Kosmetyk, który sprawi, ze Twoje włosy będą piękne!

Nieustannie zastanawiasz się, co zrobić by mieć piękne włosy i pytanie jak to osiągnąć spędza Ci sen z powiek? Z pewnością próbowałaś już wielu sposobów na poprawienie ich kondycji, jednak do tej pory żaden z efektów nie spełnił Twoich oczekiwań. To najwyższa pora, aby sięgnąć po kosmetyk, który zapewni zdrowie i piękno Twoim włosom. Z pomocą przyjdą Ci maski do włosów! To kosmetyki nastawione na odbudowę, odżywienie i regenerację włosów, które przy regularnym i poprawnym zastosowaniu z pewnością pomogą Twoim włosom. Znajdź najlepszą maskę do włosów i przeczytaj, w jaki sposób skutecznie ją zastosować.

jak dbać o włosy, włosy przed ślubem

Rodzaje masek do włosów

Maski regenerujące – maski regenerujące najczęściej przeznaczone są do włosów po zabiegach takich jak farbowanie, prostowanie bądź intensywne suszenie. Skupiają się tym samym na wnikaniu do wnętrza włosa, bądź uzupełnianiu ich ubytków.

Maski prostujące – maski prostujące to idealne rozwiązanie dla kobiet, których włosy wykazują tendencję do samoistnego falowania. Powinny z nich korzystać szczególnie szatynki i brunetki, których włosy najlepiej wyglądają, gdy są idealnie proste. Tego typu maski posiadają często w swoim składzie proteiny jedwabiu bądź pszenicy, których działanie powoduje rozkurczanie włosów i ich prostowanie.

Maski nawilżające – wiele czynników takich jak chlorowana woda bądź promieniowanie słoneczne wywołuje wysuszanie włosów. Maski to doskonały sposób na występujące przez to łamanie, kruszenie się i rozdwajanie kosmyków. Idealnie, jako składniki nawilżające w maskach sprawdzają się olejki jojoba i arganowy, a także ekstrakt z hibiskusa.

Maski odżywiające – tego typu maski polecane są posiadaczkom włosów cienkich i słabych. Dzięki odpowiednio dobranej masce stają się one sprężyste i bardziej elastyczne, przez co odporne na zniszczenia charakteryzujące cienkie włosy.

Maski przeciw wypadaniu włosów – to maski skupiające się na pielęgnacji osłabionych mieszków włosowych, z których włosy nie wyrastają całkowicie, bądź niedługo potem intensywnie wypadają. W ich składzie często znajduje się wyciąg z pokrzywy lub skrzypu polnego, który zawiera krzemionkę, wzmacniającą mieszki włosowe i włosy tuż u nasady.

Jak nakładać maskę do włosów?

Maski na włosy najlepiej jest nakładać na włosy tuż po umyciu. Powinnaś wcześniej, chociaż delikatnie osuszyć je bawełnianym ręcznikiem lub bezużyteczną miękką koszulką, przez co usuniesz z nich nadmiar wody. Bardzo mokre włosy wypełnione wodą, nie będą w stanie wchłonąć dodatkowej porcji dostarczonej im przez maskę.

Podstawowym błędem podczas nakładania maski jest jej zbyt duża ilość. Posiadając włosy krótkie i średniej długości powinnaś nakładać ją w ilości podobnej do wielkości orzecha włoskiego. Jeśli posiadasz dłuższe włosy to możesz wykorzystać maksymalnie podwójną taką porcję. Nakładanie jej w większej ilości z pewnością nie wpłynie na pielęgnację włosów, a jedynie niepotrzebnie zmarnuje kosmetyk.

Maskę najlepiej nakładać na włosy na całej ich długości. Wybitnie powinnaś skupić się na skórze głowy i w tym miejscu wmasować dodatkowo odżywkę przy pomocy opuszków palców. Kilka razy możesz przeciągnąć maską po końcówkach włosów, jednak pamiętaj, że zdrowe włosy zaczynają się od nasady i to w tym miejscu powinnaś zaczynać ich pielęgnację. Aby dokładniej rozprowadzić maskę możesz przeczesać włosy na całej ich długości grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami.

Maskę do włosów powinnaś trzymać na głowie zdecydowanie dłużej niż odżywkę. W tym czasie możesz nałożyć na nią ochronny czepek.

Włosy możesz dodatkowo owinąć ręcznikiem, który tworząc wyższą temperaturę ułatwi wchłanianie się preparatu. Tak samo zadziała na włosy przebywanie w tym samym czasie w saunie bądź podgrzanie ich suszarką. Ciepło powoduje rozchylanie się łusek włosowych i tym samym lepsze wchłanianie substancji obecnych w masce do włosów.

Tekst i zdjęcia: Garnier
www.garnier.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj