Co warto wiedzieć przed wynajęciem sali weselnej?

Organizacja wesela bywa stresująca, warto więc przygotować się do tego zadania jak najlepiej. A jednym z ważniejszych elementów tej imprezy jest z pewnością sala weselna. Znalezienie odpowiedniego lokalu na nasze przyjęcie weselne zagwarantuje nam i naszym gościom wspaniały czas i piękne wspomnienia, sprawi też, że wszyscy będą bawić się w świetnej atmosferze. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze naszej sali?

ślub wesele sala weselna przyjęcie weselne lokal weselny porady inspiracje Olandia.pl

Koszta

Oczywiście to pierwsza i kluczowa sprawa. Warto dowiedzieć się przed wynajmem sali, jak prezentuje się kosztorys: ile zapłacimy za „talerzyk”, co dokładnie wliczone jest w cenę wynajmu, czy parking jest dodatkowo płatny oraz jak wygląda kwestia alkoholu i ciast oraz tortu, a także, do kiedy należy wpłacić zaliczkę. Po poznaniu kosztorysu oraz tego, co dokładnie on obejmuje, będziemy mieli jaśniejszy obraz tego, które z sal odpowiadają naszym możliwościom.

Wielkość i wygląd

To oczywiste, że salę musimy dopasować do liczby zaproszonych gości. Nie ma nic gorszego, niż zbyt ciasno usadzeni goście, którzy nie mogą swobodnie jeść posiłków i bawić się na naszym przyjęciu. Zbyt duża sala również będzie nieodpowiednia – sprawi, że nasze przyjęcie będzie prezentować się mało spektakularnie. Dlatego, przed wynajęciem sali weselnej dobrze jest znać przybliżoną liczbę gości.

Wygląd sali oraz ewentualne obostrzenia, co do jej dekoracji, to kolejne kwestie, które musimy wziąć pod uwagę. Jeśli wybrany przez nas motyw przewodni gryzie się z estetyką sali, nie ma co myśleć o organizacji w niej naszego wesela. Lokale mogą także posiadać zasady i obostrzenia, co do dekoracji sali – o czym również musimy wiedzieć przed wynajmem.

 

ślub wesele sala weselna przyjęcie weselne lokal weselny porady inspiracje Olandia.plŹródło: www.olandia.pl

Lokalizacja i nocleg

Szukając odpowiedniej sali, musimy wiedzieć, czy chcemy zorganizować przyjęcie gdzieś na obrzeżach miasta, nad malowniczym jeziorem czy może w centrum miasta. To pomoże zdeterminować nam, które lokale mamy brać pod uwagę. Poza tym, ważną kwestią jest także nocleg dla gości i nowożeńców. Czy jest on możliwy i jak tak, to ile miejsc noclegowych posiada dana sala? Czy możliwa jest organizacja obiadu dla gości następnego dnia? To pytania, które warto zadać managerowi sali na spotkaniu. Wygodnym rozwiązaniem bywa organizacja wesela w hotelu (na przykład pięknie położnym Hotelu Olandia). W takim wypadku, kwestia noclegu oraz posiłków jest bardzo jasna, a możemy także liczyć na atrakcyjne pakiety weselne.

ślub wesele sala weselna przyjęcie weselne lokal weselny porady inspiracje Olandia.pl

Jedzenie i alkohol

Przed wynajmem sali warto również szczegółowo omówić kwestie menu oraz alkoholu. Wiele lokali oferuje teraz Młodym Parom szeroki wybór posiłków oraz degustację, tak że możemy wybrać najlepsze menu dla naszych gości. W jadłospisie mogą znaleźć się potrawy wegetariańskie czy wegańskie, a także słodki lub wiejski stół. Co do alkoholu, tutaj również stosuje się różne praktyki. Często lokale pobierają tak zwaną opłatę „korkową” za przechowywanie i serwowanie alkoholu, który wniesiemy na salę. Możemy także wykupić barek z barmanem, który będzie serwował drinki naszym gościom podczas zabawy weselnej.

Jak widać, aspektów przy wynajmowaniu sali weselnej, o których musimy pomyśleć, jest wiele. Jednak dbając o detale, zapewnimy nam i naszym gościom przyjęcie, którego nikt nie zapomni!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj