Wywiad z Magdą Dukat z Claudius Hair Treser Academy

Bardzo często spotykamy się z pytaniami od Was, drogie Czytelniczki, o porady w kwestii fryzur ślubnych oraz pielęgnacji włosów – aby podzielić się z Wami tajnikami fryzjerskimi, poprosiłyśmy o pomoc team Claudius Hair Treser Academy. Jesteście ciekawe, co nam powiedzieli? Zapraszamy do lektury!

włosy na wesele, ślubna fryzura, fryzjer krakówZdjęcie - Anastazja Gacparska

Jakie trendy panują w fryzurach ślubnych w tym sezonie?

Już od kilku sezonów największą popularnością cieszą się bardzo naturalne fryzury. Bardzo delikatnie pofalowane włosy lub luźno opadające kosmyki wokół twarzy. Młode dziewczyny najczęściej wybierają bardzo swobodne, delikatne upięcia, bardzo często w stylu boho. Jeśli chodzi o dodatki to bardzo popularne w tym sezonie są wianki i żywe kwiaty we włosach.

Złote rady stylisty - jak utrzymać fryzurę w ryzach w dniu ślubu,szczególnie w okresie letnim?

Trwałość fryzury oczywiście zależy od kunsztu stylisty, który wykonuje daną fryzurę, ale również od tego, jak dana fryzura jest dobrana do gatunku i struktury włosów. Włosy powinny być w odpowiedni sposób wytapirowane, upięte i nawet w delikatnych upięciach powinna je stabilizować solidna konstrukcja, która utrzyma włosy podczas całonocnych szaleństw. Bardzo ważne jest również przygotowanie takich włosów, czyli odpowiednie umycie z użyciem specjalnych kosmetyków. W ten szczególny dzień odradzamy paniom mycie i przygotowanie włosów we własnym zakresie. Najlepiej pozostawić tą kwestię specjaliście, który wie jak dobrać kosmetyki, żeby ich na przykład zbyt mocno nie obciążyć, co później uniemożliwi skręcenie. Fryzura powinna być przedostatnim elementem (oczywiście poza suknią ślubną), który tworzy całość stylizacji przed ślubem.

włosy na wesele, ślubna fryzura, fryzjer krakówZdjęcie - Jakub Mysiński

Jak dbać o kondycję włosów w lecie?

Najważniejsza w lecie jest odpowiednia ochrona. Ochrona zarówno przed temperaturą, jak i promieniowaniem słonecznym. Tak samo jak dbamy o swoją skórę nakładając na nią filtry przeciwsłoneczne, tak samo powinniśmy traktować swoje włosy. Filtry przeciwsłoneczne na włosy występują pod różnymi postaciami. Mogą być połączone z odżywką albo mogą to być specjalistyczne filtry, które stosujemy bezpośrednio przed kąpielą słoneczną lub po wyjściu z wody. Kolejnym sposobem na ochronę włosów w upalne dni jest ochrona barierowa, czyli wszelkiego rodzaju kapelusze, czapki, itp. Szczególnie ważnym elementem jest bardzo dobre nawilżenie włosów. Po kąpielach, szczególnie w słonej wodzie, panie powinny nakładać silniej nawilżające niż zazwyczaj maski na włosy oraz dłużej trzymać je na włosach.

Chcę zapuścić włosy do ślubu - kiedy zacząć i jak tego dokonać?

Wcale nie trzeba zapuszczać włosów do ślubu, ponieważ najważniejsze jest to, żeby Panna Młoda czuła się dobrze sama ze sobą. Jeśli dziewczyna ma bardzo krótkie włosy trzeba pamiętać, że zapuszczenie włosów może potrwać kilka lat. Nie warto jest zapuszczać włosy skupiając się tylko i wyłącznie na długości, ale można je zapuścić skupiając się na tym, aby ich ścięcie było bardzo mocno precyzyjne i dopasowane do danej pani. Pamiętajmy, że mamy bardzo szeroką gamę różnych dodatków i ozdób, które pięknie urozmaicą nawet krótkie włosy oraz że nie trzeba mieć włosów do połowy pleców, aby wyglądać pięknie.

Jak rozpoznać dobrego fryzjera? Na co zwrócić uwagę w salonie?

Moim zdaniem najważniejsze jest to, aby stylista, któremu oddajemy swój wizerunek indywidualnie podchodził do każdej osoby. Fryzjer przed każdą wizytą, a szczególnie jeśli udajemy się do niego po raz pierwszy, powinien poświęcić czas na rozmowę. Taki wywiad pozwoli poznać klienta, jego oczekiwania, wymagania. Taka rozmowa pozwoli idealnie dopasować fryzurę do klienta. Indywidualne podejście stylisty świadczy o jego profesjonalizmie. Natomiast w salonie powinniśmy skupić swoją uwagę na to jak wygląda oraz jak pracuje ze sobą cały zespół. Jak w każdym miejscu, również w salonie fryzjerskim, liczy się pierwsze wrażenie: jak on wygląda, jak witają klienta oraz jaka panuje atmosfera.

Wywiad przeprowadzono z Magdą Dukat z Claudius Hair Treser Academy
www.claudius.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj