Fryzura ślubna - jak wybrać odpowiednie uczesanie ślubne? Poradnik dla Panien Młodych

Wybór fryzury ślubnej to jedna z tych decyzji, które zaprzątają głowę Panny Młodej już na wiele miesięcy przed ślubem. Rozważania na temat tego, czy zdecydować się na eleganckie upięcie, delikatne podpięcie włosów, czy może luźną stylizację z rozpuszczonymi włosami wcale nie należą do najłatwiejszych - w końcu fryzura ślubna to jedna z najważniejszych składowych stylizacji Panny Młodej, zaraz po sukni ślubnej i makijażu. Jak zatem zdecydować, jakie uczesanie wybrać? Mamy na to sposób!

 ślub wesele fryzura ślubna upięcie ślubne kok ślubny low updo trendy ślubne 2021 panna młoda inspiracje 2021Fryzura ślubna - Litewka Hairstylist
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Zwróć uwagę na dekolt sukni ślubnej

W podjęciu decyzji o wyborze fryzury ślubnej może pomóc dekolt wybranej przez Pannę Młodą sukni ślubnej. Dla tych z Panien Młodych, które w dniu ślubu założą suknię bez ramiączek, o gorsetowej górze, tak naprawdę nie ma znaczenia rodzaj fryzury - zarówno luźne fale, jak i klasyczny koczek sprawdzą się równie dobrze. 

Jeśli suknia ślubna ma wyższy dekolt i odkrywa plecy, znacznie lepiej będzie prezentowało się upięcie lub elegancki koński ogon - rozpuszczone włosy zasłonią efektowny dekolt i odbiorą sukni "to coś". 

ślub wesele fryzura ślubna upięcie ślubne fale hollywood  ślubny half updo trendy ślubne 2021 panna młoda inspiracje 2021 Fryzura ślubna - RUP Coiffeur
Zdjęcie - Jasny Kadr Fotografia

Zastanów się nad swoimi codziennymi fryzurami

Nim postawisz na nietypowe dla siebie rozwiązanie, zastanów się, jak nosisz włosy na co dzień? W jakiej fryzurze czujesz się najpiękniej i najlepiej? Jeśli zwykle upinasz włosy w koczek lub wiążesz w kucyk, być może w dniu ślubu będziesz chciała powtórzyć to uczesanie, jednak w nieco bardziej eleganckiej wersji? Z kolei, jeśli zwykle nosisz luźno puszczone włosy i nie czujesz się najlepiej w upięciach, zdecydowanie lepiej nie testować nowych rozwiązań w dniu ślubu i postawić na sprawdzony look -szalenie modne w ostatnim czasie hollywoodzkie fale, profesjonalnie wykonane, z powodzeniem przetrwają całonocne szaleństwa. Pamiętaj, ze najważniejsze jest, abyś w dniu ślubu czuła się komfortowo i wyglądała zjawiskowo, a nie cały czas zastanawiała się, czy wybrałaś na pewno dobrą fryzurę.

Nim zdecydujesz się także na daną fryzurę ślubną, zwróć uwagę na to, jak zwykle zachowują się twoje włosy - jeśli są proste jak drut i trudno jest je zakręcić i utrzymać, nawet najlepszy fryzjer ślubny z toną kosmetyków do stylizacji nie sprawi, że nagle w dniu ślubu efekt kręconych włosów utrzyma się do rana. Podobnie w przypadku włosów z tendencją do puszenia się i kręcenia -jeśli marzysz o ultra gładkiej tafli rozpuszczonych włosów, musisz mieć świadomość, że już po kilku godzinach szaleństwa na parkiecie zaczną się one puszyć i skręcać, szczególnie jeśli tego dnia będzie wilgotno. 

ślub wesele fryzura ślubna upięcie ślubne fale hollywood  trendy ślubne 2021 panna młoda inspiracje 2021Fryzura ślubna - Litewka Hairstylist
Zdjęcie - Anna Więcławska Fotografia

Zaufaj sobie i swojej intuicji

Ostatnia, ale jakże ważna porada - to do was, drogie Panny Młode! Pamiętajcie o tym, że nieistotne jest to, czy dana fryzura ślubna jest na topie w tej chwili, czy doradza wam ją grono najbliższych osób, a wy nie do końca się w niej odnajdujecie - ważne jest to, abyście sobie zaufały i wybrały taką fryzurę ślubną, w której przede wszystkim będziecie się czuły piękne. Jeśli waszym synonimem piękna będzie fryzura, którą nosicie na co dzień - uczeszcie się tak samo na wasz ślub - w końcu chodzi o to, abyście podobały się sobie i czuły komfortowo w ślubnej stylizacji, którą będziecie wspominać przez wiele lat, oglądając filmy i zdjęcia ze ślubu i wesela.

 

Materiał przygotowany przez: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj