Na miesiąc miodowy kamperem – ile to kosztuje?

Wspólnie z współmałżonkiem zastanawiasz się, jak wydać zebrane pieniądze z wesela? Mamy dla Was propozycję nie do odrzucenia – przygodę życia – podróż po Europie kamperem. To jeden z najmniej kosztownych sposobów spędzania wolnego czasu i zwiedzania świata. Podróżując z domem na kółkach dotrzesz w wybrany zakątek na świecie, przy czym będziesz mógł przenocować na skraju lasu lub na brzegu jeziora, mając gdzie przyrządzić posiłek, wykąpać się i przespać. Sprawdź, ile mogą kosztować wakacje kamperem.

ślub wesele podróż poślubna miesiąc miodowy kamper podróż kamperem ubezpieczenie advance motorhome insurance motorhomeprotect

Kamper nowy lub używany

Osobom, które dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z caravaningiem i jeszcze nie mają pewności co do tego, czy taka forma podróżowania ma szansę przypaść im do gustu, polecamy zrezygnować z inwestycji w nowy kamper, a zadowolić się pojazdem z wypożyczalni. Za nowy podstawowy model kampera, charakteryzujący się przeciętną specyfikacją techniczną, trzeba zapłacić 100 tys. zł. To z pewnością zbyt duży wydatek jak dla młodego małżeństwa.

Żadna wypożyczalnia nie ma stałych cen wynajmu kamperów. Zazwyczaj dzielą one sezony pod kątem ich atrakcyjności turystycznej na: niski (styczeń-marzec i listopad-grudzień), średni (kwiecień-maj i wrzesień-październik) i wysoki (czerwiec-wrzesień). Różnice w cenie w zależności od sezonu mogą wynieść nawet 200 zł. Ponadto cena najmu zależy przede wszystkim od wielkości pojazdu, jego standardu, długości wynajmu oraz sezonu, w którym planujemy naszą wyprawę.

Za liczący sobie kilka lat i oferujący podstawowe udogodnienia kamper przyjdzie nam zapłacić około 200 zł za dobę, natomiast wynajem większego i lepszego modelu to koszt rzędu nawet 800 zł za dzień.

Koszty dodatkowe

Pozostałe koszty, jakie będziecie musieli ponieść, to m.in. wydatki na noclegi na polu kempingowym. Ich wysokość zależy od lokalizacji i okresu w roku – zazwyczaj to koszt od 15 do 25 euro, w zależności od ilości osób.
Do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt zakupu benzyny. Tutaj wystarczy przeliczyć ile kilometrów będziecie musieli pokonać, sprawdzić aktualną cenę benzyny i ile pali kamper. Lepiej założyć więcej niż mniej, żeby później się nie rozczarować.
Co jeszcze musicie wpisać na listę wydatków? Przede wszystkim koszty przygotowywania posiłków. Na pewno pojawią się jeszcze wydatki związane ze zwiedzaniem i korzystaniem z miejscowych atrakcji.

 

Wypożyczalnie samochodów kempingowych zazwyczaj są zaopatrzone w advance motorhome insurance – ubezpieczenie dla całej floty pojazdów. Warto jednak dopytać o to podczas dogadywania szczegółów, aby mieć pewność, że w podróży będziemy bezpieczni.

 

Materiał zewnętrzny

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj