Drinki, które sprawdzą się na każdym weselu!

Ślub i wesele to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Aby wszystko wyszło tak, jak sobie wymarzyliśmy, trzeba wcześniej wszystko przemyśleć i przygotować. Jedną z istotnych kwestii, o które warto zadbać, są drinki.

ślub wesele drinki na wesele drinki na weselu drinkbar na wesele drinkbar na weselu alkohol na wesele inspiracje porady

Drinki na weselu

Drinki na weselu są często bardzo istotną kwestią. Poza wieloma sprawami, które są do załatwienia na wesele, takimi jak muzyka, catering czy lista gości, warto zadbać również o dobre trunki. Dobrym pomysłem może być wynajęcie na całą noc barmana, który zadba o drinki dla Państwa Młodych i gości. Zapewniają one dobrą zabawę wielu uczestnikom imprezy. Poza tym obecność smacznych drinków na przyjęciu stanowi dobrą okazję do spróbowania nowych smaków.

Na jakie drinki się zdecydować?

Zastanawiając się nad drinkami, które sprawdzą się na weselu, warto zdecydować się na kilka wersji koktajli w różnych smakach. Można wybrać coś zarówno kwaśnego, wytrawnego, jak i lekko słodkiego. Wówczas na pewno każdy z gości znajdzie odpowiedni dla siebie smak i będzie zadowolony. Przedstawiamy kilka propozycji na drinki na wesele.

Vodka sour

Vodka sour to drink, który jest pochodną znanego powszechnie whisky sour. Druga część nazwy wskazuje na to, że drink jest kwaśny. Do wykonania takiego drinka potrzebne będzie:

 • 60 ml wódki,
 • 30 ml soku z cytryny,
 • 20 ml syropu cukrowego,
 • kilka kropel angostury,
 • zest z pomarańczy,
 • opcjonalnie: 30 ml białka jaja.

Jeśli używamy białka, najpierw należy wlać się je do shakera, a potem ubić. Następnie dosypujemy lodu, dolewamy wódkę, sok z cytryny, syrop cukrowy oraz angosturę. Wszystkie składniki shakujemy, następnie gotowego drinka przelewamy do schłodzonego wcześniej szkła. Drinka ozdabiamy kawałkiem skórki z pomarańczy.

Więcej na temat drinku vodka sour: https://mojedrinki.pl/vodka-sour

Old fashioned

Old fashioned to drink, który na początku swojego istnienia nazywał się po prostu whiskey coctail. Historia nazwy sięga czasów, kiedy to barmani zaczynali tworzyć różne ciekawe połączenia smakowe w drinkach. Zwolennicy klasycznej wersji tego drinka prosili wówczas podobno o zrobienie go "old fashioned way" (w tradycyjny sposób). Nazwa szybko się przyjęła i pozostała do dziś jako nazwa drinka. Jest to drink na bazie whiskey i zależnie od rodzaju alkoholu bazowego, zazwyczaj jest dość wytrawny.

Do wykonania drinka używa się:

 • 50 ml whisky lub bourbonu,
 • 2-3 krople angoustury,
 • kostka cukru,
 • woda gazowana,
 • zest z pomarańczy.

W szklance od whisky (tzw. "whiskaczówce") rozgniatamy kostkę cukru zalaną 2-3 kroplami angoustury. Wlewamy splash wody gazowanej i madlujemy aż cukier się nie roztopi. Do szklanki dodajemy dwie kostki lodu, zestem z pomarańczy pocieramy szklankę w celu zaromatyzowania, a potem wrzucamy skórkę do drinka.

Więcej na temat drinka old fashioned: https://mojedrinki.pl/old-fashioned

Black russian

Kolejny z proponowanych drinków to black russian lub w wersji spolszczonej - czarny rosjanin. Jest to bardzo prosty drink ze słodkim posmakiem nadanym przez likier. Potrzebne do przygotowania drinka są tylko:

 • 40 ml czystej wódki,
 • 20 ml likieru kawowego.

Do niskiej szklanki wlewamy likier kawowy, wsypujemy lód, a następnie po kostce dolewamy wódkę. I świetny, prosty drink jest gotowy.

Więcej na temat drinka black russian: https://mojedrinki.pl/black-russian

Dobre drinki gwarantami dobrej zabawy?

Choć zorganizowanie wesela to masa pracy i ogromna odpowiedzialność, nie warto się zniechęcać i przerażać. Wszystko jest możliwe, jeśli człowiek się postara. Wesele oczywiście nie musi być idealne i książkowe. Najważniejsze jest to, aby to Państwo Młodzi byli z niego zadowoleni. W Internecie znaleźć można dużo różnych poradników, które z pewnością pomogą. W razie potrzeby można również zatrudnić pomocnika do organizacji wesela.

Drinki jednak, o których była mowa, będą zdecydowanie odpowiednim wyborem dla gości. Poza tym, że są one smaczne, wyróżnia je łatwość w zrobieniu. Nie są one bardzo czasochłonne, dzięki czemu barman nie będzie musiał zaniedbywać jednych gości na rzecz innych. Nie potrzeba również do nich wielu składników, co pozwoli zachować porządek na barze i prostotę smaków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj

Piwnica Smaków powstała, ponieważ wino to nasza pasja, którą chcemy się dzielić. Pomożemy dobrać wina na wesele lub event, a nasi specjaliści przygotują dla Was lub Waszych znajomych degustację komentowaną, podczas której poznacie i spróbujecie naszych win. Wszystko po to, aby i Państwa "zarazić" pasją do wina...

www.piwnicasmakow.pl