Jak wybrać fryzurę ślubną?

Na pewno wiele z Was miało okazję przeglądać albumy ślubne Waszych mam/cioć/babć i uśmiechać się z politowaniem na widok ich fryzur ślubnych. Dzisiaj zdradzimy Wam kilka sekretów, dzięki którym będzie Wam łatwiej zdecydować się na fryzurę ślubną, która nigdy nie wyjdzie z mody. 

Bądź wierna sobie

...i oczywiście, swojemu stylowi! W tak ważnym dniu na pewno chcesz wyglądać jak najlepsza wersja samej siebie, a nie ktoś kompletnie inny, dlatego nie wybieraj fryzury ślubnej, w której źle się czujesz! Jeśli jesteś typem kobiety, która na co dzień nosi rozpuszczone włosy, pod żadnym pozorem nie decyduj się na wysokie upięcie, w którym będziesz czuła się niekomfortowo. Zamiast tego, postaw na lekkie, romantyczne fale i zbierz włosy okalające twarz z tyłu, dodając fryzurze nieco elegancji. W przypadku, gdy Twój codzienny styl możesz opisać słowami: luźny, komfortowy i wygodny, omiń wszystkie drobiazgowe i misternie przygotowane fryzury – zamiast klasycznych, wyczesanych koków, postaw raczej na bardziej plażowy, nieco surowy look.

fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej: Gosia, Bali Beauty House
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Stwórz spójną całość

Zanim wybierzesz się do fryzjera, aby zrealizować swoją próbą fryzurę (apel od naszej Redakcji – Dziewczyny, nigdy nie rezygnujcie z próbnej fryzury!) zastanów się, jaki jest motyw przewodni Twojej uroczystości? Aby uzyskać wrażenie spójności, przemyśl sprawę. Zdecydowałaś się na romantyczne, organiczne dodatki w postaci polnych kwiatów? Wykorzystaj to również przy swojej fryzurze ślubnej – postaw na lekki, naturalny skręt fal i uzupełnij go opaską z organicznych elementów lub wpiętymi w nie kwiatami. Planujesz eleganckie wesele? Zdecyduj się na gładki, koczek w stylu chignion, w który możesz wpiąć welon lub ozdobną spinkę.

fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Dorota Walendzewicz, Pracownia Artre
Zdjęcie - Namek Photo Factory

Wykonanie fryzury ślubnej - Anya Ganea, Bali Beauty House

Zdjęcie - Anna Cupczyńska
fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016
Wykonanie fryzury ślubnej - Anya Ganea, Bali Beauty House
Zdjęcie - Anna Cupczyńska

Co za dużo, to niezdrowo!

To stwierdzenie ma szczególne znaczenie, jeśli chcecie być wystylizowane, ale nie przebrane na swoim ślubie. Chcesz przecież wyglądać pięknie, ale jednocześnie naturalnie, zatem pomyśl o tym już na kilka miesięcy przed uroczystością. Farbujesz włosy? Zrób to na tydzień lub dwa przed planowaną datą ślubu, aby w przypadku jakichkolwiek problemów mieć czas na naprawienie błędów. Nie polecamy drastycznych zmian koloru i długości włosów bezpośrednio przed terminem ślubu, szczególnie, jeśli nie jesteś do końca do nich przekonana. Pozostań naturalna i zadbaj o to, aby Twoja fryzura ślubna wyglądała świeżo, a lakier był na tyle mocny, aby utrzymać ją w fryzach, ale jednocześnie na tyle elastyczny, by pozwolić Twoim kosmykom na poruszanie się.

Spróbuj klasycznych rozwiązań

Moda na pewne rzeczy przychodzi i odchodzi tylko po to, aby znowu się pojawić po kilku sezonach. Mimo takiej zmienności, istnieją pewne klasyczne, utarte elementy i schematy, które nigdy nie wychodzą z mody. Podobnie jest z fryzurami ślubnymi – mimo ciągłej rotacji trendów fryzjerskich, możemy wyróżnić kilka stylizacji ślubnych, które zawsze będą dobrym rozwiązaniem. Jednym z nich, jest wspomniany już wcześniej chignion – sprawdzi się dobrze w każdej sytuacji. Podobnie jest w przypadku klasycznych fryzur rodem ze złotej ery Hollywood – przedziałek z boku głowy i delikatne, wyczesane loki pasują do stylizacji ślubnej z koronkową suknią w fasonie syreny. Ostatnią, ponadczasową fryzurą jest tak zwane „half-up do”, gdzie spinamy tylko górną warstwę włosów, pozostawiając rozpuszczone dolne partie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na lekkie fale, czy pozostawisz włosy proste, zadbaj o ich połysk - nabłyszczacz sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały na zdrowe i lśniące.

fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Gosia Siatka, Bali Beauty House
Zdjęcie - Anna Cupczyńska
fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej: Gosia, Bali Beauty House
Zdjęcie - Anna Cupczyńskafryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Dorota Walendzewicz, Pracownia Artre
Zdjęcie - Black Tree Studiofryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Dorota Walendzewicz, Pracownia Artre
Zdjęcie - Black Tree Studio

Wykonanie fryzury ślubnej Salon Colette
Zdjęcie - Weselni Paparazzi
fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016
Wykonanie fryzury ślubnej - Dorota Walendzewicz, Pracownia Artre
Zdjęcie - Black Tree Studio

Przyjrzyj się gwiazdom i modelkom

Przeglądając zdjęcia z pokazów mody oraz obserwując gwiazdy i celebrytów można bardzo łatwo wyłapać nowe, ciekawe pomysły. Większość z gwiazd nie decyduje się na ekstrawaganckie fryzury w dniu swojego ślubu – wśród zdjęć ślubnych pięknych i sławnych znajdziesz głównie romantyczne, rozpuszczone falowane włosy, klasyczne i gładkie koczki baletnicy oraz chignion, a także nieco zawadiackie końskie ogony z lekko uniesionymi włosami. Przygotuj sobie kilka inspiracji, którymi podzielisz się ze swoją fryzjerką i wybierzcie te, które najlepiej do Ciebie pasują.

fryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Anya Ganea, Bali Beauty House
Zdjęcia - Atelier Pryzmatfryzura ślubna, fryzura na ślub 2016Wykonanie fryzury ślubnej - Anya Ganea, Bali Beauty House
Zdjęcia - Atelier Pryzmat

Nasza Redakcja jest zgodna w tym, że dobra fryzura ślubna to fryzura, w której czujesz się najpiękniejsza, jednocześnie pozostając wierna swojemu charakterowi i stylowi. A Wy jak myślicie? Podzielcie się swoimi pomysłami i radami w komentarzach.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj