Fryzura ślubna - o tym powinnaś pomyśleć!

Od chwili w której powiedziałaś "tak", ruszyła lawina nie do końca kontrolowanych zdarzeń. Setki gratulacji, uścisków, ale i także pytań oraz nacisków co do daty ślubu, miejsca czy sukni. 

ślub wesele fryzury ślubne fryzura ślubna fryzjer na ślub na weseleZdjęcia - Anna Cupczyńska, Kolor Selektywny
Fryzura ślubna - Pracownia Fryzjerska Artre

W trakcie przygotowań, będziesz musiała powtórzyć magiczne "tak" przynajmniej jeszcze kilkanaście razy: wybierając suknię, poszukując fotografa, filmowca, czy wybierając menu weselne, ale i także - decydując się na konkretną fryzurę ślubną. Jak zadbać o to, by wymarzony, ślubny look wyglądał w rzeczywistości dokładnie tak, jak sobie to wymarzyłaś? Podpowiadamy!

Co każda Panna Młoda wiedzieć powinna

Najważniejsze, to być przygotowanym i myśleć z wyprzedzeniem. Dbaj o kondycje swoich włosów, używaj odżywek, raz na jakiś czas nałóż na nie maskę. Odwiedzaj też regularnie fryzjera - zdrowe włosy to zadbane włosy, a przecież w dniu swojego ślubu chcesz wyglądaj najlepiej, jak się da, prawda? Warto także zrezygnować na jakiś czas lub ograniczyć zabiegi termiczne, które przesuszają włosy - wysokie temperatury związane z używaniem prostownicy, lokówki czy suszenie włosów gorącym strumieniem powietrza z suszarki nie wpływają pozytywnie na kondycję Twoich włosów. 

Czego ŻADNA Panna Młoda robić nie powinna

Drastyczna zmiana koloru włosów na kilka tygodni (lub, o zgrozo - dni!) przed ślubem to najgorsze, co możesz zrobić. Ślub i wesele powinny być najpiękniejszym dniem w Twoim życiu, dlatego takie metamorfozy pozostaw sobie na inny czas. Co, jeśli w nowym kolorze włosów nie poczujesz się najlepiej? A co, jeśli w wyniku farbowania Twoje włosy ulegną przesuszeniu i zmatowieniu? Może nie być wystarczająco dużo czasu na to, aby doprowadzić je do poprzedniego stanu sprzed eksperymentów, a przecież nie chcesz płakać ilekroć spojrzysz na swoje ślubne zdjęcia, widząc swoją fryzurę?

Przygotuj się odpowiednio

Przed ślubem na pewno wybierzesz się kilka razy do kosmetyczki, by zadbać o swoją skórę, tak samo powinnaś zadbać o swoje włosy. Rynek fryzjerski oferuje mnóstwo zabiegów wspomagających kondycję włosów: poprzez wszelkie zabiegi regenerujące, jak i dbające o skórę głowy. O poradę poproś swoją fryzjerkę, natomiast jeśli masz problemy z kondycją skóry głowy, warto rozważyć wizytę u trychologa. 

Mierz siły na zamiary

Wybierając fryzurę ślubną, na pewno zastanawiasz się, czy przetrwa ona w nienaruszonej formie do końca wesela. Oczywistym jest, że Twoja fryzjerka zrobi wszystko, aby fryzura ślubna była perfekcyjna, jednak musisz myśleć realistycznie. W trakcie trwania przyjęcia weselnego, włosy stracą nieco ze swojej objętości i nieco się rozluźnią, mogą także się "napuszyć" w przypadku deszczowej pogody. Dobrze jest wybrać taką fryzurę, która będzie odporna na trudne warunki atmosferyczne i na tyle trwała, by przetrwać godziny tańców i zabawy. Jeśli marzysz o bujnej, pełnej objętości fryzurze, a Twoje włosy z natury są cienkie, rozważ użycie doczepów, które zagęszczą Twoje włosy i, w razie potrzeby, nieco je przedłużą. 

Poproś o poradę eksperta

Nie jesteś pewna, jaka fryzura podkreśli Twoją urodę, ukryje ewentualne mankamenty, a przy okazji będzie spójna z wizją wesela i pasująca do sukienki? Poproś o poradę swojego eksperta! Jeśli chodzi o nasze sugestie, dobrze jest wybrać ponadczasową fryzurę, która mimo upływu lat, wciąż będzie prezentować się świetnie na zdjęciach. Luźne koczki w stylu boho, tak popularne od kilku sezonów, są przepiękne, jednakże mogą nie przetrwać całonocnej zabawy ze względu na luźną strukturę, a wymarzone loki mogą stracić swój skręt podczas niesprzyjających warunków pogodowych. 

 

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj