Rustykalne wesele w skansenie w nowoczesnym wydaniu - Skansen Bicz

Śluby i wesela w stylu rustykalnym są jednym z najczęstszych wyborów Par Młodych już od kilku lat, mimo to moda na nie wciąż nie słabnie. Nadchodzące miesiące przyniosą moc przepięknych realizacji weselnych właśnie w tym klimacie. Jak zorganizować przepiękne wesele w stylu rustykalnym w miejscu takim jak skansen, jednocześnie zachowując wrażenie nowoczesności? Bardzo prosto!

ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady  

Rustykalny, czyli jaki?

Dla wielu z nas, styl rustykalny kojarzy się wyłącznie z wykorzystaniem dużej ilości elementów drewnianych - po części, jest to słuszna myśl, jednakże nie do końca. Styl rustykalny to, wg słownika języka polskiego, taki, który objawia się czystymi, bezpretensjonalnymi wnętrzami o prostej formie i z czytelną, jasną funkcją. Naturalnie, elementy wnętrz towarzyszące stylowi rustykalnemu, są widocznie związane z przyrodą i naturą a także rękodziełem. Stąd drewniane wnętrza, wykonywane ręcznie zdobienia i kolorystyka zbliżona do barw natury.

ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady

Wesele w stylu rustykalnym w Skansenie Bicz

Skansen Bicz powstał z połączenia drewna i kamienia dzięki umiłowaniu do piękna natury, które przekuto na miejsce niezwykle urokliwe, idealne do organizacji przyjęć weselnych. Do dyspozycji Par Młodych Skansen oddaje 3 sale: Salę Diamentową, Salę Kominkową, a także Chatę Biesiadną - każda z nich jest nieco inna, różnią się one między sobą wielkością i możliwościami aranżacji, jednak każda z nich jest stworzona w spójnym stylu z całością obiektu.
Sala Diamentowa to największe z pomieszczeń w Skansenie Bicz, idealne dla tych wszystkich Par Młodych, które pragną świętować swój ślub w gronie wielu znajomych. Dla tych z Par Młodych, które marzą o przyjęciu weselnym w kameralnym gronie, przeznaczona jest Sala Kominkowa, natomiast spełnieniem marzeń o weselu w sielskim, wiejskim klimacie jest Chata Biesiadna, która uraczy gości weselnych nie tylko przepiękną architekturą, ale i także niesamowitymi widokami z okien.

ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady

Wybierając Skansen Bicz na miejsce swojego przyjęcia weselnego, warto pomyśleć o oryginalnych dekoracjach, które będą współgrać z klimatem wnętrza. Styl rustykalny to nie tylko drewno, ale i umiłowanie natury, dlatego świetnie sprawdzą się tu dekoracje nawiązujące do przyrody. Znane wszystkim drewniane krążki z drewna stanowią świetną bazę do stworzenia kompozycji kwiatowych, a przy odpowiedniej średnicy z powodzeniem mogą pełnić funkcję podtalerzy. Kolorystyka Skansenu Bicz aż prosi się o dekoracje w kolorach beżu, ecru i dodatku soczystych, głębokich zieleni. Wielkim atutem Sali Diamentowej jest także jej wysokość, która pozwala na rozwieszenie dekoracji również ponad głowami gości weselnych - delikatne girlandy z zieleni uzupełnionej gdzieniegdzie kwiatowymi broszami sprawią, że natura zagości we wnętrzach lokalu.

ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady ślub wesele miejsce na ślub miejsce na wesele Skansen Bicz rustykalne skansen na ślub na wesele drewniane folk glam rustyk inspiracje porady

Dla fanów koloru i folkloru polecamy organizację przyjęcia w Chacie Biesiadnej, w której z powodzeniem wykorzystać można motywy ludowe - oryginalnym pomysłem będą dekoracje weselne w postaci nietuzinkowych kompozycji umieszczonych w butelkach aptecznych różnej wielkości - zestawienie kilku takich butelek uzupełnionych o pojedyncze kwiaty i dodatek zieleni doda całości oryginalności, a jednocześnie nowoczesności. Ciekawym pomysłem na motywy ludowe są także ażurowe, wycinane serwety lub... kolorowe girlandy z papieru - dodatek folkloru i koloru ożywi drewniane wnętrza, jednocześnie nie odbierając im uroku.
Szukając miejsca idealnego na organizację ślubu i wesela w stylu rustykalnym, warto zajrzeć do Skansenu Bicz pod Koninem, w którym przeszłość spotyka się z nowoczesnością, a jednocześnie oferuje przepyszną kuchnię, rewelacyjne widoki, piękne wnętrza i fachową wiedzę oraz pomoc dla Par Młodych. Zapraszamy, zobaczcie sami!

 

Tekst i zdjęcia: Skansen Bicz,
www.skansenbicz.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj