Audrey Hepburn - stylizacja ślubna krok po kroku. Jak wykonać makijaż ślubny i fryzurę ślubną przed wizytą u Tiffaniego?

Aby upodobnić się do Holly Golightly wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad. Kluczowe w jej makijażu są: piękna skóra, wyraziste brwi, mocna linia rzęs oraz pastelowe barwy dopełniające.

Konkretna realizacja tych elementów może zależeć od kształtu i budowy twarzy oraz indywidualnego stylu.

Poniżej instrukcja krok po kroku:


1.
Pierwszym krokiem do uzyskania stylowej fryzury jest wygładzenie włosów oraz wyznaczenie grzywki i przedziałka, skierowanego w stronę czubka głowy na wysokości źrenicy. Niech będzie jednym z boków asymetrycznego trójkąta, który wyznacza sekcją grzywki. Włosy można nawinąć na grube wałki lub wygładzić szczotką.


2. Po drugie nieskazitelna cera. Pozbywamy się cieni oraz niedoskonałości.


3. Aby wysokie upięcie wyglądało oryginalnie można zapleść warkocz dobierany zaczynając od włosów na karku aż do czubka głowy. Wszystkie włosy oprócz grzywki zbieramy w kitkę. Koniecznie musza być gładko wyczesane.


4.
Kiedy koloryt skóry jest już perfekcyjnie wyrównany a włosy z tyłu - ujarzmione, tapirujemy grzywkę przy nasadzie, aby nadać jej trwały kształt i nieco unieść. Lakier będzie niezbędny.


5.
Twarz modelujemy za pomocą różu konturującego, przez co nadajemy jej wyraz subtelnej ponętności. Układamy i podkreślamy brwi, tak aby ich zarys był zdecydowany. Na kitkę nakładamy wypełniacz okrągły do koków - jego rozmiar zależy od naszej fantazji oraz długości włosów. Grzywkę wyczesujemy na bok. Może bardzo delikatnie opadać na czoło.


6.
Aby utrwalić położenie grzywki upinamy ją z boku, aby przylegała do głowy jak skrzydło ptaka.


7.
Na powieki nakładamy jasne, pastelowe cienie. Dodajemy charakterystyczne, czarne kreski o wznoszącej się linii. Grubość i ostateczny kształt kresek dopasowujemy do budowy oka i preferencji, jednak im bardziej wyraziste tym lepiej.


8. Dodajemy delikatny róż upiększający. Doklejamy rzęsy: wybieramy te gęste i dobrze podkręcone. Pamiętajmy o trwałym, ale hipoalergicznym kleju!


9. Usta wypełniamy pomadką w owocowej tonacji. Makijaż możemy wykończyć rozświetlaczem, przez co twarz zyska na świeżości. I gotowe! Przy tak stylowej fryzurze możemy śmiało korzystać z szerokiego asortymentu ozdób do włosów. Dla naszej Panny młodej wybraliśmy fascynator w piórami, który "przytulił się" do wysokiego koka.


Wykonanie makijażu: Maria K. Klimczak
www.styliste.eu

Wykonanie fryzury: Justyna Mikuła, Nowa Fala
www.nowa-fala.pl

Fotograf: Marcin Romański

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj