Alkohol na weselu

Jakie wino dobrać do obiadu weselnego? Ile alkoholu i jaki zakupić na wesele? Poczytaj rady ekspertów.

Ślub i wesele to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Aby wszystko wyszło tak, jak sobie wymarzyliśmy, trzeba wcześniej wszystko przemyśleć i przygotować. Jedną z istotnych kwestii, o które warto zadbać, są drinki.

O wódce na wesele można powiedzieć wiele, jednak to, co podkreśla większość jej amatorów to, to, aby była zimna! Warto jednak pamiętać, że samą wódką nie można ugościć gości na przyjęciu weselnym. Ile wódki kupić, jakie alkohole wybrać, kiedy je serwować - na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym tekście.

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych momentów dla Pary Młodej. Nie ma wspanialszego prezentu niż uśmiechy zaproszonych gości, które towarzyszą nam przez całą noc szalonej zabawy na sali weselnej. Naszym zadaniem jest dostarczyć gościom wszystkiego, by zapamiętali naszą uroczystość na długie lata. Jedną z tych rzeczy jest oczywiście dobrze dobrany alkohol na wesele. Jak oszacować ile butelek wcześniej zakupić? Z pomocą śpieszy internetowy kalkulator alkoholu na wesele!

Korek jest lepszy od zakrętki? Wina czerwone podaje się w temperaturze pokojowej? Czerwone wino pasuje tylko do czerwonych mięs? Ile takich stereotypów dotyczących wina znacie? W niniejszym tekście spróbuję rozwiać kilka z nich.

Wina musujące uświetniają ważne wydarzenia takie jak ślub czy rocznica urodzin, wprowadzają w dobry nastrój uświetniając wesela, zabawy sylwestrowe i karnawałowe.

Wina nie pija się byle jak i byle gdzie. Przy podawaniu wina obowiązuje specjalna etykieta, a zwłaszcza dotyczy to win prestiżowych, do jakich zalicza się szampan i inne wina musujące.

Wiemy już, że warto podać wina na weselu. Wiemy, jakie ilości butelek powinniśmy przygotować. Kolejna sprawa dotyczy tego, jakie konkretnie wina podać do weselnego menu. Wino, jak każdy alkohol, pobudza łaknienie i pomaga w spożywaniu potraw. Warto jednak pamiętać o tym, że smaki potraw wpływają na smak wina i odwrotnie i zastosować się do kilku reguł.

Obdarowywanie gości za ich obecność w dniu ślubu oraz za otrzymane od nich prezenty to znana od lat tradycja w polskiej kulturze.

Tradycja głosi, że Para Młoda po przyjeździe na miejsce przyjęcia weselnego powinna zostać powitana chlebem i solą oraz kieliszkiem wódki, a następnie, kiedy już wszyscy goście weselni dotrą na sale, wznoszony jest toast za zdrowie Młodej Pary. Wznosząc toast, ślemy w stronę świeżo poślubionych Małżonków najlepsze życzenia, to także wyraz radości, miłości i nowego początku dla wspólnego życia Młodej Pary. Tradycyjnie, toast wznosimy lampką szampana, jednak co w przypadku, kiedy Młodzi za nim nie przepadają, czy są jakieś inne możliwości? Poniżej znajdziecie kilka alternatyw dla musującego szampana - oto one!

Wesele już coraz bliżej. Wiemy, że chcemy wino. Wiemy, dlaczego je chcemy. Pytanie, jakie się przed nami rysuje to: „ile potrzebujemy wina”?

Wesele, obok starannego wyboru potraw, wymaga również przemyślanego doboru win. Do niedawna na polskich weselach królowała wódka, w ostateczności uzupełniana kilkoma butelkami słodkiego wina. Ostatnie lata to jednak spora zmiana sposobu picia alkoholu. Coraz większą popularnością cieszy się wino, zaś spożycie mocnych alkoholi sukcesywnie spada. Można wręcz być pewnym, że gdy na weselu będzie spora ilość osób młodych, wielu z nich będzie chciało napić się wina.

Piwnica Smaków powstała, ponieważ wino to nasza pasja, którą chcemy się dzielić. Pomożemy dobrać wina na wesele lub event, a nasi specjaliści przygotują dla Was lub Waszych znajomych degustację komentowaną, podczas której poznacie i spróbujecie naszych win. Wszystko po to, aby i Państwa "zarazić" pasją do wina...

www.piwnicasmakow.pl