Baśniowe zaślubiny w Kopalni Soli w Wieliczce

Marzeniem każdej pary pragnącej spędzić razem życie jest ślub i wesele w pięknym miejscu, z cudowną atmosferą i urokliwymi wnętrzami, podkreślającymi wyjątkowość tego jedynego dnia w życiu.

Solna sceneria Kopalni Soli „Wieliczka" to znakomita oprawa tych uroczystości. W jedynym na świecie podziemnym kościele - kaplicy św. Kingi, położonej 101 m pod ziemią młode pary wstępują w związek małżeński. Nowożeńców i gości zachwyca surowe piękno i dostojny nastrój kaplicy.

Kopalnia to także doskonałe miejsce na oryginalne przyjęcie weselne. Gości weselnych nowożeńcy mogą podjąć w kameralnej komorze Jana Haluszki, położonej 135 m pod ziemią lub zaprosić na huczne wesele w przepięknej komorze Warszawa. Romantyczne wnętrza, dyskretna i sprawna obsługa oraz wysublimowane menu, stworzone przez szefów kuchni podkreślają charakter tego niezapomnianego dnia.
Na miejsce ślubu i wesela narzeczeni wybierają wielicką kopalnię nie tylko ze względu na wyjątkowość miejsca. Również sól odgrywa duże znaczenie. Sól jak wiadomo, od wieków kojarzona jest z długowiecznością i trwałością, ale także z prawdą, mądrością i płodnością, a to wartości szczególnie ważne dla ludzi wkraczających na nową drogę życia.
Każdego roku pod ziemią organizowanych jest kilkanaście ślubów, a ich liczba rośnie z każdym rokiem. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się śluby międzynarodowe. Niejednokrotnie miłość i wierność w wielickich podziemiach przysięgają sobie obcokrajowcy, którzy zwiedzali kopalnię i zauroczyła ich kaplica św. Kingi. Ogromne znaczenie ma też prestiż i sława obiektu.
Kopalnia oferuje ciekawe, dodatkowe atrakcje, które można zamówić decydując się na organizację uroczystości w tym niezwykłym miejscu. Może to być powitanie pary młodej i gości przez Reprezentacyjną Orkiestrę Górniczą, sesja zdjęciowa w solnych podziemiach, czy spotkanie ze Skarbnikiem - wszystko zgodnie z życzeniami nowożeńców.


Od maja br. nowożeńcy oraz ich goście mogą korzystać z usług nowo otwartego luksusowego Hotelu Grand Sal, należącego do kopalni. Hotel jest pięknie położony w otoczeniu zieleni, w zabytkowym parku, nieopodal zejścia do solnych podziemi.
Obsługa hotelu z przyjemnością przygotuje komfortowy apartament na noc poślubną dla nowożeńców oraz pokoje dla gości, a także zadba o spokojny wypoczynek.
Hotel Grand Sal to również idealne miejsce na kameralne przyjęcie weselne dla osób ceniących sobie spokój, ciszę i prywatność.
Serdecznie zapraszamy!
Szczegółowe informacje na stronie www.kopalnia.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj