Trwała koloryzacja włosów. Wszystko, co powinnaś o niej wiedzieć!

Wiele kobiet, przymierzając się do pierwszorazowej koloryzacji włosów, zastanawia się jakie niesie ona ze sobą skutki, czego mogą się po niej spodziewać, jaką farbę powinny wybrać oraz jak później należy dbać o włosy. Jeżeli również należysz do tej grupy pań, koniecznie musisz przeczytać poniższy artykuł, w którym znajdziesz odpowiedzi na każde z tych pytań!

koloryzacja włosów przed ślubem

Trwała koloryzacja a trwała ondulacja

Na samym wstępie zajmijmy się wyjaśnieniem tych dwóch pojęć. Mimo, że mają one wspólny człon, oznaczają zupełnie dwie inne czynności czy też zabiegi na włosach. Niestety wiele kobiet, które z zakresu fryzjerstwa nie mają doświadczenia mylą te dwa zwroty, co często jest przyczyną niedokładnego poznania konkretnego z nich. Otóż trwała ondulacja dotyczy zmiany struktury włosa, a najczęściej polega na tym, że z włosów gładkich i prostych robi się kręcone. Ondulacja różni się od zastosowania lokówki czy wałków przede wszystkim trwałością efektu. Z kolei trwała koloryzacja jest to rodzaj zmiany koloru włosów, który jak wskazuje nazwa cechuje się tym, że jest długotrwały. Obok wyróżnia się również farbowanie półtrwałe, bez amoniaku, a także w piance czy nakierowane na ukrycie siwych kosmyków. Do każdego typu koloryzacji przeznaczona jest zupełnie inna farba.

Komu poleca się trwałe farbowanie włosów?

Trwałe farbowanie włosów odbywa się przy pomocy silnie działających farb, najczęściej w ich składzie znajduje się amoniak. Są to produkty, które barwią włosy na konkretny kolor poprzez wniknięcie głęboko w ich strukturę. Efektem tego jest zupełnie nowy kolor fryzury. Jednak bez względu czy tylko odświeżysz odcień czy zupełnie go zmienisz, powinnaś liczyć się z tym, że wraz ze wzrostem włosa na Twojej głowie pojawi się odrost. Nie ma nic złego w takim farbowaniu, o ile jesteś pewna wybranego koloru i masz zdrowe włosy. Zbyt zniszczone mogą ulec jeszcze większemu osłabieniu, a ostateczny efekt będzie daleki zamierzonemu postanowieniu nowego koloru. Do takiego farbowania warto zatem się przygotować i wybierać tylko sprawdzone farby, np. farby do trwałej koloryzacji L’Oreal Paris. Dzięki wysokiej jakości produktów sprawisz, że zmiana odcienia przebiegnie bezpiecznie i pomyślnie.

Inne rodzaje koloryzacji

Na trwałą koloryzację trudno się zdecydować, zwłaszcza gdy chcesz po raz pierwszy przystąpić do farbowania włosów. Szczególnie młode dziewczyny lub kobiety, których naturalne włosy są zdrowe, obawiają się zastosowania farb z amoniakiem. Wynika to z przeświadczenia, że farba zniszczy włosy, ale też z tego, że utracą swój naturalny kolor. Dla wyjaśnienia - przy odpowiedniej pielęgnacji zachowasz zdrowie włosów, jednak na powrót do naturalnego koloru nie masz co liczyć, gdyż farby do trwałej koloryzacji, zostawiają odrost. Wówczas zastosuj farby bez amoniaku lub do półtrwałej koloryzacji. Dobrze sprawdzają się również szamponetki lub rozjaśniające szampony (zwłaszcza do włosów blond, aby wydobyć z matowych włosów blask i połysk). Każdy z tych produktów odświeży kolor, jednak dzięki temu, że nie wypełni struktury włosa, po jakimś czasie zmyje się, a Ty wrócisz do swojego naturalnego koloru. Szamponetki to produkt idealny dla kobiet, które chcą sprawdzić dany kolor przed trwałą koloryzacją. Tymczasowy i całkowicie zmywalny odcień pozwoli na podjęcie decyzji w tej kwestii i przekonania się czy też oswojenia z nowym kolorem, który będzie trwały.

Jak dbać o włosy w kontekście farbowania?

Włosy należy pielęgnować zarówno, gdy stosujesz farby, jak i kompletnie ich nie używasz. W pierwszym przypadku, odpowiednie kosmetyki, pozwalają długotrwale zachować głębię koloru w niezmiennej intensywności, jak tuż po farbowaniu. Z kolei w drugim, pielęgnacja sprawi, że włosy same w sobie będą zdrowe, a tym samym piękne. Powinnaś liczyć się z tym, że prędzej czy później na pewno przystąpisz do zmiany koloru włosów, a utrzymane w zdrowej kondycji będą bardziej przystosowane do tej koloryzacji.

Tekst i zdjęcia: Loreal Paris
www.lorealparis.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj