Profilaktyka badań ginekologicznych

Jak ważne jest dla Ciebie zdrowie? Na pewno najważniejsze! Dla kobiety profilaktyka ginekologiczna powinna znajdować się na górze listy do spełnienia każdego roku. Obejmuje ona wykonanie konkretnych badań, które realnie przyczyniają się do wczesnego wykrycia zmian chorobowych, w tym nowotworowych.

zdrowie kobieta ginekologia profilaktyka badań ginekologicznych porady inspiracje kobiece badania Innova Med


Przychodnia ginekologiczna Innnova-Med oferuje swoim pacjentkom pełen pakiet badań, które wchodzą w skład profilaktyki ginekologicznej.

Jakie badania wchodzą w skład profilaktyki ginekologicznej?

Pierwszym badaniem jest USG sutka, tudzież usg piersi - w zasadzie badanie to obejmuje cały gruczoł mleczny wraz z sutkiem. Młode kobiety powinny wykonywać USG przynajmniej raz na dwa lata - w przypadku, gdy w rodzinie nie było nowotworów piersi, w przeciwnym wypadku ów badanie należy wykonywać częściej. Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Wykonywane jest przez doświadczonego specjalistę posiadającego niezbędne uprawnienia i certyfikaty z zakresu diagnostyki obrazowej. USG sutka umożliwia wykrycie nawet bardzo małych zmian, które wykryte w tak wczesnym stadium dają niemalże 100% szansę na wyleczenie.

Kolejnym bardzo ważnym badaniem jest cytologia, która umożliwia wczesne wykrycie komórek nowotworowych w obrębie szyjki macicy. W tym przypadku za pomocą specjalnej szczoteczki pobiera się wymaz z szyjki macicy. Badanie jest bezbolesne i przeprowadzane w największym poziomie komfortu dla pacjentki.

Podczas wizyty u ginekologa specjalista ginekolog wykonuje również USG dopochwowe, które lepiej obrazuje stan narządów rozrodczych w porównaniu do USG przez powłoki brzuszne. USG
dopochwowe pozwala na wykrycie wczesnego stadium nowotworu jajników, ale też zmian w obrębie macicy, szyjki macicy oraz jajowodów.

Profilaktyka ginekologiczna ma swoje uzasadnienie w liczbach, gdyż do dziś wiele pacjentek bagatelizuje wyżej wspomniane badania i zgłasza się z problemem zbyt późno. Niekiedy na tyle późno, że leczenie jest o wiele bardziej skomplikowane, niosące za sobą wiele powikłań.

Dlaczego akurat Innova-Med?

Przychodnia ginekologiczna Innova-Med stawia dobro pacjentek na szczycie swojej listy priorytetów. Wizyty odbywają się w dobrze wyposażonych oraz nowoczesnych gabinetach. Pacjentka może tutaj się czuć swobodnie oraz komfortowo. Kadra pracownicza przychodni składa się z wybitnych jednostek w specjalizacji ginekologicznej. Doświadczeni lekarze są absolwentami uniwersytetów medycznych, którzy wciąż poszerzają swoją wiedzę uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Są to lekarze z powołania - empatyczni i życzliwi. Witają każdą pacjentkę z uśmiechem.

Przychodnia oferuje również pełen pakiet badań ginekologicznych. W diagnostyce profilaktycznej i nie tylko, wykorzystuje się innowacyjne metody. I to, co bardzo istotne, idąc z duchem czasu, przychodnia ginekologiczna Innova-Med przygotowała rejestracje on-line. W tym celu należy wypełnić krótki formularz oraz wybrać dogodny dla siebie termin.

Więcej informacji na temat specjalistów i wykonywanych badań oraz zabiegów wraz z cennikiem można zapoznać się na stronie internetowej przychodni https://innova-med.pl/ginekologia-i-poloznictwo/.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj