejszych czasach jego symbolika zmieniła się na rzecz znaku czystości i niewinności Panny Młodej.

Nie zawsze młode pary na swój ślub wybierają ciepłe miesiące w roku. Wtedy panna młoda musi pomyśleć o ciepłym okryciu pasującym do stylizacji ślubnej.

Jeśli jest coś, czego należy unikać za wszelką cenę przy komponowaniu stylizacji ślubnej, to przypadkowy dobór dodatków.

Jesień nieubłaganie zbliża się do końca, temperatury sukcesywnie się obniżają, niebezpiecznie oscylując wokół dolnej skali termometru, jednak nie przeszkadza to Młodym Parom w zawieraniu związków małżeńskich.

Odpowiednio dobrana ozdoba do włosów w dniu ślubu dopełni stylizacji Panny Młodej, podkreśli fryzurę oraz rysy twarzy. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy wiesz, że chcesz ozdobę do włosów, jednak nie jesteś w stanie zdecydować się na to, jaką wybrać?

Biżuteryjne ozdoby do włosów zawojowały rynek ślubny już kilka sezonów temu i wciąż pozostają jednymi z najczęściej wybieranych ozdób ślubnych do włosów przez Panny Młode. Koraliki, tasiemki, kamyczki, kryształki, czy biżuteria sutaszowa – wybór jest bardzo zróżnicowany, dlatego każda, nawet najbardziej wymagająca Panna Młoda znajdzie coś dla siebie. Również sposób umieszczenia ozdoby pozostaje dowolny – założona z przodu, z boku, czy z tyłu w zależności od wyboru fryzury ślubnej, zawsze prezentuje się stylowo.

Ślubne aranżacje kwiatowe, to nie tylko bukiety ślubne, dekoracje kościoła, samochodu czy sali weselnej. Równie ważnym elementem oprawy ślubu są dodatki kwiatowe dla Panny Młodej, Pana Młodego, Świadków oraz Rodziców. Takie dodatki pozwalają wyróżnić najważniejsze osoby na ślubie i weselu, dodatkowo akcentując, że są bardzo bliscy Młodej Parze.

Fryzura ślubna, to drugi, zaraz po sukni ślubnej, z najważniejszych elementów stylizacji Panny Młodej. Wybrana kreacja ślubna wymaga bowiem odpowiedniej oprawy w postaci uczesania, a samo uczesanie wymaga wsparcia w postaci ozdobnych spinek, grzebieni, toczków, opasek czy stroików ślubnych.

Wprawdzie welon jest wciąż bardzo popularną ozdobą głowy Panny Młodej, jednakże coraz więcej dziewczyn stawia na żywe kwiaty we włosach zamiast welonu.

Welon to najbardziej tradycyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o dodatki do włosów dla Panny Młodej. Nie jest to oczywiście złe rozwiązanie! Welony to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody. Nie oznacza to jednak, że należy ślepo podążać wydeptanymi ścieżkami… Moda ślubna daje nam tyle innych możliwości!

Jeszcze do niedawna, welon jako ozdoba fryzury ślubnej był nieodzownym ślubnym dodatkiem każdej Panny Młodej. Dziś jednak wiele Panien z niego rezygnuje i poszukuje dobrej alternatywy dla tego tradycyjnego, ślubnego akcesorium. Bywa też tak, że welon zwyczajnie nie pasuje do całej stylizacji ślubnej lub do wybranego uczesania, a przyszłym Pannom Młodym bardzo zależy na tym, by podkreślić odświętny i wyjątkowy charakter fryzury ślubnej.

Wybór koloru przewodniego to jedna z pierwszych decyzji jaką podejmuje każda Panna Młoda, która zaczyna organizować swój ślub. Kolor przewodni powinien nie tylko pasować do urody Panny Młodej, ale także do obranego stylu oraz wystroju sali weselnej.

Furta kobiety nosiły od zawsze. W latach 20'i 30'  kluczową rolę w wizerunku wyzwolonej kobiety pełniły perły, kapelusze i właśnie futra. To one stworzyły kobietę wytworną, elegancką i z klasą.

Nie każda Panna Młoda marzy o welonie jako dopełnieniu swojej ślubnej stylizacji. Część zastanawia się także, czym ozdobić włosy po ceremonii kościelnej lub oczepinach.

Wianki ślubne w tym roku dotrzymują kroku welonom. Głównie dlatego, że Panny Młode pokochały modne klimaty boho, rustykalne. folkowe i sielskie.

Już dawno minęły czasy, gdy na głowie Panny Młodej obowiązkowo musiał się znaleźć welon. Dziś z powodzeniem zastępują go diademy, fascynatory, woalki oraz... wianki, które nadają stylizacji nuty romantyzmu i lekkości.

Coraz częściej to wianek ślubny staje się atrybutem Panny Młodej w zastępstwie welonu. Od lat jednak przypisywano go Pannom Młodym z długimi włosami, zapominając, iż duet: krótkie włosy i wianek, także może się świetnie sprawdzić.

Wianki ślubne to nieodłączny element ozdoby dla Panny Młodej na ślub i wesele rustykalne, boho, sielskie i każde, gdzie romantyczność krzyżuje się z naturą, gdzie nowoczesność przeplata się z duchem vintage, gdzie stylizacja ślubna kocha lekkość, zwiewność i naturalność.

Fascynatory to piękne ozdoby do włosów, które od kilku sezonów ślubnych śmiało wkraczają na rynek ślubny. Przestały być kwalifikowane jako awangardowe, a stały się dodatkiem dla każdej Panny Młodej.

Oryginalne, misternie wykonane spinki do włosów są świetną alternatywą dla opasek, toczków czy woalek.

W jesienno-zimowej aurze sama suknia ślubna niestety jest niewystarczająca, by zapewnić odpowiednią temperaturę ciała Pannie Młodej.

Tradycja ozdabiania głów Państwa Młodych kwiatami sięga odległych czasów.

Fascynator to termin, który został zaczerpnięty z języka angielskiego, źródłem jest słowo „fascinator”.

Wizerunek Panny Młodej powinien być dopracowany od początku do końca. Bardzo ważnym elementem jest nakrycie głowy.

Suknia ślubna już wybrana, czas pomyśleć o dodatkach. Idealnie jest dobierać dodatki w salonie, w którym kupiłyście suknię, kiedy macie ją na sobie.

Suknia do ślubu, rzecz oczywista, w dalszym ciągu, na ogół tradycyjna, klasyczna, w odcieniach bieli, ale już co do welonu, w wielu kobietach odzywają się wątpliwości i to wprost proporcjonalne do wieku.

Już mi niosą suknię z welonem...Trudno o element stroju bardziej kojarzący się ze ślubem niż biały welon upięty na głowie panny młodej.