Włosy blond - farbowanie i pielęgnacja

Nawet najlepszej jakości farba wykazuje w jakimś stopniu negatywny wpływ na kondycję włosów. Na szczęście przestrzegając kilku podstawowych zasad pielęgnacyjnych masz szansę ochronić strukturę każdego kosmyka przed osłabieniem lub zniszczeniem. Z artykułu dowiesz się w jaki sposób farba wpływa na włosy oraz jak dbać o nie po farbowaniu. Skupiamy się szczególnie na włosach blond, ponieważ to po ten kolor najczęściej sięgają kobiety.

jak dbac o blond włosy

Wpływ farby na kondycję włosa

Każda farba do włosów, bez względu na to, jaki ma nadać kolor, wyposażona jest w tzw. aktywatory pigmentu. Celem tego składnika, jak łatwo się domyślić, jest nadanie koloru kosmykowi, na którym znajduje się produkt. Następuje to na skutek rozpulchnienia struktury włosa i wniknięcia w głąb pigmentu. Zjawisko to zapewnia o pokryciu włosów nowym odcieniem, ale też negatywnie wpływa na ich kondycję. Najbardziej negatywny wpływ na zdrowie włosów mają farby bazujące na amoniaku, ponieważ jest to najsilniej działająca substancja. Pamiętaj jednak, że zawsze istnieje bezpieczniejszy wybór. Jeśli chcesz oszczędzić swoje włosy możesz postawić na inne farby. Poznaj produkty do koloryzacji - farby do blond włosów L’Oreal Paris i dopasuj odpowiednią do swoich potrzeb!

Farby do włosów blond

W ofercie marki L’Oreal Paris dostępne są różnorodne farby do włosów blond. Dzięki temu znajdziesz zarówno wymarzony kolor blondu, jak i typ farby. Oba te aspekty mają znaczenie na efekt końcowy i kondycję włosów. Poniżej znajduje się krótki opis każdego rodzaju farby do koloryzacji na blond. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji odwiedź stronę L’Oreal Paris.

Recital Preference, Feria Preference i Preference Glam Lights to farby do trwałej koloryzacji. Nadają włosom intensywny odcień, który jest pełny głębi i szlachetny. Produkty te zawierają amoniak, jednak w opakowaniu znajduje się również odżywka, której regularne stosowanie zabezpiecza włosy przed zniszczeniem na skutek właśnie amoniaku. Farba Glam Lights w przeciwieństwie do Feria Preference i Recital Preference jest przeznaczona do koloryzacji pełnej świetlistych refleksów i promiennych pasm.
Casting Creme Gloss to farba, która nie zawiera amoniaku. Jest to niezwykle bezpieczny produkt, polecany zarówno dla dojrzałych kobiet, które pragną tylko odświeżyć swój naturalny blond, jak i młodych dziewczyn, które wcześniej nie farbowały włosów, a chcą wzbogacić je o świetliste pasma i subtelnie rozpromienić.
Prodigy to również farby, które nie zawierają amoniaku. Koloryzacja odbywa się przy pomocy mikro-olejku. Wnika on głęboko w strukturę włosa i barwi go, przy jednoczesnym bezpiecznym wpływie. Uzyskany blond jest promienny i trójwymiarowy, co jest największą zaletą każdego koloru.
Excellence Creme to krem koloryzujący, który zapewnia idealne pokrycie każdego, nawet siwego kosmyka. Dzięki temu produktowi masz szansę uzyskać piękny blond, prezentujący się nadzwyczaj naturalnie.

Pielęgnacja włosów blond

Z pielęgnacji włosów blond po farbowaniu nie można zrezygnować. Stosując odpowiednie kosmetyki do swojego typu włosów masz szansę na to, aby były one zawsze w zdrowej kondycji, co jest gwarancją pięknego prezentowania się koloru. Przede wszystkim zaopatrz się w dobry szampon, odżywkę, maskę i serum do włosów blond po farbowaniu. Składniki znajdujące się w tych produktach bazują na drogocennych olejach, minerałach, witaminach i wyciągach z owoców, które są gwarancją lśniącego koloru, ale też miękkości włosów. Pamiętaj, że nawet najlepszej jakości kosmetyki nie zdziałają cudów, jeśli będziesz niszczyła włosy w inny sposób. Unikaj zatem agresywnego mycia, czesania i tarcia włosów. Ogranicz wystawianie włosów na promienie słoneczne oraz postaraj się wyeliminować częste stosowanie suszarki, prostownicy i lokówki. Tylko kompleksowa pielęgnacja, łącząca używanie odpowiednich kosmetyków, jak i ograniczająca negatywne czynniki, jest gwarancją pięknych i zdrowych włosów!

Tekst i zdjęcia: L’Oreal Paris
www.lorealparis.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj