Nowy wymiar pielęgnacji włosów dzięki szamponom Ultra Doux z Garniera

Każdy z nas stara się dbać o włosy na tyle, ile tego potrzebują oraz w myśl takich umiejętności, jakie znamy. Główną część tej troski zajmuje stylizacja, a zaraz za nią pielęgnacja włosów - nie obejmuje ona jednak samego procesu mycia włosów, ale aplikacji masek, odżywek lub innych kosmetyków do włosów. Prawdą jest, że mycie włosów ma na celu tylko je oczyścić i to pozostałe odżywcze produkty mają moc odnowy włosa. Nie znaczy to jednak, że mycie włosów należy traktować, jako mało znaczącą czynność. Dowiedz się dlaczego warto starannie myć włosy i poznaj jedne z najlepszych szamponów na rynku kosmetycznym!

Po co tak naprawdę myjemy włosy?

Mycie włosów ma na celu zadbać o higienę nie tylko naszych kosmyków, ale przede wszystkim skóry głowy. Ważne jest, aby to skóra głowy wykazywała zdrową kondycję, ponieważ wtedy włosy również będą zdrowe. Należy tutaj pominąć czynnik genetyczny, na który niestety nie mamy wpływu, jeśli jednak z natury masz piękne włosy, ale pielęgnacja będzie skupiała się tylko na samych kosmykach, długo ich pięknem cieszyła się nie będziesz. Dlatego też miej na uwadze, że mycie włosów to również, a nawet przede wszystkim oczyszczanie skóry głowy. Myjąc głowę oczyszczamy kosmyki na całej ich długości, ale też eliminujemy (ze skóry głowy i włosów) zanieczyszczenia, sebum i kosmetyki, które stosowałyśmy do stylizacji, np. suchy szampon, lakier, piankę czy żel.

Czy dobrze myjesz swoje włosy?

Wiele kobiet nawet nie zdaje sobie sprawy z popełniania kluczowych błędów podczas mycia włosów. Wydaje im się, że czynność tą wykonują prawidłowo, bo przecież robią to już tak długo… Niestety fakt, że włosy myjemy bardzo często i w długim okresie czasowym, nie oznacza, że doszliśmy w tym do perfekcji. Najczęstszymi błędami podczas mycia włosów są - zbyt agresywne drapanie skóry głowy, szarpanie włosów, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, używanie nieodpowiedniej wody i mocne wycieranie włosów ręcznikiem. Jeśli w swojej pielęgnacji włosów pojawia się któryś nawyk oznacza, że wcale nie pomagasz Twoim włosom w regeneracji i zachowaniu zdrowej kondycji. Oto podstawowe wytyczne, których przestrzegając możesz mieć pewność, że Twoje włosy będą prawidłowo pielęgnowane.

Jak prawidłowo myć włosy?

Myj włosy wtedy, kiedy potrzebują odświeżenia. Opinia, że włosów nie można myć codziennie jest błędna. Jeśli Twoje włosy są skłonne do przetłuszczania się, myj je i codziennie. Pozwoli Ci to na higienę skóry głowy i sprawi, że będziesz dobrze się czuła we własnej fryzurze.

Stosuj odpowiednie kosmetyki. "Zbadaj" swoje włosy, sprawdź czego potrzebują i wybierz produkty, które zrealizują ich wymagania. Używając złych kosmetyków sprawisz tylko, że Twoje włosy będą osłabione i podatne na zniszczenie.

Używaj letniej wody, nigdy gorącej, ale też nie zimnej. Zbyt wysoka lub niska temperatura wody sprawi, że łuski włosa otworzą się i będzie on podatny na zniszczenie.
Włosy myj bardzo delikatnie, samymi opuszkami palców. Wykonuj masaż skóry głowy, a piana która się utworzy swobodnie oczyści włosy, nie naruszając ich kondycji. Wiele kobiet bardzo agresywnie, paznokciami drapie skórę głowy, co tylko podrażnia skórę i sprawia, że włosy się niszczą oraz szybciej przetłuszczają.

Włosy wycieraj w miękki ręcznik, nie pocieraj nim mocno o włosy, ale owiń je i pozwól by nadmiar wody mimowolnie wsiąknął w materiał.
Włosy rozczesuj bardzo delikatnie, ponieważ wilgotne są narażone na zniszczenie. Do rozczesywania stosuj szczotek lub grzebieni z naturalnego włosia, albo szczotkę Tangle Teezer.

Warunkiem właściwego mycia włosów jest dobry szampon do włosów

Szampon do włosów to kluczowy kosmetyk podczas ich mycia. Pamiętaj, aby dokładnie ocenić stan swoich włosów i dopiero wtedy dobierz odpowiedni produkt. Podczas gdy źle dopasujesz rodzaj produktu, Twoje włosy będą narażone na zniszczenie, osłabienie, a sama czynność mycia, nie będzie przynosiła żadnej przyjemności. Dobrej jakości są szampony do włosów Ultra Doux Garnier. W ofercie tych produktów znajdziesz wiele różnorodnych szamponów. jedne z nich dedykowane są do włosów problematycznych, nawet tych z łupieżem, inne do włosów po farbowaniu, a pozostałe do włosów normalnych. Mało tego, w ofercie Garnier znajdziesz także odżywki Ultra Doux jako odpowiedniki szamponów. Takie połączenie jest gwarancją kompleksowej troski w kierunku Twoich włosów, biorąc pod uwagę stosowane kosmetyki. Obok aplikacji właściwych produktów, pamiętaj by przestrzegać wyżej wymienionych sześciu wytycznych. Wówczas możesz mieć pewność, że profesjonalnie pielęgnujesz swoje włosy!

Tekst i zdjęcia: Garnier
www.garnier.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj