Miejsce na wesele: Wesele w sercu Krakowa - Hotele Kazimierz

Kraków to nie tylko okazały Rynek Główny. W niewielkiej odległości od niego rozciąga się fascynująca dzielnica, pełna tajemniczych zaułków, uroczych kafejek i brukowanych uliczek. Krakowski Kazimierz tętni życiem o każdej porze dnia i nocy, a panujący tu gwar często współtworzą dźwięki weselnej muzyki.

Romantycznie i magicznie

Kazimierz to bez wątpienia miejsce z duszą. Na niepowtarzalny klimat składają się pełne rozbawionych gości restauracje i kawiarnie, wspaniałe zabytki oraz mniejsze i większe galerie sztuki. Jeśli chcemy, aby tłem dla naszego wesela było miejsce magiczne i romantyczne, krakowski Kazimierz spełni nasze oczekiwania. Ciężko również wyobrazić sobie lepszą scenerię dla uroczystości w sytuacji, gdy Para Młoda planuje zorganizować tradycyjne żydowskie wesele.

Wszędzie blisko

Ogromnym atutem dzielnicy jest jej położenie w samym centrum miasta. Dogodna lokalizacja ma szczególne znaczenie, jeśli wśród gości weselnych będą osoby, które przyjadą z innych miejscowości. Na Kazimierz trafi każdy, czy to posługując się planem miasta, czy to słuchając własnej intuicji, czy posiłkując się wskazówkami przechodniów.

wesele w krakowie w hotelu kazimierz

Rozrywka dla gości

Wybierając krakowski Kazimierz jako miejsce, gdzie odbędzie się zabawa weselna, można zastanowić się nad doborem atrakcji pasujących do klimatu dzielnicy. Jeśli lista weselników nie jest zbyt długa, może to być wspólna przejażdżka bryczkami. A może warto zaprosić zespół, który zaprezentuje kilka utworów opartych na żydowskiej muzyce?

ślub w stylu lat 20, wesele w krakowie w hotelu kazimierzŚlub w stylu lat 20' w Hotelu Kazimierz
Zdjęcia - Sebastian Staniszewski

Wesele z noclegiem

Rozwiązaniem, na które decyduje się wiele Par Młodych, jest organizacja wesela w hotelu. Oprócz sali restauracyjnej można wówczas wynająć pokoje, w których goście będą mogli odpocząć w trakcie zabawy czy spędzić noc. Taką możliwość oferują obiekty należące do sieci Hotele Kazimierz. Stylowe wnętrza, komfortowe warunki i smaczna polska kuchnia przypadną do gustu każdej Młodej Parze, która zapragnie spędzić jedną z najważniejszych nocy w życiu właśnie na Kazimierzu.

wesele w krakowie w hotelu kazimierz wesele w krakowie w hotelu kazimierz

Tekst i zdjęcia: Hotele Kazimierz, Kraków
www.hk.com.pl

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj