Porady medyczne

Wypadanie włosów u mężczyzn dotyka około 70% populacji między 25. a 45. rokiem życia. Przerzedzenia pojawiają się najczęściej w okolicach skalpu i na szczycie czoła, gdzie przybierają formę tzw. zakoli. Istnieje wiele sposobów leczenia łysienia androgenowego, od różnorodnych preparatów do stosowania zewnętrznego, poprzez zabiegi iniekcyjne, aż po najbardziej skuteczny przeszczep włosów. Poznaj szczegóły dotyczące tej procedury medycznej i powstrzymaj łysienie!

Jak ważne jest dla Ciebie zdrowie? Na pewno najważniejsze! Dla kobiety profilaktyka ginekologiczna powinna znajdować się na górze listy do spełnienia każdego roku. Obejmuje ona wykonanie konkretnych badań, które realnie przyczyniają się do wczesnego wykrycia zmian chorobowych, w tym nowotworowych.

Woskowina nie jest takim problemem, jak często nam się wydaje. Jej obecność w przewodzie słuchowym jest nie tylko naturalna, ale również niezbędna dla ochrony ucha przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Siłowe jej usuwanie mija się więc z celem i wcale nie służy zdrowiu. Kłopot pojawia się wtedy, kiedy woskowiny jest zbyt dużo. Jak dbać o ucho, jak pozbyć się nadmiaru tej lepkiej substancji?

Ślub to piękna uroczystość, w której rolę główną odgrywa para zakochanych. Role te są szalenie istotne i zarazem niezwykłe. Każda z nas bowiem pragnie prezentować się nieziemsko niczym oszlifowany, połyskujący z wdziękiem diament. Warto zaznaczyć, że w dzisiejszym artykule poruszymy temat, który doskonale odnajduje się wśród słynnego powiedzenia – „Nie tylko szata zdobi człowieka”. Według nas to odżywiona, promienna, pełna blasku skóra jest swoistą wisienką na torcie. W związku z tym dziś odpowiadamy na pytania – czy istnieją bezinwazyjne sposoby na odmłodzenie skóry przed ślubem, co warto wybrać i jakie produkty są godne polecenia? Podpowiadamy! 

W dniu ślubu chcemy czuć się i wyglądać jak najlepiej, a przysięgę małżeńską składać bez okularów na nosie. Dziś nie musimy już dobierać oprawek okularów tak, by nie przeszkadzały w starannie zakomponowanej ślubnej stylizacji. Osoby z krótkowzrocznością, nadwzrocznością czy astygmatyzmem po zabiegu laserowej korekcji wzroku nie potrzebują już więcej ani okularów, ani nawet soczewek kontaktowych. Wszczepienie nowoczesnych soczewek fakijnych natomiast jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie zakwalifikowali się do zabiegu laserowej korekcji, a mają dużą wadę wzroku. O czym trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji o operacji wzroku, opowiada prof. dr n. med. Bartłomiej Kałużny z Kliniki Okulistycznej OFTALMIKA w Bydgoszczy.

Wasz wyjątkowy dzień zbliża się wielkimi krokami. Szukasz najlepszego fotografa, perfekcyjnej sukni, planujesz najpiękniejszy makijaż i fryzurę. Oglądasz się w lustrze, już prawie wszystko dopięte na ostatni guzik, ale te okulary… Czy można to zmienić?

Okres, który zjawia się tuż przed ślubem to koszmar każdej Panny Młodej. Wydawać by się mogło, że nie mamy to żadnego wpływu i pozostaje nam jedynie pogodzić się z sytuacją. Na szczęście istnieją skuteczne metody opóźnienia menstruacji, by ten dzień był w istocie dniem wyjątkowym, a noc poślubna – jedyną w swoim rodzaju.

Poprawianie urody oparte na innowacjach medycyny estetycznej, umożliwiło poprawę bez obawy o własne zdrowie i dobre samopoczucie. Dążeniem nowoczesnej kosmetologii jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu wszystkim zainteresowanym. Dotyczy to nie tylko zabiegu, lecz także całej procedury związanej z konsultacjami i wyborem.

Victor Hugo - czołowy francuski pisarz, poeta, dramaturg i polityk okresu romantyzmu - powiedział kiedyś, że: „Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy”. Istotnie, większość z nas docenia znaczenie uśmiechu w kontaktach międzyludzkich i wie, jak wiele dobrego potrafi on zdziałać. Niestety niektórzy z nas rezygnują ze swobodnego uśmiechania się, z uwagi na kompleksy związane ze swoim uzębieniem.

W obecnych czasach stomatolog nie tylko "plombuje" i "wyrywa" zęby. Jego rola uległa w ostatnich czasach ogromnej rewolucji, bowiem lekarz stomatolog nie tylko wykonuje zabiegi dentystyczna, ale także kosmetyczne i estetyczne. Dzięki czemu wizyta w gabinecie stomatologicznym nie jest już tak przerażająca jak dawniej. Zmiany zaszły także w socjologii pracy, dziś zdrowy i piękny uśmiech chce posiadać niemal każdy pracownik, ponieważ odpowiednia prezencja to klucz do sukcesu. Jeżeli nie wiesz jaki zabieg będzie dla ciebie odpowiedni, by upiększyć swoje zęby - przeczytaj ten artykuł!

Wiosna nadchodzi tuż, tuż i już myślimy by dobrze wyglądać na lato.

Często w ferworze przygotowań do ślubu zapominamy o tej ważnej a być może najważniejszej nocy w naszym życiu- nocy poślubnej.

Obecnie medycyna estetyczna, operacje plastyczne kojarzą się nam zazwyczaj z upiększaniem ciała i kaprysem kobiet. Operacje plastyczne są coraz bardziej popularne i dostępne nie tylko dla „znanych” ze świata show biznesu.

Ostatni miesiąc przygotowań do ślubu. Przeraża Cię myśl, że już tak niewiele czasu pozostało do tego najważniejszego w żuciu dnia?