Wesele w klubie?

Wesele w klubie? Czemu nie!


Zdjęcie - Ela Barteczko

Coraz więcej młodych par chce zerwać z tradycyjną formą wesela. Odważnie odchodzą od typowego przyjęcia przy długich stołach, z dużą ilością jedzenia i zespołem. W modę wchodzą klubowe wesela. Znajomi są zachwyceni, a jak czują się w tym rodzice i dziadkowie? Dla nich również kluby mają liczne propozycje.
Zorganizowanie wesela w klubie nie musi oznaczać rezygnacji z przyjęcia dla całej rodziny. Wciąż pokutuje opinia, że kluby przeznaczone są tylko dla młodych ludzi. Gra się w nich nowoczesną muzykę, nie ma co zjeść, za to leje się alkohol, przez co młodzież staje się agresywna. Sytuacja jednak od kilku lat się systematycznie zmienia. Kluby dbają o wysoką renomę. Coraz częściej elektroniczną muzykę przeplatają, jazzem, bluesem i rock'n'rollem. Niektóre kluby prowadzą wykwintne restauracje, w których gotują najwięksi polscy kucharze. Na dodatek jest profesjonalna obsługa kelnerska. W dniu wesela cały klub można zarezerwować, zapewniając sobie bezpieczeństwo i swobodę. Kluby często oferują profesjonalną ochronę, dzięki czemu można mieć pewność, że nikt przypadkowy nie popsuje zabawy. W wielu miejscach znajdują się sale dla vip-ów, w których można odpocząć lub położyć zmęczone dzieci.

Przebieg wesela nie musi znacznie obiegać od kanonu. Dla starszych osób przygotowane są bankietowe stoły i wygodne fotele. W tle gra stonowana muzyka. Przeważnie serwuje się pierwszy posiłek, pozostałe jedzenie jest dostępne w bufetach, przy których służą kelnerzy i kucharze. Alkohol podawany jest z baru. Ponadto kto nie chcę ograniczać się do wina bądź wódki ma wybór wielu drinków. Nie trzeba też rezygnować z oczepin i uroczystego tortu.

Rozwiązanie klubowe cenią sobie osoby, które zapraszają grupy gości z różnych środowisk, nie oczekując, że wszyscy będą się integrować. Przestrzenie klubowe przeważnie podzielone są na kameralne sektory. Często mają kilka pięter, na których grana jest inna muzyka. Pozwala to na zabawę w swoim gronie, w wybranym stylu. Jednocześnie różni goście mogą w spokoju rozmawiać, jeść przekąski i posiłki bądź bawić się przy muzyce granej przez dj'a. Przestrzenie klubowe posiadają jeszcze jedną zaletę. Mają oryginalną architekturę, ciekawe światło i wystrój, co z powodzeniem może zastąpić standardowe kwiaty i balony w salach weselnych. Polecam tę formę wszystkim osobom, które pragną zerwać ze stereotypowym wyglądem polskiego wesela.


Tekst: Zuza Kuczbajska, Redakcja portalu abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj