Nasz blog ślubny

Śluby i wesela to z natury wydarzenia rodzinne, kiedy to najbliżsi jednoczą się, by wspólnie świętować miłość członków swoich klanów. Niestety, praktycznie w każdej rodzinie trafiają się osoby trudne, które powodują kłótnie i niesnaski. Co zrobić w sytuacji, kiedy takie osoby znajdują się w najbliższym otoczeniu Pary Młodej? Czy koniecznie należy zagryźć zęby i zaprosić je na swój ślub i wesele, wiedząc, że będą z nimi problemy, czy może istnieje sposób na to, by uniknąć ich obecności na waszej uroczystości? Sprawdźmy.

Zapraszamy serdecznie na otwarcie kwiaciarni Niezłe Kwiatki w Krakowie już 16.11.2020!

Marzysz o zawodzie wedding plannera? Zastanawiasz się, czym tak naprawdę zajmuje się konsultant ślubny i jak wygląda jego praca? Przekonaj się już teraz i zapisz się na szkolenie, po którym będziesz przygotowany do rozpoczęcia pracy z Parami Młodymi.
Propozycja Wedding Planner Academy to autorski projekt szkoleń nieco innych, niż znane do tej pory. Indywidualne podejście z naciskiem przede wszystkim na praktyczną wiedzę, stworzone na bazie wieloletniego doświadczenia w branży, opartego na realizacji wielu wesel z sukcesem.  

Ślub i wesele to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej pary. Poprzedzają go jednak miesiące przygotowań, czasem żmudnych, okupionych stresem pomieszanym ze szczęściem i radosnym oczekiwaniem. Choć zazwyczaj na planowanie tego wyjątkowego dnia jest wystarczająco dużo czasu, czasem i tak przeddzień ślubu wydaje się, że nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Czy można temu jakoś zaradzić i znaleźć spokój w centrum chaosu? Tak. Wystarczy stworzyć organizer ślubny, który ułatwi planowanie wesela krok po kroku.

Co przyniesie sezon ślubny 2021? Prognozy eksperta
 
Rok 2020 zostanie na długo zapamiętany przez Pary Młode i branżę ślubną. Ograniczenia wynikające z zakażeń koronawirusem przewróciły większość planów do góry nogami. Mimo utrudnień, ograniczeń i kłód rzucanych pod nogi, zarówno Pary Młode, jak i cała branża ślubna nie próżnują, wciąż poszukując dróg do realizacji najpiękniejszych ślubów i wesel.  Co przyniesie sezon ślubny 2021? Nie możemy powiedzieć z całą pewnością, kiedy się rozpocznie, jednak możemy prognozować, jak będzie wyglądał - a będzie nieco różny od tego, co znamy dotychczas...

Niestety, w dniu dzisiejszym (23.10.20) podczas konferencji Premiera oraz Ministra Zdrowia, przedstawione zostały nowe restrykcje - cała Polska została objęta strefą czerwoną, w związku z tym od dnia jutrzejszego obowiązuje między innymi całkowity zakaz organizacji wesel. Co jeszcze się zmienia? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej. 

Kolory jesieni to jedno z najbardziej spektakularnych połączeń barw, jakie wymyśliła Matka Natura. Borda, czerwienie i pomarańcze z dodatkiem bladych żółci w towarzystwie dodatku zieleni i złota to przepis na idealną stylizację ślubu i wesela. 

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show!

Z dniem 15.10.2020 odnotowano w Polsce  8099 zachorowań na COVID-19 oraz 91 zgonów, w związku z czym na na konferencji Ministra Zdrowia i Premiera przedstawiono zmiany w mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, które wchodzi w życie z dniem 17.10 (sobota). Jakie zmiany zostały wprowadzone i gdzie obowiązuje strefa czerwona. Sprawdźcie!

Z dniem 08.10.2020 odnotowano w Polsce niemal 4300 zachorowań na COVID-19 oraz 75 zgonów, w związku z czym na na konferencji Ministra Zdrowia i Premiera przedstawiono zmiany w mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, które wchodzi w życie z dniem 10.10 (sobota). Cała Polska została objęta strefą żółtą (od soboty, 10.10), w której pojawiły się dodatkowe obostrzenia, a liczba miast i powiatów w strefie czerwonej została zwiększona. Jakie zmiany zostały wprowadzone i gdzie obowiązuje strefa czerwona. Sprawdźcie!

Często pytacie nas o to, jakie kolory sukienek są odpowiednie na uroczystość ślubu i wesela. Poza oczywistym zarezerwowaniem bieli w tym dniu dla Panny Młodej, jest jeszcze kilka barw, które nie sprawdzą się najlepiej w tym dniu.

Przygotowania do ślubu i wesela to czasami niezły rollercoaster - raz wszystko układa się idealnie i idzie jak po maśle, by za chwilę napotkać na jakąś przeszkodę, która skutecznie utrudnia dalsze kroki i działania. Jednym z najtrudniejszych i najczęściej prowokujących kłótnie etapów jest tworzenie listy gości, których chcielibyście zaprosić na ślub i wesele. Dodatkowym utrudnieniem może być kwestia "oddania" pewnej puli miejsc na liście waszym rodzicom - jeśli zdecydowaliście dać rodzicom wolną rękę w kwestii zaproszenia osób, bez których nie wyobrażają sobie waszego ślubu i wesela, musicie jeszcze ustalić, ilu gości mogą zaprosić. Jak zdecydować? Podpowiadamy!

Ślub i wesele to nie tylko połączenie dwóch osób, które stworzą nową rodzinę, to także przyjęcie całej rodziny swojego małżonka jako własnej. Najbliżsi twojemu ukochanemu są oczywiście jego rodzice, a w szczególności mama, która po ślubie stanie się twoją teściową. 

Z dniem 1.10.2020 odnotowano w Polsce niemal 2000 zachorowań na COVID-19 oraz 30 zgonów, w związku z czym na stronach Rządowego Centrum Legislacji  pojawiło się rozporządzenie Rady Ministrów, które wprowadza zmiany w mapie powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami, które wchodzi w życie z dniem 3.10.2020 (sobota). Jakie powiaty znalazły się w strefie żółtej i czerwonej? Sprawdźcie!

Drogie Pary Młode, z dniem 29.09.2020 Ministerstwo Zdrowia podczas konferencji ogłosiło zmiany w dopuszczalnej liczbie gości weselnych. Sprawdźcie koniecznie, jak wygląda aktualna sytuacja!

Jeśli pandemia koronawirusa zmusiła was do przesunięcia daty ślubu i wesela na późniejszy termin, a suknię ślubną odebrałaś już wcześniej, musisz odpowiednio o nią zadbać, by doczekała waszego wielkiego dnia w stanie nienaruszonym. Wiele salonów mody ślubnej oferuje przechowanie sukni u siebie, jednak wiąże się to z dodatkowymi kosztami. Jeśli zdecydowałaś się na samodzielne przechowanie swojej sukni ślubnej, musisz wiedzieć, jak ją zabezpieczyć. Jak przechowywać suknię ślubną w domu? Podpowiadamy!

Często pytacie nas o to, jakie prezenty wręczyć waszym gościom weselnym. Klasyczne paczki ze słodkościami i napoje wyskokowe wręczane gościom weselnym na odchodne powoli odchodzą do lamusa, a Pary Młode starają się znaleźć unikatowe, a jednocześnie w jakiś sposób przydatne prezenty weselne. Zebrałyśmy dla Was kilkadziesiąt ciekawych pomysłów z różnych kategorii - oto one!

Kiedy ostatnio napisaliście albo dostaliście list miłosny? W dobie cyfryzacji i ciągłego biegu, warto czasami się zatrzymać po to, by zamiast przesłania szybkiej wiadomości z ikonką serduszka na Messengerze, napisać prawdziwy, tradycyjny list miłosny. Nie potrzebujecie wcale specjalnej okazji, by wręczyć (a najlepiej- wysłać tradycyjną pocztą!) list zaadresowany do waszej drugiej połowy. Niezależnie od etapu waszego związku, przelanie swoich uczuć na papier i napisanie "kocham cię" to zawsze dobry pomysł, a uśmiech, który zobaczycie na twarzy waszej drugiej połowy po przeczytaniu listu będzie dla was naprawdę największą nagrodą. 

Dzień ślubu i wesela to naprawdę szczególna data w kalendarzu zarówno Pary Młodej, jak i najbliższych osób. Równie mocno, jak przyszli nowożeńcy, całość przygotowań przeżywają rodzice, najmocniej oczywiście mamy. Jeśli chcielibyście, aby wasze mamy były włączone w całość ceremonii i przyjęcia weselnego, jest na to wiele sposobów. Przedstawiamy Wam najciekawsze z nich!

Pierwsze wizyty w salonach sukien ślubnych mogą być bardzo przyjemne i zachęcające do dalszych poszukiwań, ale i także mogą na starcie zasmucić przyszłą Pannę Młodą, wpędzając ją w kompleksy, czy zniechęcając do dalszych poszukiwań. Co ma na to wpływ? 

W piątek, 04.09.2020 pojawiła się aktualizacja stref żółtych i czerwonych, a wraz z nimi informacje i zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Sprawdźcie koniecznie!

W czwartek, 27.08.2020 pojawiła się aktualizacja stref żółtych i czerwonych, a wraz z nimi informacje i zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Sprawdźcie koniecznie!

Koronawirus pokrzyżował plany wielu Parom Młodym, które swoje wymarzone, wiosenne i letnie śluby i wesela przełożyły na późniejszą porę roku. Co robić w przypadku, jeśli przenieśliście ślub i wesele na porę roku, która nie należy do waszych ulubionych? Najważniejsze, żebyście pamiętali o faktach - w końcu będziecie małżeństwem! Zmiana pory roku na mniej lubianą wcale nie ujmie uroku waszemu ślubowi i weselu - niezależnie od daty, będzie to najpiękniejszy dzień w waszym życiu. Jak dopasować wasz ślub i wesele do daty,  którą wybraliście i jednocześnie cieszyć się tym dniem? Sprawdź nasze porady!

Od najbliższej soboty - 8 sierpnia w 19 powiatach z największym wzrostem zakażeń powrót niektórych zakazów i nakazów. Ograniczenia będą dotyczyć ilości osób na weselu.

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Miej pewność, że jesteś na niego przygotowana w stu procentach! Już dziś powiedz „tak” Wedding Trade Show 2020!

Czas narzeczeństwa to okres, kiedy pary młode budują fundamenty swojego związku – wspólnie tworzą wizję dnia ślubu i wesela, rozmawiają o swoich marzeniach i oczekiwaniach. To dobry czas na to, by podzielić się obowiązkami związanymi z procesem planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Co zwykle leży w zakresie obowiązków pana młodego? Podpowiadamy gdzie można wykorzystać jego zaangażowanie.

Wieczór panieński to szczególna i niezapomniana impreza. To również świetna okazja, aby wręczyć przyszłej pannie młodej oryginalny, a może nawet śmieszny upominek. Jakie prezenty na wieczór panieński warto wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Ślub to ten jedyny dzień w życiu podczas, którego wszystkie oczy są skierowane na nich, na nią – Pannę Młodą. Każda kobieta marzy, aby tego dnia czuć się pięknie i podzielić się swoim szczęściem z innymi. A o czym myśli świeżo zaręczona dziewczyna? O sukni!

Pomysł na zaręczyny może stanowić spore wyzwanie dla mężczyzny. Wybór idealnego miejsca, stworzenie romantycznej atmosfery, a do tego zaskoczenie partnerki. To nie jest łatwe zadanie. Na szczęście mając odpowiedni plan, da się wszystko dopiąć na ostatni guzik i sprawić, że oświadczyny będą wzruszającym i niezapomnianym przeżyciem.

Podziękowania dla rodziców podczas wesela to piękny moment, ale dla wielu osób także trudny. Podczas tych kilku minut młodzi próbują wyrazić wdzięczność za całe swoje dzieciństwo. Jak sobie z tym poradzić?

Zapraszamy  na romantyczne popołudnie z muzyką na żywo do parku przy hotelu Dwór Sieraków! Już w niedzielę, 24 maja odbędzie się pierwsze, cykliczne spotkanie piknikowe w przyhotelowym parku Dworu Sieraków w ramach akcji #bezpiecznypiknik.

 Każdy z nas raz na jakiś czas musi skorzystać z usług przesyłania paczek, jednak często nie wiemy, jak złożyć odpowiednią dyspozycję. Poniżej prezentujemy krótki poradnik zamawiania kuriera.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że , chcąc nie chcąc, staliśmy się domatorami i spędzamy znacznie więcej czasu ze swoimi ukochanymi niż przed jej wybuchem. Jeśli planowałeś oświadczyny jeszcze przed ograniczeniami i prośbami o izolację albo zdecydowałeś się na nie już podczas epidemii, nic straconego! Wciąż możesz przygotować oświadczyny tak, by twoja partnerka się niczego nie spodziewała - potrzebujesz tylko dobrego schowka na pierścionek i pomysłu na to, jak ją zaskoczyć. Podpowiadamy, jak oświadczyć się swojej ukochanej w domowym zaciszu i wciąż sprawić jej tym niespodziankę - zapraszamy!

Koronawirus zaskoczył wszystkich, zmieniając nasze plany życiowe na najbliższe kilkanaście miesięcy. Wiele Par Młodych musiało zmodyfikować swoje oczekiwania wobec ślubu i wesela w 2020 roku, jednak nie tylko oni stanęli do walki o swoje marzenia. Równie mocno obostrzenia i zakaz organizacji wesel odczuwają podwykonawcy ślubni, dla których bardzo często rynek ślubny jest jedynym źródłem utrzymania. Mimo własnych trudności i walki o przetrwanie, wielu z nich staje na wysokości zadania, wspierając pomysłami i pomocą Pary Młode, które zostały zmuszone do zmiany terminu ślubu i wesela. Jeśli należycie do jednych z tych Par Młodych, których podwykonawcy robią wszystko, co w ich mocy, by Wam pomóc lub, po prostu - chcecie okazać im swoje wsparcie w tak trudnym momencie - mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak możecie powiedzieć "dziękuję" swoim podwykonawcom ślubnym na 8 sposobów. Zapraszamy!

Śluby i wesela zmieniają się wraz z z duchem czasu (pisałyśmy o tym tutaj), przyjmują nowe konwencje, wplatają w nie najnowsze trendy, dostosowują się do marzeń Pary Młodej. Mimo całej swojej elastyczności, jest jednak kilka zasad, których warto się trzymać, aby nie popełnić faux-pas. Wymieniamy 8 najważniejszych, które zdecydowanie warto znać.

Zmiana daty ślubu i wesela ze względu na okoliczności niezależne od Pary Młodej nigdy nie należy do przyjemnych i łatwych decyzji - nie dość, że będziecie musieli poczekać jeszcze dłużej, aby poślubić miłość swojego życia, to jeszcze wyjątkowa data, na którą czekaliście i której wyglądaliście, staje się tylko kolejnym, zwykłym dniem w kalendarzu - ale czy na pewno? Zawsze możecie celebrować Waszą pierwotną datę ślubu w niecodzienny sposób ;). Co mamy na myśli? Zebrałyśmy dla Was kilka pomysłów.

Zdarza się, że Panna Młoda decyduje się, aby w dniu ślubu pokonać drogę do ołtarza samodzielnie. Powody takiej decyzji mogą być różne- od tego, czy straciła tatę i nie wyobraża sobie nikogo innego w jego miejscu, po twierdzenie, że ta tradycja akurat nie do końca do niej przemawia - niezależnie od nich, pomysł pójścia samodzielnie do ołtarza w dniu ślubu może wydawać się dobry, jednak, jak każde rozwiązanie, ma swoje plusy i minusy.

Śluby i wesela są z nami od zarania dziejów - te swoiste rytuały są spoiwem społeczeństw i budulcem rodziny już od tysięcy lat. Pewne ich elementy pozostają niezmienne, jednak część z nich ewoluowała i wciąż się zmienia. Choćby na przestrzeni ostatnich 10 lat możemy zobaczyć przemianę tradycyjnych wesel. Nie można odmówić znaczącego wpływu nowych źródeł inspiracji - wraz z rozwojem social mediów powstały platformy takie jak Pinterest czy Instagram, dzięki którym znacznie łatwiej zebrać inspiracje i podzielić się nimi z innymi.

Czas przygotowań do ślubu i wesela to nie tylko piękny, pozytywny i ekscytujący czas, to także ogromne, często skrajne emocje, mnóstwo decyzji do podjęcia i zadań do wykonania. Wybór świadków, którzy będą wspierać Parę Młodą nie tylko fizycznie, pomagając w części przygotowań i organizacji wesela, ale i psychicznie, podnosząc Parę na duchu kiedy trzeba. Dla wszystkich tych, którzy zostali wybrani na świadkowe i druhny, przygotowałyśmy kilka pomysłów na to, jak możecie pomóc Pannie Młodej i stać się druhną na medal - zapraszamy!

Koronawirus zmienił wszystkim nam bardzo dużo, odwrócił niejednokrotnie codzienność o 180 stopni a czas kwarantanny zatrzymał masę planów i marzeń. Zasiał panikę i strach ale powoli zaczynamy się uczyć nowej rzeczywistości. Ale na dziś najważniejsze jest zdrowie i akcja #zostanwdomu.  Jak  mają się w obecnej sytuacji Panny Młode, które zaplanowały swój wymarzony ślub w sezonie 2020? Postanowiłyśmy zapytać je o to.

Z tymi wszystkimi zmianami i blokadami, które przyniósł koronawirus, część Par Młodych została zmuszona do przeniesienia swojego wesela na inny termin. Jeśli nadal się nad tym zastanawiasz - przeanalizuj wszystko rozsądnie, pomyśl o swoich Gościach (przede wszystkim, z jakiej części świata są) i na spokojnie przenieś wesele na datę, która będzie dla Was i dla Waszych Gości bezpieczna.  Pamiętaj, że szansa na znalezienie sobotniego terminu w okresie letnim jest mało prawdopodobna, warto rozważyć czwartek, piątek czy niedzielę. Dla nikogo nie powinno stanowić problemu wzięcie dnia urlopu, by celebrować Wasz Dzień- zwłaszcza po tak długim okresie kwarantanny. Na ten moment, nikt nie potrafi powiedzieć, czy czerwiec ruszy już swoim cyklicznym trybem weselnym, czy dopiero lipiec. Wszyscy trzymamy kciuki, by czerwcowe wesela odbyły się planowo.

Pachnący bez na ślubie i weselu zaprezentuje się wyśmienicie. Biały, różowaty, fioletowy lilak - pięknie pachnie, dobrze się nam kojarzy, przywołuje ciepłe wspomnienia dzieciństwa. Wam też? Jeśli chodzi o bzy krajowe, polska odmiana pojawić się może właściwie tylko w majowych dekoracjach ślubnych, w okresie jego kwitnienia.  W przypadku innych miesięcy,  wykorzystanie bzu w dekoracjach jest możliwe, jednak aby go zdobyć, należy zamówić kwiaty spoza Polski. 

Zaplanowaliście ślub i wesele w marcu lub w kwietniu? Niestety, w związku z ograniczeniami nałożonymi na restauracje i domy weselne spowodowanymi pandemią koronawirusa, być może musisz przesunąć na inny termin swoje wesele. Aby pomóc Wam w tym trudnym czasie, przeprowadzimy Was krok po kroku przez proces zmiany terminu ślubu i wesela.

Śluby cywilne i humanistyczne rządzą się swoimi prawami. O ile w przypadku ślubu cywilnego, mamy stricte urzędowo wyznaczoną kolejność i scenariusz, o tyle urzędnicy coraz częściej zgadzają się na to, by po lub przed częścią oficjalną, Para Młoda wymieniła się własnoręcznie przygotowanymi przysięgami. Ślub humanistyczny pozwala na znacznie większą swobodę - całość ceremonii i przysięgi przygotowywane są indywidualnie z ogromnym nastawieniem na potrzeby Pary i marzenia schematu ceremonii. Jeśli planujecie ceremonię humanistyczną lub Wasz urzędnik państwowy zgodził się na kilka słów od Was dla Was, będziecie potrzebować inspiracji. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie elementy powinna zawierać dobrze napisana przysięga małżeńska? Mamy dla Was kilka podpowiedzi- być może pośród nich znajdziecie takie, które zainspirują Was do stworzenia własnej przysięgi ślubnej?