Organizacja przyjęcia weselnego - najczęściej zadawane pytania Narzeczonych

Na najczęściej pojawiające się pytania, dotyczące organizacji przyjęć weselnych, odpowiada Dyrektor Zamku Czocha – Katarzyna Nowak.

Coraz częściej narzeczeni decydują się na organizację wesel w zamkach, bądź pałacach. Jak często odbywają się wesela w Zamku Czocha?

Młode Pary coraz częściej szukają wyjątkowej oprawy dla swojego wesela. Wnętrza pałaców czy zamków są idealną scenerią do ślubnej sesji zdjęciowej, wykwintnej kolacji, a dla miłośników sztuki i historii jest to nie lada gratka podziwiać zabytkowe budowle. Zamek Czocha udostępnia najczęściej swe komnaty na organizację wesel począwszy od końca kwietnia, aż po miesiące w porze jesiennej. Wesela odbywają się dość często, a rezerwacje poczynione są już na przyszłe lata.

Co lepiej sprawdza się na weselach: wyszukane menu czy raczej tradycyjne dania? Jakie są opinie gości i młodych par?

Zamek Czocha przygotował różnorodną ofertę, która spełnia oczekiwania klientów. Największym zainteresowaniem cieszą się tradycyjne dania. Goście niejednokrotnie kierują do nas prośby, aby były to dania przyrządzane na piecu węglowym, na którym pracowała służba ostatniego właściciela Zamku Czocha – Ernesta Gütschowa.

Czy powinno się wcześniej przyjść na degustację dań weselnych? Jeśli tak, to z kim? Młoda Para z rodzicami?

Zapraszamy Państwa Młodych waz z rodzicami na degustacje dań weselnych, by poznać możliwości kulinarne zamkowych kucharzy. Narzeczeni mogą rozkoszować się wyśmienitymi potrawami oferowanymi przez mistrzów kuchni.

Ile ciepłych dań powinno zawierać weselne menu i o jakich godzinach powinny być podawane dania?

Przynajmniej 3 ciepłe dania, zakładając, że przyjęcie rozpoczyna się około godz. 17:00 uroczystym obiadem, w godzinach nocnych proponujemy posiłki w godzinach 21:00, 23:00 i 2:00.

Ciasta, torty, alkohole, ewentualnie owoce – czy lepiej zamówić wszystko w restauracji hotelu?

Proponujemy zakup ciast, tortów, alkoholi oraz owoców w hotelu. Niewygórowane ceny zadowolą nawet tych najbardziej wymagających klientów. Ze względu na przepisy sanitarne i bezpieczeństwo Gości nie preferujemy przywożenia alkoholu czy wyrobów cukierniczych przez weselników.

Menu dla najmłodszych gości, czyli dzieci na weselu – czy powinny być podawane takie same dania, jak dla dorosłych, czy dzieci otrzymują specjalne menu?

Dla dzieci proponujemy mniejsze porcje, co wiąże się z obniżeniem ceny za jedną osobę, ale dość często, przy większej liczbie dzieci, serwujemy bardzo popularne wśród najmłodszych menu „dziecięce podjadki”. W jego skład wchodzi zamkowy duszek, czyli filet drobiowy w towarzystwie marchewki i frytek, złotnickie rybki, czyli paluszki rybne z kuleczkami ziemniaczanymi i zamkową kapustą oraz naleśniki Kubusia Puchatka – puszysty naleśnik wypełniony twarożkiem z rodzynkami, ananasem, brzoskwinią i kiwi pod obłoczkiem bitej śmietany.

Słodki bufet lub „stoły tematyczne” – co kryje się za tymi hasłami?

W naszej ofercie goście znajdą ,,swojską wędzarnię”: dwa stoły ze swojskim jadłem, jeden z tradycyjnymi wędlinami, drugi z wypiekanym zamkowym pieczywem i wiejskimi dodatkami. Dużym zainteresowaniem cieszy się także ,,kosz francuskich słodkości”, czyli ciasteczka francuskie w różnych smakach podawane na ciepło.

Jeśli Młoda Para organizuje dwudniowe wesele – co podać gościom weselnym drugiego dnia?

Szef kuchni poleca zwłaszcza domowy rosół z ręcznie robionymi kluseczkami oraz polędwiczki z dzika. Pozwala to gościom na szybką regenerację po weselnych szaleństwach.

Potrawy na weselu powinny być różnorodne, w celu spełnienia wymagań każdego gościa. W takim razie co powinny zawierać zimne dania podawane w czasie wesela?

Na bufecie zakąskowym znajdą Państwo m.in. roladki drobiowe faszerowane warzywami, galaretki, śledź po duńsku, jajka faszerowane pieczarką i szpinakiem, szeroki wachlarz sałatek, mini tarty i kanapki na zimno, szparagowe delicje, schab na zimno z morelą i sosem porzeczkowym, karczek faszerowany warzywami czy roladki z boczku - to najczęściej wybierane potrawy z naszego zamkowego menu.

Zdobyliśmyjuż zaufanie wielu Młodych Par, które polecają Zamek Czocha jako miejsce do organizacji wesel. Jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom klientów, a to pozwala odkryć i poczuć magię tego miejsca.

www.zamekczocha.com

Tekst i fot.: Zamek Czocha

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj