Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego w Warszawie?

Słyszałaś kiedyś o zabiegu medycyny estetycznej wykorzystującym osocze pacjenta? A może właśnie rozważasz zapisanie się na osocze bogatopłytkowe w Warszawie?


Jeżeli tak, to koniecznie powinnaś dowiedzieć się, na czym dokładnie polega ten zabieg, jakich efektów możesz się spodziewać, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania i co Cię czeka po jego przeprowadzeniu. Przygotowaliśmy krótki wpis informacyjny, z którego być może dowiesz się czegoś nowego.

Wszystko, co musisz wiedzieć o osoczu bogatopłytkowym na twarz i na włosy

Nie chcesz, aby Twoja skóra wyglądała na zmęczoną? A może zależy Ci na zmniejszeniu widoczności zmarszczek i odpowiednim odżywieniu cery? Na to właśnie możesz liczyć, decydując się na osocze bogatopłytkowe. Efekty mogą być już widoczne po jednorazowym zabiegu, ale zwykle zaleca się kilkukrotne powtórzenie go w celu uzyskania zadowalającego rezultatu.

Przed właściwym zabiegiem pobierana jest krew pacjenta, z której na skutek wirowania uzyskuje się osocze. Jego pozytywne na wygląd działanie zawdzięcza się aktywnym trombocytom odpowiadającym za produkcję czynników wzrostu. Te czynniki przyczyniają się bowiem m.in. do regeneracji komórek i do produkcji kolagenu poprzez pobudzenie fibroblastów. Osocze bogatopłytkowe na twarz sprawi, że Twoja skóra będzie wyglądać promiennie, a zmarszczki staną się mniej widoczne.

Jeżeli natomiast zmagasz się z nadmiernym wypadaniem włosów, co wpływa negatywnie na Twoje samopoczucie, to możesz wypróbować osocze bogatopłytkowe na włosy. Przebieg zabiegu wygląda podobnie jak w przypadku wstrzykiwania osocza pod skórę twarzy. Tym razem działanie opiera się jednak na odżywieniu skóry głowy. Jedyną wadą tego zabiegu jest to, że na efekty trzeba czekać kilka miesięcy, zanim dojdzie do zahamowania wypadania włosów.

Osocze bogatopłytkowe – zalecenia po zabiegu i przeciwwskazania do jego wykonania

Bez względu na to, czy decydujesz się na osocze bogatopłytkowe na twarz czy na włosy, w każdej sytuacji obowiązują Cię te same przeciwwskazania oraz zalecenia po zabiegu. Przejdźmy więc do szczegółów. W przypadku osocza bogatopłytkowego przeciwwskazaniami do jego wykonania będą: ciąża i okres karmienia piersią, tendencja do bliznowacenia, infekcje i choroby wirusowe, bakteryjne lub grzybicze, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, a także choroby nowotworowe.

Co natomiast w przypadku osocza bogatopłytkowego i zaleceń po zabiegu? Konieczne jest stosowanie się do zaleceń lekarza w celu uniknięcia powikłań. W ciągu kilku tygodni po wykonaniu zabiegu powinno się zrezygnować z wizyt na basenie, solarium oraz w saunie. Dodatkowo, jeżeli osocze było aplikowane na twarzy, należy używać kremu z filtrem przeciwsłonecznym bez względu na panującą porę roku. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja, która będzie składać się z delikatnych kosmetyków niepodrażniających skóry. Po upływie wskazanego przez lekarza czasu możliwy będzie powrót do dawnych aktywności i przyzwyczajeń.

Jeżeli zebrane w tym wpisie informacje są dla Ciebie niewystarczające, to na pewno więcej dowiesz się w gabinecie medycyny estetycznej podczas konsultacji z lekarzem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj