Jak zadbać o włosy przed ślubem, by w TYM dniu były mocne i lśniące?

Przygotowując się do najważniejszego dnia w życiu, musisz pamiętać o wielu różnych sprawach. Często jest ich tak dużo, że przygotowanie swojego ciała i włosów schodzi na dalszy plan. Tymczasem warto o nie zadbać, by jak najpiękniej prezentować się w dniu ślubu. Aby włosy były gładkie, lśniące i zdrowe, właściwą pielęgnację powinnaś rozpocząć z odpowiednim wyprzedzeniem.

ślub wesele fryzura ślubna zdrowe włosy uroda i zdrowie Panna Młoda fryzura ślubna zadbane włosy porady inspiracje 

Ochrona włosów przed promieniami UV

O ile wszyscy pamiętają o konieczności ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem, to dotychczas niewiele osób myślało w tych kategoriach o włosach. Tymczasem również w ich przypadku słońce może narobić szkód. Otwiera łuski włosowe, po czym promienie UV niszczą białka budulcowe, a także utleniają melaninę, czyli pigment chroniący przed ich szkodliwym działaniem głębsze partie skóry i włosów. Pod wpływem słońca stają się one matowe, łamliwe i wypłowiałe. W związku z tym, jak dbać o włosy latem? Jak je chronić przed słońcem i promieniowaniem UV?

Na szczęście ostatnio pojawiło się sporo kosmetyków do włosów zawierających filtry przeciwsłoneczne. Latem możesz zaopatrzyć się w szampony i odżywki z ochroną przeciwko promieniom UV. Oprócz tego przydatne jest zakupienie mgiełki lub sprayu ochronnego, gdyż podobnie jak w przypadku skóry, jedna aplikacja na cały dzień nie wystarczy. Warto dokładać kosmetyku co kilka godzin, aby utrzymać silną ochronę.

Suplementy wzmacniające włosy

Jeśli masz wrażenie, że Twoje włosy potrzebują pomocy, stosowanie odpowiednich preparatów warto rozpocząć z kilkumiesięcznym wyprzedzeniemCo brać na mocne i zdrowe włosy? Na wapteka.pl znajdziesz wiele różnych suplementów o działaniu wspomagającym odbudowę, hamującym wypadanie i łamanie się włosów. Dokonując wyboru, zwróć uwagę na składniki aktywne. Możesz się spotkać m.in. z:

  • biotyną, której niedobór często jest przyczyną wypadania włosów,
  • ekstraktami ze skrzypu i bambusa, będącymi źródłem krzemionki, czyli składnika budulcowego włosów i paznokci,
  • wyciągiem z pokrzywy, która jest źródłem witamin i minerałów, a dodatkowo może zmniejszać przetłuszczanie się skóry głowy,
  • aminokwasami siarkowymi (np. cystyną czy metioniną), których stosowanie wspomaga i przyspiesza procesy regeneracji,
  • minerałami (np. cynkiem, selenem i miedzią), których niedobory pogarszają kondycję włosów, zwiększają ich łamliwość i przetłuszczanie oraz nasilają wypadanie.

Najważniejsza w przypadku suplementacji jest systematyczność. Stosuj wybrany przez siebie preparat regularnie przez 2-3 miesiące, a Twoje włosy z pewnością odwdzięczą Ci się zdrowym i pięknym wyglądem.

Zewnętrzna pielęgnacja włosów i skóry głowy

Równie ważna co suplementacja jest pielęgnacja włosów z zewnątrz. Unikaj szamponów, które mają agresywne detergenty, ze względu na ich wysuszające i potencjalnie uczulające działanie. Raz w tygodniu warto stosować maski nawilżające i odżywcze. Rozważ też olejowanie włosów, dzięki któremu będą lśniące i wygładzone. Ponadto postaraj się ograniczyć używanie prostownicy, lokówki i suszarki z gorącym powietrzem, które również w dużym stopniu przyczyniają się do uszkodzenia włosów.

Zniszczone końcówki nie są już do uratowania, dlatego najlepiej udaj się do fryzjera, aby je obciąć. To natychmiastowo poprawi wygląd Twojej fryzury, a późniejsze zabiegi będą służyły do utrzymania tego stanu. Dzięki nim Twoje włosy będą się pięknie prezentować nie tylko w dniu ślubu, ale także i na co dzień.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj