Wino na wesele. Dlaczego lepiej kupować u specjalistów?

Wesele, obok starannego wyboru potraw, wymaga również przemyślanego doboru win. Do niedawna na polskich weselach królowała wódka, w ostateczności uzupełniana kilkoma butelkami słodkiego wina. Ostatnie lata to jednak spora zmiana sposobu picia alkoholu. Coraz większą popularnością cieszy się wino, zaś spożycie mocnych alkoholi sukcesywnie spada. Można wręcz być pewnym, że gdy na weselu będzie spora ilość osób młodych, wielu z nich będzie chciało napić się wina.

W Polsce zmieniają się też nawyki kulinarne. Coraz częściej odchodzi się od tłustych wędlin i mięs na rzecz znacznie lżejszej kuchni. Na weselnych stołach zaczyna się pojawiać coraz więcej wyszukanych potraw. To również przemawia za wprowadzeniem większej ilości win. Smacznych, dobrej jakości, co nie oznacza, że jednocześnie drogich. Wybierając wina na wesele należy myśleć przede wszystkim o dwóch sprawach: aby wina pasowały do menu Waszej uroczystości i aby zwyczajnie smakowały Wam i Waszym gościom. Oznacza to, że tej sprawy nie można zostawić wyłącznie przypadkowi i uznać, że popularne wino lubi każdy. Z drugiej strony nie jest to czas na eksperymenty, tak samo kulinarne jak i winiarskie. 

Organizacja wesela pochłania nierzadko olbrzymie sumy pieniędzy. Nie dziwi więc fakt , że wybierając produkty na wesele, w tym alkohol, wiele osób kieruje się przede wszystkim ceną. O ile w przypadku alkoholu wysokoprocentowego można się pokusić o jego zakup w sklepach wielkopowierzchniowych, o tyle zakup tam win niesie ze sobą pewne ryzyko. Wina w supermarketach czy hipermarketach, jakkolwiek mogą się wydawać atrakcyjne cenowo, nierzadko są tam przechowywane w niekorzystnych warunkach - zbyt dużo światła oraz zbyt wysoka temperatura. Oba te czynniki są zabójcze dla wina. Poza tym w takich sklepach trudniej znaleźć osobę, która pomoże Państwu w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Warto więc poświęcić tematowi wina nieco więcej czasu i wybrać się do specjalistycznego sklepu winiarskiego. Nie bójcie się Państwo pytać i rozmawiać. Najczęściej pracujące w takim sklepie osoby posiadają dużą wiedzę przedmiotową, pomogą dobrać Państwu właściwe wina i odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania. W sklepach takich można dostać wina na poziomie cenowym bardzo zbliżonym albo wręcz identycznym, jak w supermarketach. Dodatkowo oferowane tam wina pochodzą zwykle z mniejszych winnic, których wina rzadziej spotykane są w sklepach, co gwarantuje oryginalność oferty. W takim sklepie zostaniecie Państwo potraktowani indywidualnie i propozycja przygotowana przez sprzedawcę będzie dostosowana tylko do Państwa potrzeb. Często proponowanych win można wcześniej spróbować, ustalić sposób odbioru lub dostawy na miejsce przeznaczenia… Piwnica Smaków wychodzi naprzeciw wszelkim oczekiwaniom swoich Klientów. Będąc importerem wysokiej jakości win z małych, rodzinnych winnic oraz mając wykwalifikowaną kadrę o wieloletnim doświadczeniu sommelierskim, jesteśmy gotowi pomóc Państwu w doborze idealnych win na wesele. Win, których zakup nie wydrenuje Wam kieszeni. I, poza świetnymi winami, otrzymacie na pewno wiedzę i przyjemnie spędzony czas w krainie win.

Na koniec warto wspomnieć, że jeśli lubicie wina, ślub i wesele mogą być świetnym pretekstem do zbudowania sobie całkiem przyzwoitej piwniczki win. Coraz częściej zdarza się że Młoda Para zamiast zwyczajowego bukietu kwiatów pragnie dostać butelkę wina. I również miło będzie wtedy otrzymać butelkę wina dobraną w Sklepie Specjalistycznym!

Tekst i zdjęcia: Piotr Butkiewicz, Doradca Klienta w Piwnicy Smaków
www.piwnicasmakow.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Olga1989 wtorek, 22 sierpień 2017 17:24 napisane przez Olga1989

    ja miałam wesele w lipcu, było gorąco i goście zdecydowanie woleli białe wino.Zostało nam kilka butelek, niby możemy zwrócić do sklepu ale nie wiem czy nie przydadzą nam się na jesienne wieczory :-)

Skomentuj

Piwnica Smaków powstała, ponieważ wino to nasza pasja, którą chcemy się dzielić. Pomożemy dobrać wina na wesele lub event, a nasi specjaliści przygotują dla Was lub Waszych znajomych degustację komentowaną, podczas której poznacie i spróbujecie naszych win. Wszystko po to, aby i Państwa "zarazić" pasją do wina...

www.piwnicasmakow.pl