Cynamonowy brąz – fryzura podkreślająca kolor i zasady pierwszego farbowania

Niektórzy uważają, że to kolor idealny do zafarbowania włosów podczas jesieni, jednak nic bardziej mylnego! To kolor idealny na każdą porę roku, szczególnie, jeśli masz już dość swojego dotychczasowego i nieco nudnego koloru. Cynamonowy brąz idealnie ożywi klasyczny brąz, dzięki czemu doda Ci nowej energii i wpłynie na zmianę wyglądu bez poddawania się drastycznym zmianom.

Czym się charakteryzuje cynamonowy brąz?

Kolorem wyjściowym dla tego efektu jest klasyczny, średni brąz. Następnie, aby uzyskać efekt cynamonowego brązu należy wybrać odpowiednio albo farbę z domieszką złotych tonów bądź też miedzianych. Cynamonowy brąz jest lekko przygaszony, jednak bardzo dobrze wygląda odbijając się w promieniach słonecznych, dzięki czemu doskonale podkreśla zadbane włosy i zdecydowane fryzjerskie cięcia.

Fryzury idealne dla cynamonowego brązu

Gładkie włosy – najwięcej fryzjerów twierdzi, że najbardziej korzystnie brązowe włosy wyglądają wtedy, gdy są maksymalnie wygładzone. Warto, dlatego prostować je, zabezpieczając najpierw termo ochronnymi kosmetykami lub wygładzić je przy pomocy płynnego jedwabiu.

Cieniowanie – cieniowanie włosów to idealny sposób na podniesienie ich u nasady i nadanie lekkości. Brązowe włosy często bywają postrzegane, jako ciężkie i bez życia. Umiejętne cieniowanie doskonale podniesie je u nasady i ułatwi ich stylizację. Wszelkie niedociągnięcia fryzjerskie w przypadku brązowych włosów są bardzo widoczne, dlatego jeśli chcesz uzyskać naprawdę efektowną fryzurę, to powinnaś oddać się w ręce zaufanego fryzjera.

Kucyk i podpięcia – zebrane do tyłu włosy pozwolą na odsłonięcie twarzy i nadanie bardziej dziewczęcego looku. Szczególnie modne są obecnie fryzury stylizowane jak gdyby od razu po wstaniu z łóżka. Luźne kucyki i sprawiające wrażenie niedbale uczesanych włosy to hit, wśród gwiazd i stylistów. Jeśli chcesz nadać tego typu fryzurze nieco elegancji możesz spryskać ją nabłyszczającym lakierem, dzięki czemu utrwalisz uczesanie, a także mimo pozornego chaosu osiągniesz elegancki efekt. Tego typu fryzury dobrze wyglądają również wtedy, gdy wyciągniesz z nich pojedyncze pasma.

Pierwsze farbowanie włosów

W przypadku pierwszego farbowania warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących wyboru farby, a także samego procesu farbowania.

W przypadku przyciemniania włosów można spodziewać się, że finalnie uzyskany kolor będzie zbliżony do tego na próbniku, natomiast stawiając na jasny blond, należy wybrać farbę o ton jaśniejszą, gdyż rozjaśniane włosy często mimo wszystko wychodzą ciemniejsze. Co więcej podczas farbowania należy zadbać o kondycję włosów. Jeśli naturalnie posiadasz jasne włosy to w przypadku farbowania na cynamonowy brąz nie potrzebują one dużej dawki utleniacza. Ten dołączony do farby, zazwyczaj o 6% stężeniu, spokojnie możesz zastąpić łagodniejszym, który nie będzie tak intensywnie drenował łuski włosa.

Podczas pierwszego farbowania warto poprosić o pomoc drugą osobę, która zadba o równe nałożenie farby na włosy, a także w te miejsca, które są trudno dostępne.

Przed pierwszym farbowaniem warto również przeczytać ulotkę dołączoną do opakowania. Dzięki niej dowiesz się jak długo powinnaś trzymać farbę na włosach, a także poznasz zasady bezpieczeństwa.

Zanim przystąpisz do pierwszego farbowania warto również wykonać próbę alergiczną. Nałóż w tym celu niewielką ilość farby na wrażliwe miejsca skóry takie jak za uszami bądź na nadgarstku. Jeśli po dobie nie wystąpią u Ciebie objawy reakcji alergicznej możesz nanieść farbę do włosów na głowę.

Może również zdarzyć się, że jeśli posiadasz długie włosy będziesz potrzebowała dwóch opakowań farby, aby całkowicie pokryć wszystkie kosmyki.

Tekst i zdjęcia: Garnier
www.garnier.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj