Ślub i wesele

Reportaż ślubny rozpoczyna się zazwyczaj od przygotowań u Panny Młodej, lub Pana Młodego. Jest to zawsze wprowadzenie do “tego” dnia, jak również do stylu ceremonii i imprezy.
To, jakie dodatki wybierzecie na swój ślub, zostanie przez Waszego fotografa uchwycone tak, abyście za kilka lat mogli przypomnieć sobie o ślubnej biżuterii, czy perfumach.

Kiedy nastaje jesień, to na sklepowych półkach zaczynają królować składniki i przyprawy, które bez wątpienia kojarzą się z tą pora roku - takie jak jabłka, dynie czy cynamon. Jesień to pora roku, która kojarzy się nam z przyprawami korzennymi i to właśnie takie desery królują wówczas na wszystkich stołach - również tych weselnych. Zaskocz swoich gości niesamowitymi deserami skomponowanymi z jesiennych składników. Oto 5 najlepszych przepisów.

Wiele Par Młodych planując swój Wielki Dzień i wybierając datę na jego organizację z premedytacją i już na samym początku wyklucza możliwość organizacji ślubu i wesela zimową porą - zupełnie niesłusznie! Oczywiście, wesela zimowe ma swoje minusy, jak choćby krótki dzień i konieczność ubrania okrycia na stylizację ślubną, jednak zdecydowanie warto rozważyć również plusy takiego rozwiązania - a jest ich całkiem sporo. Wymieniamy 6 największych!

Będąc małą dziewczynką wyobrażałam sobie Ten Dzień. Zainspirowana filmem „Mamma Mia” , snułam wyobrażenia, kiedy stanę na miejscu swojej bohaterki, występując w tej niezwykłej i niepowtarzalnej roli.

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu każdej Pary Młodej, który, świętowany w gronie najbliższych im osób, jest naprawdę wyjątkowy. W tradycji polskiej, podczas wesela, Para Młoda dziękuje swoim Rodzicom, wręczając im drobne upominki. 

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu Pary Młodej, dlatego nic dziwnego, że większość z nich pragnie go uwiecznić aby zatrzymać wspomnienia na zawsze. Pary zatrudniają fotografa, jednak czasami mają wątpliwości w przypadku filmowca ślubnego, uważając go za spory i niekoniecznie potrzebny wydatek. Dlaczego warto zdecydować się również na osobę, która nakręci ślub i wesele i stworzy z materiałów film pełen emocji? Wymieniamy 5 najważniejszych powodów.

Przed rozpoczęciem pandemii COVID-19, stosunkowo mały procent Par Młodych decydował się na organizację mikro przyjęć weselnych w gronie najbliższych, jednak minione miesiące i ograniczenia związane z pandemią koronawirusa pokazały, że wesela w gronie najbliższych są równie udane, jak klasyczne przyjęcia na 100 i więcej osób. Czas pandemii wpłynął na rozkwit mikro wesel na kilkanaście osób - początkowo wymuszone przez restrykcje Ministerstwa Zdrowia, kameralne uroczystości zostały pokochane przez Pary Młode za intymną atmosferę i możliwość spędzenia z każdym z gości weselnych odpowiedniej ilości czasu podczas wesela. Śmiało możemy stwierdzić, iż trend organizacji mikro przyjęć weselnych zostanie z nami niezależnie od rozwoju lub zaniku pandemii COVID-19. 

W większości przypadków, organizacją ślubu i wesela w głównej mierze zajmuje się Panna Młoda a przecież to równie ważny dzień w życiu Pana Młodego. Jak przyszły Mąż może zaangażować się w aktywne planowanie ślubu i wesela? Mamy kilka podpowiedzi!

Szelest liści pod stopami, ciepłe tony kolorystyczne w krajobrazie i brak upału - dla wielu osób jesień jest idealnym terminem na organizację wesela. Choć aura może nie sprzyjać organizacji przyjęcia na świeżym powietrzu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z polskiej złotej jesieni podczas ślubnej sesji fotograficznej.

Bukiet ślubny to bardzo wyjątkowy typ wiązanki kwiatowej – towarzyszy Pannie Młodej w najważniejszym dniu jej życia, podkreślając jej urodę i współgrając ze stylem ślubu i wesela. O bukietach ślubnych można napisać naprawdę wiele, są piękne i wyjątkowe – tak, jak ich właścicielki. Jakie bukiety ślubne będą najczęściej wybierane przez Panny Młode w sezonie 2022? Czego możemy się spodziewać po nadchodzących miesiącach? O przedstawienie wiodących trendów wśród bukietów ślubnych na rok 2022 poprosiłyśmy ekspertów florystyki ślubnej – oto one!

Przygotowanie i zaplanowanie ślubu i wesela od początku do końca to złożony projekt, wymagający cierpliwości i dobrego planowania. Jednym z najbardziej wymagających zadań dla Pary Młodej jest stworzenie listy gości, a kiedy już spłyną wszystkie potwierdzenia przybycia - usadzenie gości weselnych przy odpowiednich stołach. Czasami bywa to niemal karkołomnym wyzwaniem, szczególnie, jeśli w rodzinie zdarzają się kłótnie i długo pielęgnowane urazy. Przed Parą jest jeszcze kilka innych wyzwań, w tym wybór stołów weselnych i ich ustawienia - czy lepiej posadzić gości przy okrągłych stołach, czy może lepiej zdecydować się na prostokątne a może miks jednych i drugich? Czy siedzieć przy stoliku z rodzicami, świadkami a może Para Młoda powinna siedzieć sama przy stole? Aby ułatwić nieco rozstrzygnięcie powyższych pytań, przedstawiamy plusy i minusy różnych stołów oraz ich najpopularniejszych ustawień - zapraszamy!

Organizacja ślubu i wesela to jeden z najważniejszych i najbardziej czasochłonnych projektów, z jakim będziecie mieli styczność jako Para Młoda (o ile żadne z was nie jest zawodowym project managerem :)). Ilość zadań do wykonania, informacji do sprawdzenia, maili do wysłania oraz umów do podpisania może przytłoczyć nawet najbardziej zorganizowane Pary. Jednym z pierwszych i najważniejszych zadań, jakimi powinni się zająć Narzeczeni planujący ślub i wesele jest stworzenie budżetu weselnego.

W dobie dostępu do Pinteresta i zagranicznych portali ślubnych, wiele Par Młodych pragnie ślubu i wesela rodem zza oceanu. Panny Młode przeglądają tysiące zdjęć w poszukiwaniu inspiracji - nie tylko co do sukni ślubnej, fryzur, czy stylu wesela, w sieci poszukują również pomysłów na aranżacje florystyczne. Wiele z egzotycznych kwiatów występujących w kompozycjach można zamówić z wyprzedzeniem od zagranicznych dostawców, jednak czasami zdarza się, że wybrane przez Pannę Młodą kwiaty nie są dostępne nawet poza granicami Polski. Pandemia COVID-19 również nie pomogła - wiele firm zajmujących się florystyką znacznie zmniejszyło swoje uprawy ze względu na lockdowny. Co wtedy? Czy trzeba całkowicie zrezygnować z pomysłu na dekoracje i znaleźć inne kwiaty, czy może da się je w jakiś sposób... zastąpić? Co zrobić w takiej sytuacji? Podpowiada nasz ekspert - zapraszamy!

Ślub to uroczystość zawarcia małżeństwa. W czasie ceremonii Młoda Para składa przysięgę małżeńską przed urzędnikiem lub duchownym w obecności świadków. Jest to jeden z najważniejszych dni w życiu w którym przysięgamy wierność i miłość. Przyszli małżonkowie i świadkowie składają podpisy na dokumentach ślubnych. W tym dniu wszystko musi być idealne, a zorganizowanie ceremonii nie jest wcale takie łatwe. Każdy chciałby mieć pamiątki z tego arcyważnego dnia więc poniżej przedstawiono kilka sposobów na zachowanie wspomnień.

Znalezienie fotografa ślubnego, który uchwyci w kadrze najpiękniejszy dzień z życia Pary Młodej wcale nie jest takie proste. Podczas poszukiwań, należy wziąć pod uwagę nie tylko budżet narzeczonych i dostępność fotografa ale i także wymarzony styl zdjęć, jakich oczekuje Para Młoda. To także specyficzny rodzaj usługi, którego nie da się zmierzyć, zważyć, spróbować czy posłuchać - ogromnie ważne jest to, by zaufać wybranemu fotografowi, że stanie na wysokości zadania i uwieczni dzień ślubu i wesela w taki sposób, o jaki prosi Para, przy jednoczesnym zachowaniu własnego stylu i indywidualności. Nic dziwnego, że wybór fotografa ślubnego stanowi jedno z największych wyzwań dla Pary Młodej. Wyselekcjonowanie fotografów spełniających oczekiwania Pary spośród kilkunastu tysięcy osób zajmujących się fotografią ślubną może być czasochłonne i bardzo absorbujące. Jak ułatwić proces wyboru tego jedynego, wymarzonego fotografa ślubnego? Mamy dla Was 6 kroków, które pomogą Wam w podjęciu decyzji. 

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych dni w życiu młodej pary. Przygotowują się do niego skrupulatnie przez wiele miesięcy, jeśli nie lat. Zamawiają salę weselną, zespół, catering lub kucharkę, a także fotografa, by ten uwiecznił te ważne chwile.

Sezon ślubny 2021 powoli dobiega końca - Pary Młode zadbały o to by ich przyjęcia były piękne i niezapomniane, z kolei Pary Młode z roku 2022 bacznie śledzą trendy i nowości na rynku ślubnym, by upewnić się, że ich Wielki Dzień będzie równie wyjątkowy. Jakie trendy będą najpopularniejsze w roku 2022? Co będzie modne i must have podczas przyszłorocznych ślubów i wesel? Sprawdźcie 15 naszych typów!

Mówi się, że dzień ślubu to święto Panny Młodej i ta fraza nigdy nie wyjdzie z mody, jednak coraz częściej Panowie Młodzi również decydują się na aktywny udział w organizacji ślubu i wesela. Jak zorganizować ślub i wesele, dzieląc się obowiązkami zgodnie z umiejętnościami Pary Młodej? Podpowiadamy!

Udane przyjęcie weselne to marzenie wszystkich par młodych. Jedni szukają kameralnych miejsc, a jeszcze inni przygotowują uroczystość na kilkaset osób. Ofertami kuszą domy weselne w stylu rustykalnym i hotele z bogatą historią. W modzie są także plenery oraz bardzo nowoczesne aranżacje. Wszystko to sprawia, że Kraków i Małopolska stały się idealnym regionem, by zorganizować wymarzone wesele. To opcja nie tylko dla tych, którzy tu mieszkają, bo coraz częściej uroczystości są związane także z urlopem dla Młodych i Gości oraz planowanym wyjazdem. Ma to swoją zaletę, bo to bardzo atrakcyjne turystycznie miejsca.

Świece sojowe YEAS to ponad 50 unikalnych zapachów, własnoręcznie robionych z przedłużonym czasem palenia. Świece sojowe powstają z ekologicznego wosku sojowego zgodnie z filozofią zero waste.

Wiele Par Młodych już od samego początku planowania ślubu i wesela zakłada, że nie będą zatrudniać wedding plannera, głównie ze względu na koszt jego usługi. Oczywiście, wedding planner lub, jak kto woli - konsultant ślubny, to wydatek zdecydowanie wart uwzględnienia w budżecie ślubnym - w końcu spokój ducha Pary Młodej jest najważniejszy a obecność osoby, która czuwa nad wszystkim jest niezastąpiona. Co więcej, zatrudnienie wedding plannera może pomóc Wam...zaoszczędzić! Jak to możliwe? Podpowiadamy!

Moda na odprowadzanie Panny Młodej do ołtarza przez Tatę (czasami też Mamę lub innego, ważnego członka rodziny) przywędrowała do Polski zza Oceanu – zwyczaj znany ze Stanów Zjednoczonych zadomowił się w naszym kraju całkiem dobrze i staje się z roku na rok coraz bardziej popularny. Czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie zamiast tradycyjnego pójścia do ołtarza z przyszłym Mężem? Sprawdźcie!

Pary Młode w ostatnich miesiącach pokochały małe, kameralne śluby i wesela i coraz częściej decydują się na spędzenie najważniejszego dnia w swoim życiu wyłącznie w gronie najbliższych im osób. Tak ważny dzień, wymaga odpowiednich okoliczności – zarówno jeśli chodzi o jego miejsce, jak i ozdoby.

Moda na first look, czyli pierwsze spotkanie w dniu ślubu Pary Młodej przyszła do nas z USA i zadomowiła się na gruncie polskim już jakiś czas temu. Uchwycenie takiego momentu w kadrze aparatu, tych emocji, spojrzenia, wzruszenia Pary Młodej to marzenie każdego fotografa ślubnego. 

Jaki powinien być idealny prezent ślubny? Para młoda z pewnością ucieszy się, z przydatnych gadżetów do domu, jednak w gust obdarowywanych może być trudno trafić. Ostatnio obserwujemy nowy trend, w którym nowożeńcy otrzymują od członków najbliżej rodziny fotelik samochodowy dla dziecka. Warto sprawdzić, dlaczego takie akcesorium może być świetnym prezentem ślubnym.

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu, zatem nic dziwnego, że po zakończeniu uroczystości każdy chciałby posiadać z niego pamiątkę, jaką są fotografie ślubne, film z dnia ślubu lub reportaż ślubny. Wielu nowożeńców decyduje się również na sesję ślubną przed uroczystością.

Bomby dymne pojawiły się właściwie znikąd i zawładnęły ślubnymi zdjęciami już kilka sezonów temu, wciąż utrzymując się na szczycie pomysłów na portrety ślubne. Dodają "tego czegoś", sznytu oraz kreatywności. Wiele Par Młodych zastanawia się nad ich wykorzystaniem podczas swojej sesji zdjęciowej, jednak ma wątpliwości. Specjalnie dla tych wszystkich, którzy rozważają użycie bomb dymnych - odpowiadam na najważniejsze pytania.

Zatrudnienie koordynatora dnia ślubu to naprawdę dobre rozwiązanie, które pomaga w organizacji dnia ślubu i wesela, zdejmuje z barków Pary Młodej mnóstwo obowiązków oraz zmartwień. W całym ogóle budżetu weselnego, pomiędzy kosztami sali weselnej, fotografa, florysty, cena usługi koordynacji dnia ślubu i wesela nie są największym wydatkiem, zdecydowanie wartym poniesienia. Jak sprawdzić, czy potrzebujecie koordynatora ślubnego? Sprawdźcie!

Sandomierz to urokliwe miasteczko, położone na wzgórzach i momentami przypominające włoskie miejscowości… Nie bez powodu nazywany jest Małym Rzymem. Topowe miejsce do zwiedzania - sprawdzi się też jako idealna lokacja dla… sesji narzeczeńskiej.

Karta zaproszenia... wydawać by się mogło, że ot niepozorny świstek papieru. Nic bardziej mylnego! Już na etapie zapraszania gości na ślub wprowadzacie ich w klimat i zaplanowany motyw przewodni uroczystości. Warto zadbać więc o to, aby całość była przemyślana już od samego początku. Z tego względu, nie zostawiajcie wyboru zaproszeń na ostatnią chwilę! W obecnym i najbliższych sezonach ślubnych nieodmiennie królować będzie klasyka i minimalizm i znany każdej Parze Młodej - styl rustykalny, boho czy glamour. Jaki więc wybrać motyw zaproszeń, aby jednocześnie był modnym i wpasowywał się w Wasze gusta?

Ślub i wesele to wyjątkowa chwila w życiu każdej Pary Młodej, dlatego nie dziwi fakt, że pragną one, by uwiecznić ten dzień najlepiej, jak się da. Piękne zdjęcia z przygotowań, first looku, ceremonii ślubnej i przyjęcia weselnego nie mogą się jednak obyć bez sesji Pary Młodej w plenerze. Czy zdecydować się na krótką sesję plenerową w dniu ślubu, czy lepiej umówić się z wybranym fotografem ślubnym w innym terminie? Sprawdźmy plusy i minusy obu rozwiązań.

Każda para młoda marzy o tym, aby ich wesele było idealne i dopracowane w każdym detalu. Suchy lód to ciekawy sposób na schłodzenie drinków, który zapewni im niską temperaturę i niebanalny wygląd. Nie na każdej imprezie pojawiają się drinki, z których unosi się gęsta mroźna mgła! Co należy wiedzieć o suchym lodzie, aby móc bezpiecznie serwować go na własnym przyjęciu weselnym?

Pomysł organizacji przyjęcia weselnego w plenerze jest bardzo urokliwy, jednak w naszym klimacie bywa ryzykowny. Pary Młode, które marzą o przyjęciu pod gołym niebem, zdecydowanie powinny rozważyć możliwość organizacji swojego Wielkiego Dnia w miejscu zadaszonym a jednocześnie otwartym na przestrzeń i naturę. Taka właśnie jest Stodoła w Skansenie Bicz. Dlaczego warto zdecydować się na organizację swojego wesela właśnie w tym miejscu? Podpowiadamy!

Wiele osób uważa, że dzień ich ślubu i wesela jest jednym z najważniejszych w życiu. Nic w tym dziwnego - w końcu w wielu kulturach ślub to swoisty rytuał przejścia, a wesele ma na celu nie tylko uczcić ten dzień, ale też był swoistą granicą - w tym momencie łączą się dwie rodziny i bawią jak jedna. W wielu kulturach wesela mają też na celu zadowolenie duchów i zaskarbienie sobie ich sympatii - to bardzo ważne na przyszłej drodze życia. Dlatego właśnie, również w naszej kulturze, ślub i wesele jest źródłem wielu zabobonów, które są przez ludzi przestrzegane w imię szeroko pojętej tradycji. Tradycyjnie jednak wcale nie ma nakazu, by wesele odbywało się pod dachem. Równie dobrze może odbywać się w plenerze. To rozwiązanie, które wcale nie jest tak nowoczesne, jak mogłoby się wydawać - to wcale nie jest nowa idea. Jeśli marzysz o weselu w plenerze - jak najbardziej jest to możliwe. A zła pogoda nikogo nie powstrzyma przed szampańską zabawą. Wystarczy się tylko odpowiednio przygotować. A w tym zadaniu na pewno bardzo wydajnie pomogą ci namioty weselne.

Dobra wiadomość dla Par Młodych! Minister Zdrowia Adam Niedzielski, podał właśnie informację, że od 6.06.2021r. zwiększony zostanie limit osób niezaszczepionych na weselach do 150 osób!

Wybierając się na wesele, nie możemy zapomnieć o prezencie ślubnym. Co wybrać? Czy zdecydować się na coś praktycznego, czy raczej na rzecz, która ma po prostu sprawić młodej parze przyjemność? Oto lista uniwersalnych pomysłów na prezent ślubny, które sprawdzą się w każdej sytuacji.

Od kilku lat styl retro wraca na łask. Coraz więcej osób decyduje się na zakup stylizowanych dodatków czy sprzętów. Niewielka rzesza wie jednak, że istnieje we wnętrzarstwie styl, który osadzony jest w umiłowaniu do tego co dawne i stylowe. Mowa tu o shabby chic. Czym jest? Skąd się wziął? Co jest dla niego charakterystyczne? Wreszcie, jak zabrać się na urządzanie w nim mieszkania? Dziś odpowiemy na wszystkie te pytania.

Niezależnie od tego, czy czujecie się pewnie w swoich umiejętnościach tanecznych i chcecie jedynie pomocy w opracowaniu układu tanecznego na pierwszy taniec, czy taniec to nie wasz najmocniejszy atut i potrzebujecie nauczyć się jego podstaw, lekcje tańca u profesjonalisty to zawsze dobre rozwiązanie. Nie tylko podszkolicie swoje zdolności na parkiecie ale dodatkowo spędzicie razem czas - lekcje tańca często przeradzają się później w wspolną pasję do tańca - warto spróbować. Co powinniście wiedzieć o rezerwacji lekcji tańca u choreografa? Sprawdźcie!

Kwiatowe dekoracje pojawiają się jako element upiększający i zdobiący już od stuleci - na przestrzeni lat, zmienia się tylko ich forma i trendy, same dekoracje wykonane z pięknych, żywych kwiatów są must have każdego przyjęcia, w tym ważnych życiowych wydarzeń, takich jak ślub i wesele. Już w starożytności, zarówno w Egipcie, jak i Cesarstwie Rzymskim rośliny pełniły bardzo ważną funkcję w obrządku ślubnym - pierwotnie, rolę bukietu odgrywały niesione przez Pannę Młodą strąki zbóż, zioła i przyprawy, które następnie zamieniły się z biegiem czasu w kwiaty. Kwiaty, zieleń i wieńce symbolizują także nowy początek pełen radości i szczęścia a także płodność i wierność - stają się zatem idealnymi symbolami zamążpójścia. Mając za sobą tak długą historię, aranżacje kwiatowe na ślubie i weselu są bardzo ważnym elementem, dlatego warto poświęcić chwilę na to, by wybrać odpowiednie z nich na swój Wielki Dzień. Jakimi kryteriami się kierować? Czy decydować samemu, czy zostawić ostateczne wybory w rękach eksperta? Podpowiadamy!

W dniu 6.05.2021 r. pojawiło się nowe Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, w którym potwierdzono, że osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciwko COVID-19 (Pfizer, Moderna, AstraZeneca) i jedną dawką szczepionki Johnson & Johnson (Janssen) nie wliczają się w pulę ograniczenia przyjęć weselnych do 50 osób. Co to znaczy?

Ślub i wesele kogoś z rodziny lub znajomych to przede wszystkim ogromna radość i fantastyczna zabawa na weselu. Dla gości łączy się on jednak z kwestią, która często może przysporzyć sporo stresu, czyli wyborem upominku dla nowożeńców. Najczęściej wybiera się rzeczy o praktycznym zastosowaniu, które mogą być przydatne młodej parze w codziennym życiu. Oto propozycja klasycznych prezentów na wesele, które z pewnością wywołają uśmiech na twarzach świeżo poślubionych małżonków.

O tym, że wystrój miejsca na wesele, dekoracje florystyczne, a nawet stylizacja Pary Młodej są bardzo ważne wiemy wszyscy, jednak nie każda Para Młoda zwraca uwagę na tak istotny detal, jak... poligrafia ślubna. Wydawałoby się, że wybór poligrafii ślubnej ma bardzo mały wpływ na odbiór przyjęcia weselnego -nic bardziej mylnego!

Wybór fotografa ślubnego jest jedną z najważniejszych decyzji do podjęcia na etapie przygotowań do ślubu. Przecież to fotograf odpowiedzialny jest za stworzenie najpiękniejszej pamiątki z uroczystości. Warto poświęcić trochę czasu i przejrzeć kilkadziesiąt portfolio różnych fotografów. Na pewno uda się znaleźć odpowiedniego artystę, którego zdjęcia najbardziej Ciebie poruszają.

Wiele przyszłych Par Młodych przy wyborze zaproszeń na ślub kieruje się bezpiecznym minimalizmem i nic w tym złego! Same go lubimy, ale bywa też tak, że Wasze serce skradnie grafika np. z kwiatami czy trawami pampasowymi i pojawia się problem czy uda się później wykonać dekoracje pasujące do rysunku z zaproszenia ślubnego? Czy kolorowa grafika wydrukowana bezpośrednio na zaproszeniu Nie będzie zbyt mocnym akcentem?