Farbowanie włosów na blond: poznaj fakty i mity na ten temat

Koloryzacja włosów zawsze jest wyzwaniem — jak osiągnąć idealny odcień i odpowiednią trwałość, a jednocześnie nie zniszczyć włosów? O ile jednak farbowanie włosów na ciemne barwy nie jest bardzo skomplikowane, o tyle rozjaśnianie włosów kojarzy się z czymś naprawdę trudnym. Czy tak jest w rzeczywistości?

Rozjaśnianie włosów zawsze jest problematyczne

Faktycznie, rozjaśnienie włosów jest trudniejsze niż nadanie im ciemniejszego koloru. Jednak nie w każdym przypadku musi być to skomplikowane zadanie. Wszystko zależy od tego, jaki jest Twój aktualny kolor włosów, czy są one naturalne czy już koloryzowane.

W przypadku naturalnych włosów blond rozjaśnianie nie musi stanowić żadnego problemu. Wystarczy sięgnąć po wysokiej jakości farbę do włosów np. Casting Creme Gloss od L’Oreal, która zapewni delikatne rozjaśnienie włosów, a jednocześnie pełne blasku refleksy, głęboki odcień i satysfakcjonującą trwałość.

Nie można zmienić koloru z ciemnego brązu czy czerni na jasny blond

Tak radykalna zmiana jest możliwa, będzie jednak naprawdę trudna do przeprowadzenia. Po pierwsze, wymagać będzie użycia utleniacza o wysokim stężeniu, co niestety wpływa niekorzystnie na kondycję włosów. Dlatego tak inwazyjne zabiegi najlepiej jest przeprowadzać w profesjonalnym salonie, pod okiem specjalisty. Dzięki temu unikniesz zbyt długiego przetrzymania utleniacza na włosach czy od razu zniwelujesz nieestetyczne przebarwienia. Musisz też przygotować się na to, że niezbędne będzie kilkukrotne powtórzenie zabiegu — taka zmiana pigmentu we włosach jest długotrwałym i kilkuetapowym procesem.

ślub wesele farbowanie włosów zdrowie i uroda fryzury ślubne inspiracje porady ślubne tagomago

Mogę rozjaśnić włosy samodzielnie w domu

O ile masz dość jasne włosy i chcesz jedynie rozjaśnić je o ton czy dwa, nie ma przeszkód, aby wykonać taki zabieg samodzielnie we własnym domu. Najlepiej wykorzystać w tym celu proste w użyciu i delikatne farby rozjaśniające w kremie, bez zawartości amoniaku. Tego typu farby utrzymują się z reguły na włosach około miesiąca. Farba różni się od rozjaśniacza tym, że oprócz rozjaśniania od razu nadaje włosom pożądany odcień. Dodatkowo zawiera też często substancje o działaniu pielęgnacyjnym i ochronnym.


Nie rozjaśnisz farbowanych włosów jaśniejszą farbą

To fakt, o którym często zapominają osoby mające włosy blond, ale farbowane. Jeżeli masz włosy po koloryzacji i chcesz je rozjaśnić za pomocą jaśniejszej farby, nie będzie to możliwe. Zasada jest prosta: jaśniejsza farba nie poradzi sobie z ciemniejszą farbą. Konieczne będzie zatem dokonanie najpierw zabiegu dekoloryzacji i pozbycie się sztucznego pigmentu.

ślub wesele farbowanie włosów zdrowie i uroda fryzury ślubne inspiracje porady ślubne tagomago

Odrosty trzeba farbować co miesiąc

To, jak często trzeba farbować odrosty, zależy od trwałości użytej do rozjaśniania farby. W przypadku farb nietrwałych, czyli tych działających mniej więcej do miesiąca, po upływie tego czasu konieczne będzie zafarbowanie na nowo całych włosów.

W przypadku farb trwałych, odrosty farbuje się mniej więcej co miesiąc lub nieco dłuższy okres czasu. Właśnie tyle potrzeba z reguły, by odrosło ok. 1,5 cm włosów — a to długość, przy której powinno się pomyśleć o pofarbowaniu odrostów.

 

Tekst i zdjęcia: Tagomago.pl,
www.tagomago.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

3 komentarzy

  • Link do komentarza aran17 piątek, 12 luty 2021 17:37 napisane przez aran17

    mam naturalne sredni blond, teraz w polowie siwe,chcialam troszeczke przyciemnic Blondem 7.0, wyszly prawie czarne/ ciemno szare, po tygodniu poprawilam Bezowym blondem 8.05 i mam miedziane, czekam az odrosna

  • Link do komentarza Zpskam.koto czwartek, 27 sierpień 2020 23:48 napisane przez Zpskam.koto

    Ja będę rozjaśnia włosy w domu

  • Link do komentarza madlen poniedziałek, 04 czerwiec 2018 12:42 napisane przez madlen

    Wolałam nie ryzykować i poszłam do salonu na rozjaśnianie przed ślubem. Położyli mi kilka odcieni revlonu z hologramem, o dziwo nic mnie nie szczypało ani nie śmierdziało i kolor wyszedł chłodny tak jak chciałam.

Skomentuj