Co warto zobaczyć w Chorwacji?

Wybierasz się po raz pierwszy do malowniczej Chorwacji? Nie wiesz, co może spotkać Cię na miejscu? Sprawdź nasz krótki przewodnik, dzięki któremu poznasz najwspanialsze miejsca tego urokliwego kraju. Poznaj wspaniałe zakątki z wielowiekową tradycją i specyficznym klimatem.

 podróż poślubna chorwacja

Historyczne miejsca i bezcenne budowle – Chorwacja dla miłośników historii

Dla wielu może być zaskoczeniem, że w Chorwacji znajdziemy wiele zabytków wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jednym z kluczowych obiektów, których po prostu nie wolno pominąć, jest Bazylika Eufrazjusza w Poreču. Budowla zachwyca wyjątkowej urody mozaikami przedstawiającymi sceny znane z Biblii. Drugim z zabytków wpisanych na listę UNESCO jest Stare Miasto w Dubrowniku. Jedyny w swoim rodzaju układ urbanistyczny starodawnych budynków jest zdecydowanie wart odwiedzenia. Więcej na ten temat można dowiedzieć się, wchodząc na stronę https://dreamtours.pl/.

Trzecim na liście zabytków, obok których po prostu nie można przejść obojętnie, będąc na wakacjach w Chorwacji, jest katedra św. Jakuba w Szybeniku. Jej budowę rozpoczęto w średniowieczu. Dziś, w wyniku przebudowy, ma renesansowy sznyt.

 

Co jeszcze warto zobaczyć, będąc w Chorwacji?

Lista miejsc i zabytków, których nie można ominąć w Chorwacji, jest całkiem pokaźna. Warte odwiedzenia z uwagi na swój unikatowy charakter jest również Stare Miasto w Trogirze. Również znalazło się ono na liście UNESCO. Miejscowość, choć niewielka, zachwyca wiekowymi budowlami.

Innym godnym odwiedzenia miejscem jest wyspa Hvar. Choć wciąż jesteśmy w Chorwacji, a nie w Prowansji, zachwyci nas tu widok i zapach lawendy, a także drzewa oliwne, winorośla i starodawne zabytkowe kościoły. Dla takich widoków i aromatów warto zapuścić się w ten magiczny rejon i przeżyć coś niezwykłego. Takiej Chorwacji może nam pozazdrościć niejeden znajomy.

Park Narodowy Jezior Plitwickich to z kolei gratka dla miłośników przyrody. To jeden z najważniejszych punktów wycieczkowych, na który napotkamy w niemal każdym przewodniku turystycznym. Urokliwy ekosystem przyciąga tu setki turystów z całego świata. Niesamowicie romantyczne i nostalgiczne alejki są idealnym miejscem dla fotografów, miłośników przyrody i zakochanych. Czysta w swej formie natura jest wdzięcznym obiektem i tłem dla wspólnie spędzonych chwil podczas podróży poślubnej lub rodzinnego wyjazdu.

 

Tekst i zdjęcia: Dream Tours
https://dreamtours.pl/

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj