Kto stoi za sukcesem marki GoFashionDesigner - wywiad z właścicielką i projektantką marki etoli i szali z eko-futra

O okryciach ślubnych wie wszystko. To właśnie ona tworzy przepiękne etole i szale z eko-futra, a także lżejsze okrycia na cieplejsze dni dla Panien Młodych. To jej porady publikujemy, kiedy pytacie o dobór koloru okrycia do sukni ślubnej, to jej okrycia mieliście wielokrotnie możliwość wygrać w naszych konkursach. GOFashionDesigner to marka stworzona od podstaw z pasją, pomysłem i doświadczeniem. Chcecie dowiedzieć się, kto kryje się pod nazwą GOFashionDesigner? Zapraszamy na wywiad!

GOFashionDesigner Grażyna Osiecka ślub wesele etola ślubna szal ślubny okrycie na ślub okrycie do sukni ślubnej wywiad inspiracje porady


Kto stoi za marka GOFashionDesigner?

GOFashiondDesigner to ja, czyli Grażyna Osiecka. Od początku robiłam wszystko sama. Od pomysłu i jego realizacji, do wprowadzenia na rynek. Całkowicie oddałam się firmie. Oczywiście, miałam pomoc bliskich, szczególnie jeśli chodzi o moją stronę www.gofashiondesigner.com. Działam już od 4 lat. Wszystko poszło do przodu- mam sklep i silne social media. Mój cel na ten rok to ruszyć ze sprzedażą za granicą. Z wykształcenia jestem projektantem ubioru, na studiach moim celem było projektowanie odzieży męskiej. Moja kolekcja dyplomowa była właśnie dla facetów i miałam nadzieję, że w tą właśnie stronę potoczy się moja historia… Po studiach projektowałam buty, torby i bieliznę męską, zajmowałam się stylizacją facetów, ale przyszedł ten dzień…

Skąd pomysł na tworzenie etoli i szali z futer ekologicznych?

Koleżanka poprosiła mnie, abym zaprojektowała dla niej suknię ślubną. Zrobiłam to, ale czegoś do tej stylizacji mi brakowało. Magda lubiła kolor turkusowy, więc wymyślałam etolę z futra w stylu lat 20-30-tych (suknia to była klasyczna syrena) w tym kolorze. Znalazłam boskie, włoskie futro ,zrobiłam formę. Tak powstała idealna stylizacja ślubna i moja pierwsza etola z ekologicznego futra. I tak sfiksowałam się na futro!

GOFashionDesigner Grażyna Osiecka ślub wesele etola ślubna szal ślubny okrycie na ślub okrycie do sukni ślubnej wywiad inspiracje porady Szal z eko-futra - GOFashionDesigner
Zdjęcie - Jasny Kadr

Jak dobrać okrycie do stylizacji ślubnej?

Od zawsze doradzam klientkom wybór okrycia do ich sukni. Są kobiety, które wiedzą czego szukają, ale są tez takie, które nie mają wiedzy na ten temat i tego „nie widzą”. Z niektórymi klientkami spotykam się w mojej pracowni, z innymi działam korespondencyjnie.

  • Przede wszystkim, trzeba zobrazować sobie całą stylizację ślubną, czyli suknia (jej fason i kolor) dodatki: biżuteria, kwiaty, buty, welon. W jakich są kolorach? Pytania, które powinna sobie zadać przyszła Panna Młoda to:
  • Czy okrycie ma spełniać tylko funkcję „dekoracyjną” czy ma być efektowne czy ma spełniać też funkcje grzewczą (na chłodniejsze miesiące)?
  • Co ma zasłaniać szal czy etola: plecy (przy dużym wycięciu z tyłu) ,ramiona czy też dekolt z przodu?
  • Czy kolor ma być stonowany, w kolorze sukni np. ivory ? Czy odważniej np. szal w kolorze różowym ( bo zawsze lubiłaś ten kolor)? I kwiaty będą w tym kolorze.

Kolor wybrany. Czas na fason okrycia- tu dużo zależy od kroju sukni. Trzeba pamiętać, że zbyt „duży” szal z eko-futra może przeciążyć sylwetkę. Moja rada -nie szalejcie z wymiarami szala tzn. na zimę wybierzcie szal o szerokości maksymalnie 40 cm, na ciepłej podszewce- więcej nie trzeba, i tak szal zakryje całkowicie plecy i będziesz mogła się w niego wtulić. Zapraszam do kontaktu. Z przyjemnością doradzę Wam, co wybrać, aby stylizacja był idealna.

GOFashionDesigner Grażyna Osiecka ślub wesele etola ślubna szal ślubny okrycie na ślub okrycie do sukni ślubnej wywiad inspiracje porady Szal z eko-futra - GOFashionDesigner
Zdjęcie - Jasny Kadr

Co wybrać- szal czy etolę?

Różnica między jednym a drugim jest taka, że szal to klasyczny prostokąt o różnych wymiarach, bez zapięcia. Tylko na prośbę klientki doszywam haftkę z przodu. Szal pięknie układa się na plecach, tworząc „ten” efekt. Do tego subtelnie otula ramiona, ale jednocześnie nie zakrywa przodu sukni ślubnej.
Etola jest zapinana z przodu na zatrzask. Jej maksymalna szerokość to 30 cm, ponieważ nie może zaginać się w łokciach. Etola zakrywa plecy do połowy, ramiona i przód sukni. Ten fason wybierają Panie, które nie lubią trzymać szala i muszą mieć wolne ręce. Moim ulubionym fasonem etoli jest etola z lat 20-30-tych. Jest bardzo szykowna i efektowna - idealna dla odważnych.

GOFashionDesigner Grażyna Osiecka ślub wesele etola ślubna szal ślubny okrycie na ślub okrycie do sukni ślubnej wywiad inspiracje porady Szal z eko-futra - GOFashionDesigner
Zdjęcie - Jasny Kadr

Z czego wykonane są etole?

Wszystkie moje okrycia: szale, etole, narzutki, czy peleryny są wykonane z ekologicznych futer (sztucznych ). Są to futra włoskie i chińskie. Dbam o format produktu i nie oszczędzam na jakości. Z przekonania tworzę tylko z futer ekologicznych (sztucznych). W tym miejscu chciałabym dodać ważną rzecz - pamiętajcie! włos futra ma być skierowany ZAWSZE do dołu.

Czy szal lub etola to okrycie tylko na chłodniejsze dni?

Tak naprawdę zapotrzebowanie na okrycia z eko-futer jest od września do maja. Wczesną jesienią lub późną wiosną, proponuję etole i szale nieco „mniejsze”, węższe, na atłasowej podszewce, które delikatnie zakrywają plecy i otulają ramiona. Stylizacja, w której pojawia się futro, jest zawsze na maksa efektowna i zwala z nóg.

Jakie okrycie Pani proponuje na śluby w cieplejsze dni?

Tak jak wspomniałam, na cieplejsze dni, ale jeszcze nie upalne, proponuję wąskie szale i etole, które pełnią funkcję efektownego dodatku. W swojej ofercie posiadam również szale i narzutki z dzianin i dzianin futerkowych. A na letnie, upalne dni oferuję subtelne szale szyfonowe w jasnych i pastelowych kolorach. Są to szale dla klientek, które chcą przykryć w Kościele ( bo tak nie wypada) zbyt duże wycięcie na plecach lub dekolt z przodu.

Więcej projektów  GOFashionDesigner zobaczyć możecie tu: www.gofashiondesigner.com

GOFashionDesigner,

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj