Jak pielęgnować włosy?

Wypielęgnowane i lśniące, niezależnie od ich długości włosy, to jeden z największych atrybutów urody każdej kobiety. Prawidłowa pielęgnacja włosów wcale nie jest łatwa. Trzeba wiedzieć, jak umiejętnie dobrać odpowiedni do rodzaju włosów szampon, odżywkę, maskę do włosów i inne kosmetyki pielęgnujące włosy.

jak dbac o wlosy dlugie

Jak myć włosy?

Prawidłowa pielęgnacja włosów polega na myciu ich szamponem i odżywianiu odżywką pielęgnacyjną, serum albo maską do włosów. Każda kobieta powinna mieć w swojej łazience wszystko do pielęgnacji włosów, czyli szampon, odżywkę, maskę i inne produkty do układania włosów. Wpływają one dodatnio na wygląd i kondycję włosów. Ich długość i witalność zależy od wielu czynników: genetycznych, hormonalnych, przyjmowanych leków i czynników zewnętrznych, takich jak stosowane farby do włosów lub trwała ondulacja.

Każdego dnia w sposób naturalny tracimy około stu włosów. Problemem zaczyna być utrata ponad stu włosów dziennie. Pielęgnację włosów należy zacząć od ich dokładnego umycia szamponem. To podstawowy warunek by wyglądały ładnie i zdrowo. Nawet najlepsze kosmetyki nie spowodują, że brudne włosy staną się piękne i lśniące. Wbrew powszechnemu przekonaniu, że włosów nie należy myć zbyt często, można myć je nawet codziennie. Warunkiem jest jedynie odpowiednio dobrany szampon. Musi być on dostosowany do konkretnego rodzaju włosów. Włosy przetłuszczające się należy myć w szamponie do nich przeznaczonym. Tak samo należy postępować z włosami farbowanymi. By nie pobudzać gruczołów łojowych, nie można używać do ich mycia zbyt gorącej wody. Mycie włosów usuwa z nich zanieczyszczenia i przygotowuje na przyjęcie odżywki.

Odżywki i balsamy do włosów regenerują ich strukturę oraz pozytywnie wpływają na ich zewnętrzny wygląd. Tak samo jak szampon, odżywka powinna być dostosowana do konkretnego rodzaju włosów. Tego rodzaju preparaty nie powinny być trzymane dłużej na włosach niż jest to przewidziane przez producenta. Powinny być nakładane z dala od nasady włosów. Aplikowanie ich w skórę powoduje szybkie przetłuszczanie się włosów. Przy bardzo zniszczonych włosach po nałożeniu odżywki lub maski można nałożyć plastikowy czepek. Sprawi to, że łuski włosów się otworzą, a odżywka lepiej wchłonie.

Pielęgnacja włosów

Poza używaniem odpowiednich preparatów myjących, odżywiających i pielęgnujących włosy, warto znać kilka podstawowych wskazówek, które stosowane, zapewnią włosom zdrowy i zadbany wygląd. Dieta powinna być bogata w witaminy i składniki mineralne. Wpływają one dodatnio na wygląd włosów. Latem należy dbać o stosowanie kosmetyków z filtrem. Promienie słoneczne łatwo niszczą włosy. Włosy powinno suszyć się chłodnym powietrzem, a także unikać gorących prostownic i lokówek. takie zabiegi przesuszają włosy. Włosy lubią być delikatne rozczesywanie. szarpanie szczotką niszczy ich strukturę. Rozjaśnianie włosów także niszczy ich strukturę. Podczas zimy warto nosić czapkę lub inne nakrycie głowy. Niskie temperatury osłabiają włosy. I koniecznie należy podcinać i nawilżać włosy. Nie będą się wtedy rozdwajać na końcach.

Tekst: Drogeria Hebe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj