Poszukiwania lokalu na wesele. O co warto zapytać, by uniknąć rozczarowań?

Pary oglądające lokale weselne zwykle słyszą od menedżerów te same, czyli podstawowe informacje dotyczące sali. Maksymalna liczba gości, możliwe konfiguracje stołów, weselne menu, dodatkowe atrakcje w ofercie – to zwykle wiadomo już od samego początku. Co jednak, jeśli podczas przyjęcia albo przygotowań pojawi się jakiś problem? Kiedy umowa zostaje podpisana, odwrotu nie ma, chyba że kosztem utraty zaliczki. Warto więc przed wizytą w lokalu zastanowić się, jakie pytania zadać, by szczegóły współpracy od początku były jasne.

 

ślub wesele miejsce na wesele lokal na wesele obrączki inne obrączki andrzej bielak

1. Ile osób obsługuje jeden kelner?

Prawdziwy chaos na weselu może powstać, kiedy jest zbyt mała liczba kelnerów. Obsługa pracuje wówczas w pośpiechu i stresie, przez co wzrasta ryzyko spięć oraz nieprzyjemnych sytuacji. Goście muszą długo czekać na obiad, a po zjedzeniu siedzieć przy brudnych talerzach. Czerwona lampka przyszłym nowożeńcom powinna się zapalić, gdy na jednego kelnera przypada więcej niż 20 osób.

2. Czy można zatrudnić własnych usługodawców?

Wynajem sali to nie wszystko – trzeba jeszcze nawiązać współpracę z wieloma firmami, które zadbają o poszczególne elementy oprawy wesela. Właściciele lokali są tego świadomi, więc sami oferują wybrane usługi, oczywiście za dodatkową opłatą. Najczęściej chodzi o obsługę barmańską i zaopatrzenie w alkohol, zamówienie ciasta czy przygotowanie wiejskiego stołu. Nie wszyscy są otwarci na zatrudnienie firm z zewnątrz i dają temu wyraz, wprowadzając obostrzenia, które powodują, że koniec końców bardziej opłaca się skorzystać z oferty lokalu, która w rzeczywistości niekoniecznie jest bardziej korzystna.

3. Jak wygląda montaż dekoracji?

Nie powinno nikogo dziwić, że właściciele lokali krzywo patrzą na przybijanie gwoździ czy pinezek do ścian i stołów. Są jednak sale, w których zasady są dużo bardziej restrykcyjne, np. obowiązuje kategoryczny zakaz używania taśmy klejącej i przywieszania czegokolwiek do żyrandoli. Może to utrudniać montaż dekoracji i spowodować, że ilość ozdób trzeba będzie ograniczyć do minimum.

4. Czy jest możliwość rezerwacji pokojów dla gości?

Nawet jeśli na weselu nie będzie nikogo z daleka, warto pomyśleć o lokalu z pokojami do wynajęcia. Rezerwacja kilku łóżek to zabezpieczenie na wypadek, gdyby ktoś z weselników źle się poczuł lub przyjechał z małym dzieckiem i w trakcie przyjęcia trzeba je było położyć spać.

5. Czy w lokalu znajduje się sejf?

Często słyszy się, że w trakcie wesela zginęły pieniądze czy inne drogocenne prezenty, które para młoda dostała od gości. Żeby uniknąć takiej sytuacji, warto dowiedzieć się, czy w lokalu znajduje się bezpieczne miejsce do przechowywania, gdzie dostęp będą mieli jedynie młodzi. Najlepiej, żeby był to sejf.

Szukasz obrączek, które będą inne niż wszystkie? Kliknij tutaj, obejrzyj niesamowite projekty polskiego jubilera, Andrzeja Bielaka, i przekonaj się, że złote krążki mogą być czymś więcej niż tylko symbolem.

Tekst i zdjęcie: Inne Obrączki Andrzej Bielak

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Marysienka czwartek, 01 listopad 2018 19:52 napisane przez Marysienka

    warto zapytac z ilu osob bedzie sie skladala obsluga, o wystrojenie sali, moim zdaniem o wszystkie kwestie organizacyjne zeby w dniu slubu zbytnio sie nie stresowac :) my organizowalismy wesele w Parisel Palace w Łukowie i wszystko bylo dograne idealnie, jesli chodzi o obsluge, dekoracje sali, pokoje dla gosci :) polecam kazdemu kto szuka pieknej sali w przystepnej cenie

Skomentuj