Nasz blog ślubny

Dzień ślubu i wesela to naprawdę szczególna data w kalendarzu zarówno Pary Młodej, jak i najbliższych osób. Równie mocno, jak przyszli nowożeńcy, całość przygotowań przeżywają rodzice, najmocniej oczywiście mamy. Jeśli chcielibyście, aby wasze mamy były włączone w całość ceremonii i przyjęcia weselnego, jest na to wiele sposobów. Przedstawiamy Wam najciekawsze z nich!

Pierwsze wizyty w salonach sukien ślubnych mogą być bardzo przyjemne i zachęcające do dalszych poszukiwań, ale i także mogą na starcie zasmucić przyszłą Pannę Młodą, wpędzając ją w kompleksy, czy zniechęcając do dalszych poszukiwań. Co ma na to wpływ? 

W piątek, 04.09.2020 pojawiła się aktualizacja stref żółtych i czerwonych, a wraz z nimi informacje i zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Sprawdźcie koniecznie!

W czwartek, 27.08.2020 pojawiła się aktualizacja stref żółtych i czerwonych, a wraz z nimi informacje i zasadach i ograniczeniach związanych z koronawirusem. Sprawdźcie koniecznie!

Koronawirus pokrzyżował plany wielu Parom Młodym, które swoje wymarzone, wiosenne i letnie śluby i wesela przełożyły na późniejszą porę roku. Co robić w przypadku, jeśli przenieśliście ślub i wesele na porę roku, która nie należy do waszych ulubionych? Najważniejsze, żebyście pamiętali o faktach - w końcu będziecie małżeństwem! Zmiana pory roku na mniej lubianą wcale nie ujmie uroku waszemu ślubowi i weselu - niezależnie od daty, będzie to najpiękniejszy dzień w waszym życiu. Jak dopasować wasz ślub i wesele do daty,  którą wybraliście i jednocześnie cieszyć się tym dniem? Sprawdź nasze porady!

Od najbliższej soboty - 8 sierpnia w 19 powiatach z największym wzrostem zakażeń powrót niektórych zakazów i nakazów. Ograniczenia będą dotyczyć ilości osób na weselu.

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Miej pewność, że jesteś na niego przygotowana w stu procentach! Już dziś powiedz „tak” Wedding Trade Show 2020!

Czas narzeczeństwa to okres, kiedy pary młode budują fundamenty swojego związku – wspólnie tworzą wizję dnia ślubu i wesela, rozmawiają o swoich marzeniach i oczekiwaniach. To dobry czas na to, by podzielić się obowiązkami związanymi z procesem planowania i organizacji przyjęcia weselnego. Co zwykle leży w zakresie obowiązków pana młodego? Podpowiadamy gdzie można wykorzystać jego zaangażowanie.

Wieczór panieński to szczególna i niezapomniana impreza. To również świetna okazja, aby wręczyć przyszłej pannie młodej oryginalny, a może nawet śmieszny upominek. Jakie prezenty na wieczór panieński warto wybrać? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Ślub to ten jedyny dzień w życiu podczas, którego wszystkie oczy są skierowane na nich, na nią – Pannę Młodą. Każda kobieta marzy, aby tego dnia czuć się pięknie i podzielić się swoim szczęściem z innymi. A o czym myśli świeżo zaręczona dziewczyna? O sukni!

Pomysł na zaręczyny może stanowić spore wyzwanie dla mężczyzny. Wybór idealnego miejsca, stworzenie romantycznej atmosfery, a do tego zaskoczenie partnerki. To nie jest łatwe zadanie. Na szczęście mając odpowiedni plan, da się wszystko dopiąć na ostatni guzik i sprawić, że oświadczyny będą wzruszającym i niezapomnianym przeżyciem.

Podziękowania dla rodziców podczas wesela to piękny moment, ale dla wielu osób także trudny. Podczas tych kilku minut młodzi próbują wyrazić wdzięczność za całe swoje dzieciństwo. Jak sobie z tym poradzić?

Zapraszamy  na romantyczne popołudnie z muzyką na żywo do parku przy hotelu Dwór Sieraków! Już w niedzielę, 24 maja odbędzie się pierwsze, cykliczne spotkanie piknikowe w przyhotelowym parku Dworu Sieraków w ramach akcji #bezpiecznypiknik.

 Każdy z nas raz na jakiś czas musi skorzystać z usług przesyłania paczek, jednak często nie wiemy, jak złożyć odpowiednią dyspozycję. Poniżej prezentujemy krótki poradnik zamawiania kuriera.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że , chcąc nie chcąc, staliśmy się domatorami i spędzamy znacznie więcej czasu ze swoimi ukochanymi niż przed jej wybuchem. Jeśli planowałeś oświadczyny jeszcze przed ograniczeniami i prośbami o izolację albo zdecydowałeś się na nie już podczas epidemii, nic straconego! Wciąż możesz przygotować oświadczyny tak, by twoja partnerka się niczego nie spodziewała - potrzebujesz tylko dobrego schowka na pierścionek i pomysłu na to, jak ją zaskoczyć. Podpowiadamy, jak oświadczyć się swojej ukochanej w domowym zaciszu i wciąż sprawić jej tym niespodziankę - zapraszamy!

Koronawirus zaskoczył wszystkich, zmieniając nasze plany życiowe na najbliższe kilkanaście miesięcy. Wiele Par Młodych musiało zmodyfikować swoje oczekiwania wobec ślubu i wesela w 2020 roku, jednak nie tylko oni stanęli do walki o swoje marzenia. Równie mocno obostrzenia i zakaz organizacji wesel odczuwają podwykonawcy ślubni, dla których bardzo często rynek ślubny jest jedynym źródłem utrzymania. Mimo własnych trudności i walki o przetrwanie, wielu z nich staje na wysokości zadania, wspierając pomysłami i pomocą Pary Młode, które zostały zmuszone do zmiany terminu ślubu i wesela. Jeśli należycie do jednych z tych Par Młodych, których podwykonawcy robią wszystko, co w ich mocy, by Wam pomóc lub, po prostu - chcecie okazać im swoje wsparcie w tak trudnym momencie - mamy dla Was kilka pomysłów na to, jak możecie powiedzieć "dziękuję" swoim podwykonawcom ślubnym na 8 sposobów. Zapraszamy!

Śluby i wesela zmieniają się wraz z z duchem czasu (pisałyśmy o tym tutaj), przyjmują nowe konwencje, wplatają w nie najnowsze trendy, dostosowują się do marzeń Pary Młodej. Mimo całej swojej elastyczności, jest jednak kilka zasad, których warto się trzymać, aby nie popełnić faux-pas. Wymieniamy 8 najważniejszych, które zdecydowanie warto znać.

Zmiana daty ślubu i wesela ze względu na okoliczności niezależne od Pary Młodej nigdy nie należy do przyjemnych i łatwych decyzji - nie dość, że będziecie musieli poczekać jeszcze dłużej, aby poślubić miłość swojego życia, to jeszcze wyjątkowa data, na którą czekaliście i której wyglądaliście, staje się tylko kolejnym, zwykłym dniem w kalendarzu - ale czy na pewno? Zawsze możecie celebrować Waszą pierwotną datę ślubu w niecodzienny sposób ;). Co mamy na myśli? Zebrałyśmy dla Was kilka pomysłów.

Zdarza się, że Panna Młoda decyduje się, aby w dniu ślubu pokonać drogę do ołtarza samodzielnie. Powody takiej decyzji mogą być różne- od tego, czy straciła tatę i nie wyobraża sobie nikogo innego w jego miejscu, po twierdzenie, że ta tradycja akurat nie do końca do niej przemawia - niezależnie od nich, pomysł pójścia samodzielnie do ołtarza w dniu ślubu może wydawać się dobry, jednak, jak każde rozwiązanie, ma swoje plusy i minusy.

Śluby i wesela są z nami od zarania dziejów - te swoiste rytuały są spoiwem społeczeństw i budulcem rodziny już od tysięcy lat. Pewne ich elementy pozostają niezmienne, jednak część z nich ewoluowała i wciąż się zmienia. Choćby na przestrzeni ostatnich 10 lat możemy zobaczyć przemianę tradycyjnych wesel. Nie można odmówić znaczącego wpływu nowych źródeł inspiracji - wraz z rozwojem social mediów powstały platformy takie jak Pinterest czy Instagram, dzięki którym znacznie łatwiej zebrać inspiracje i podzielić się nimi z innymi.

Czas przygotowań do ślubu i wesela to nie tylko piękny, pozytywny i ekscytujący czas, to także ogromne, często skrajne emocje, mnóstwo decyzji do podjęcia i zadań do wykonania. Wybór świadków, którzy będą wspierać Parę Młodą nie tylko fizycznie, pomagając w części przygotowań i organizacji wesela, ale i psychicznie, podnosząc Parę na duchu kiedy trzeba. Dla wszystkich tych, którzy zostali wybrani na świadkowe i druhny, przygotowałyśmy kilka pomysłów na to, jak możecie pomóc Pannie Młodej i stać się druhną na medal - zapraszamy!

Koronawirus zmienił wszystkim nam bardzo dużo, odwrócił niejednokrotnie codzienność o 180 stopni a czas kwarantanny zatrzymał masę planów i marzeń. Zasiał panikę i strach ale powoli zaczynamy się uczyć nowej rzeczywistości. Ale na dziś najważniejsze jest zdrowie i akcja #zostanwdomu.  Jak  mają się w obecnej sytuacji Panny Młode, które zaplanowały swój wymarzony ślub w sezonie 2020? Postanowiłyśmy zapytać je o to.

Z tymi wszystkimi zmianami i blokadami, które przyniósł koronawirus, część Par Młodych została zmuszona do przeniesienia swojego wesela na inny termin. Jeśli nadal się nad tym zastanawiasz - przeanalizuj wszystko rozsądnie, pomyśl o swoich Gościach (przede wszystkim, z jakiej części świata są) i na spokojnie przenieś wesele na datę, która będzie dla Was i dla Waszych Gości bezpieczna.  Pamiętaj, że szansa na znalezienie sobotniego terminu w okresie letnim jest mało prawdopodobna, warto rozważyć czwartek, piątek czy niedzielę. Dla nikogo nie powinno stanowić problemu wzięcie dnia urlopu, by celebrować Wasz Dzień- zwłaszcza po tak długim okresie kwarantanny. Na ten moment, nikt nie potrafi powiedzieć, czy czerwiec ruszy już swoim cyklicznym trybem weselnym, czy dopiero lipiec. Wszyscy trzymamy kciuki, by czerwcowe wesela odbyły się planowo.

Pachnący bez na ślubie i weselu zaprezentuje się wyśmienicie. Biały, różowaty, fioletowy lilak - pięknie pachnie, dobrze się nam kojarzy, przywołuje ciepłe wspomnienia dzieciństwa. Wam też? Jeśli chodzi o bzy krajowe, polska odmiana pojawić się może właściwie tylko w majowych dekoracjach ślubnych, w okresie jego kwitnienia.  W przypadku innych miesięcy,  wykorzystanie bzu w dekoracjach jest możliwe, jednak aby go zdobyć, należy zamówić kwiaty spoza Polski. 

Zaplanowaliście ślub i wesele w marcu lub w kwietniu? Niestety, w związku z ograniczeniami nałożonymi na restauracje i domy weselne spowodowanymi pandemią koronawirusa, być może musisz przesunąć na inny termin swoje wesele. Aby pomóc Wam w tym trudnym czasie, przeprowadzimy Was krok po kroku przez proces zmiany terminu ślubu i wesela.

Śluby cywilne i humanistyczne rządzą się swoimi prawami. O ile w przypadku ślubu cywilnego, mamy stricte urzędowo wyznaczoną kolejność i scenariusz, o tyle urzędnicy coraz częściej zgadzają się na to, by po lub przed częścią oficjalną, Para Młoda wymieniła się własnoręcznie przygotowanymi przysięgami. Ślub humanistyczny pozwala na znacznie większą swobodę - całość ceremonii i przysięgi przygotowywane są indywidualnie z ogromnym nastawieniem na potrzeby Pary i marzenia schematu ceremonii. Jeśli planujecie ceremonię humanistyczną lub Wasz urzędnik państwowy zgodził się na kilka słów od Was dla Was, będziecie potrzebować inspiracji. Czy zastanawialiście się kiedyś, jakie elementy powinna zawierać dobrze napisana przysięga małżeńska? Mamy dla Was kilka podpowiedzi- być może pośród nich znajdziecie takie, które zainspirują Was do stworzenia własnej przysięgi ślubnej?

Już 14 marca od godziny 10:00 zapraszamy na dni otwarte z okazji otwarcia nowego showroomu Color Event w Krakowie, ul. Klasztorna 31!

Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was na kolejną edycje targów ślubnych w Krakowie. Alternatywne targi ślubne Happy Together to wyjątkowe wydarzenie na mapie stolicy Małopolski.

Drogie Panny Młode – szukając swojej wymarzonej sukienki przeglądacie tysiące zdjęć i inspiracji w poszukiwaniu tej jednej jedynej. Świeżo poślubione mężatki mają już te poszukiwania za sobą, a suknia ślubna wisi w szafie.

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza na szóstą edycję Festiwalu Weselnego, który odbędzie się w niedzielę, 16 lutego br. w godzinach od 13:00 do 17:00. Imprezę poprowadzą: Izabela Kapiasová – aktorka znana z takich ról serialowych jak Aldonka z „Przepisu na życie” czy Maryla z „M jak Miłość” oraz Tomasz Ciba – muzyk, konferansjer, prezenter radiowy.

Przed nami kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia ślubnego. Boho weddings - targi ślubne odbędą się 2. lutego w Krakowie w uwielbianym przez mieszkańców Forum Wydarzeń. Zaproszenie na targi kierowane jest do każdego, kto planuje swój ślub i poszukuje nieoczywistych rozwiązań. Znajdziecie tutaj wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze a wystawcy zainspirują Was do stworzenia niepowtarzalnego boho ślubu.

W niedzielę, 2 lutego 2020r. w Hotelu Spa Laskowo*** w Jankowicach odbędzie się  Gala Ślubna.  Zapraszamy przyszłe Młode Pary do odwiedzin i zapoznania się z ofertą szeroko  rozumianej branży ślubnej.

Serdecznie zapraszamy na 3. edycję Środkowopomorskich Targów Ślubnych w Koszalinie, które odbędą się 02.02.2020r.w Hali Widowiskowo- Sportowej.

Na łamach naszego serwisu ślubnego często poruszam tematy dotyczące samych kreacji i marek oraz porównań sukni poszczególnych producentów od strony technicznej. Dzisiaj zamierzam opublikować pierwszy artykuł całkowicie odchodzący od tekstyliów ślubnych. Jako że sam prowadzę salon mody ślubnej i zderzyłem się z koniecznością zainwestowania w technologię zamierzam podzielić się z czytelnikami naszego portalu z moimi spostrzeżeniami. Jeżeli chodzi o technologię chodzi konkretnie o stronę internetową dla mojego salonu z sukniami ślubnymi.

Ślub w zimie? Czemu nie! Niska temperatura za oknem wcale nie przeszkadza w tym, aby zorganizować piękny ślub. Zanim jednak zdecydujemy się na planowanie przyjęcia w zimie, warto dokładnie sprawdzić, jakie są plusy i minusy ślubu w sezonie zimowym.

Już niebawem, bo za miesiąc, zapraszamy wszystkie Pary Młode z Poznania i okolic na Wielką Poznańską Galę Ślubną, która w tym roku odbędzie się już po raz 16!

Ślub plenerowy nad jeziorem z zapierającą dech panoramą lasów i wzgórz, w otoczeniu jezior i giętkich, pierzastych traw pampasowych- to bardzo romantyczna sceneria do wypowiedzenia tego najważniejszego "tak".

Kolor Roku według Instytutu Pantone właśnie został wybrany - w roku 2020 będzie nim odcień PANTONE 19-4052 Classic Blue. Jak wykorzystać tę barwę na ślubie i weselu? Mamy kilka pomysłów.

Rozpoczynając organizację ślubu oraz wesela bardzo często zderzamy się z własnymi oczekiwaniami oraz możliwościami finansowymi jakimi dysponujemy. Każdy element w naszych marzeniach ma pewien określony styl i wygląd, jednak jego rzeczywista cena okazuje się zbyt wysoka. Istnieją jednak pewne triki i patenty na zorganizowanie tego typu wydarzenia w piękny i bardzo ekonomiczny sposób.

Mózg, podobnie jak cały organizm, potrzebuje aktywności. Takiej, która sprawia, że staje się on jeszcze bardziej sprawny niż dotychczas. Jest z nim podobnie jak z mięśniami naszego ciała. Poniżej kilka metod usprawnienia tego organu. Im wcześniej zaczniesz o niego dbać, tym lepiej!

To już III edycja naszego wydarzenia, odbędzie się ono 17 listopada w ekskluzywnym hotelu In Between pod Lublinem. Jak co roku, bardzo skupiamy się nad luksusową aranżacją wnętrz, do których zapraszamy naszych gości, aby zarówno wystawcy, jak i Pary Młode poczuły się, jak w bajce. Dzięki temu co roku Wernisaż Ślubny jest gorącym tematem w kuluarowych rozmowach.

Czekoladę kocha chyba każdy. Jest słodka, ale elegancka. Krucha, ale rozpływająca się w ustach. Gorzka, ale idealna. Jak zrobić z niej pyszny deser? Chętnie Wam podpowiemy. Przepis na muffiny a’la brownie z lodami chałwowymi? Zapraszamy!

W każdym nowym sezonie i zmianie pory roku Instytut Pantone przygotowuje raport trendów kolorów. I tak też tradycji stało się zadość  - jesień powitała nas nowymi kolorami na sezon 2019/ 2020 po bacznej obserwacji światowych wybiegów mody na NY Fashion Week. Najbardziej wyróżniające się kolory na pokazach zawsze stanowią źródło inspiracji i przewodnik do  kolorów trendów modowych ale i trendów ślubnych na nadchodzący sezon.

Każda przyszła para młoda marzy o tym, aby jej wesele było niezapomniane i wyjątkowe. Oczywiście można wydawać mnóstwo pieniędzy na pokaz sztucznych ogni albo profesjonalnego barmana, ale istnieją prostsze i mniej kosztowne sposoby, by urozmaicić ten wielki dzień!