Wesele w Krakowie - jak znaleźć idealne miejsce?

Planując wesele w Krakowie, warto zacząć od dobrania odpowiedniej sali. Zarówno na terenie miasta, jak i w okolicy znajduje się mnóstwo nietuzinkowych i malowniczych miejsc. Obecnie w internecie dostępne są rankingi z najlepszymi lokalami, co ułatwia znalezienie idealnej lokalizacji przystosowanej do liczby zaproszonych gości oraz potrzeb Pary Młodej.

ślub wesele miejsce na wesele kraków sala weselna w Krakowie wesele w Krakowie wesele Kraków


Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, co sprawia, że świetnie sprawdzi się na wesele. Wyróżnia je bogata historia, zabytkowa architektura i wyjątkowy klimat, a to wszystko w otoczeniu malowniczych bulwarów. Jednocześnie ma do zaoferowania atrakcyjne tereny nad Wisłą z możliwością rekreacji wodnej. Nic więc dziwnego, że dla wielu osób jest wymarzonym miejscem na bajkowy ślub. Sala weselna w Krakowie to z pewnością doskonałe rozwiązanie dla miłośników urokliwych zakątków, wykwintnych smaków i domowej atmosfery. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni lokal.

Na co zwrócić uwagę wybierając salę weselną?

Wybierając odpowiednie miejsce na wesele w Krakowie, warto pamiętać, aby poszukiwania rozpocząć od roku do nawet 2 lat przed planowaną datą ślubu. Terminy rezerwowane są zwykle z dużym wyprzedzeniem, dlatego im mniej zostanie czasu, tym mniejszy będzie wybór lokali. W pierwszej kolejności najlepiej określić liczbę gości, aby wiedzieć, jakiej wielkości sala pomieści wszystkich bliskich. Jeśli organizujesz kameralne wesele, zamiast domu weselnego, możesz zdecydować się na klimatyczną restaurację. Należy jednak uwzględnić odpowiednią ilość przestrzeni do tańca.
Poza metrażem duże znaczenie przy wyborze sali weselnej mają dodatkowe kryteria, które znacząco wpływają na komfort podczas zabawy. Jedną z nich z pewnością jest dobrze wyposażona kuchnia. Przydatna będzie duża lodówka i zamrażarka, a także sprawne kuchenki z piekarnikami do odgrzewania posiłków. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na ilość i czystość toalet. Do innych ważnych kwestii zaliczyć można:

  • odpowiednią akustykę,
  • nastrojowe oświetlenie,
  • klimatyzację,
  • wydzielone miejsce na palarnię,
  • zielony teren do wypoczynku na zewnątrz,
  • wielkość parkingu,
  • miejsca noclegowe,
  • sala dla obsługi.

Określając swoje indywidualne potrzeby, dużo łatwiej będzie znaleźć odpowiednie miejsce na wymarzone wesele.

Wybierz spośród licznych eleganckich lokali w Krakowie!

Organizując wesele w Krakowie, możesz mieć pewność, że znajdziesz wiele ciekawych lokalizacji, które pomogą stworzyć scenerię ze snów. Wśród nich dostępny jest cały wachlarz stylów - od klasycznych lokali przez surowe, industrialne sale aż po romantyczne miejscówki w klimacie boho. Wśród nich znajdziesz propozycji idealne na rodzinny obiad lub kolację, kilkugodzinne przyjęcie czy imprezę do białego rana.
Niezależnie od tego, czy mieszkasz w Krakowie, czy pochodzisz z innego miasta, z pewnością istnieje wiele miejsc, które pozytywnie Cię zaskoczą. Wśród nich znajdują się zarówno kultowe lokale, jak i ukryte sale weselne znane tylko nielicznym osobom. W internecie dostępna jest intuicyjna wyszukiwarka, dzięki czemu dużo łatwiej znajdziesz coś dla siebie według indywidualnych kryteriów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj