Podróż poślubna od A do Z - sprawdź miejsca, które warto odwiedzić

Podróż poślubna to zwykle jedna z najbardziej oczekiwanych podróży w życiu. Wybiera się ją starannie, długo przeglądając oferty miejsc i hoteli, bo to pierwszy raz, kiedy udajemy się na nią jako Mąż i Żona. Zwykle też na podróż poślubną przeznacza się więcej budżetu, niż na inne podróże. Dlatego też, powinna być wyjątkowa pod każdym względem. Gdzie wybrać się w podróż poślubną? Jakie kierunki wziąć pod uwagę? Sprawdźcie!

 A jak Amalfii
podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną

Wybrzeże Amalfii leży w południowej części Włoch i uznawane jest przez UNESCO za najbardziej malownicze miejsce w basenie Morza Śródziemnego. W skład wybrzeża wchodzi 13 miejscowości, zwanych "13 perłami". Nie bez wątpienia noszą one miano "pereł". Całe wybrzeże charakteryzuje się niezwykle wąskimi i krętymi drogami biegnącymi skrajem nadmorskich klifów, lazurowym morzem, niezapomnianymi widokami, kolorowymi miasteczkami zawieszonymi na skałach oraz gajami cytrusowymi. Wybrzeże Amalfii umiłowali sobie celebryci, artyści oraz bogaci. Ciężko jest tutaj znaleźć zaciszne i ustronne miejsce w lecie, ponieważ Amalfii jest niezwykle popularnym kierunkiem, nie tylko pod względem turystyki, ale również ślubów i podróży poślubnej.


A jak Alonissos

Wyspa grecka na Morzu Egejskim należąca do archipelagu wysp zwanych Sporadami. W skład Sporadów wchodzą też Skiathos oraz Skopelos. Na Alonissos można się dostać promem z Aten lub z pobliskich wysp Skiathos i Skopelos. Alosnissos to perła nie odkryta jeszcze przez masową turystykę. Dzięki temu wyspa zachowała swoją greckość i naturalne piękno. Jest ona idealnym miejscem na romantyczny wypoczynek z dala od tłumu i zgiełku dnia codziennego. Alonissos jest bez wątpienia oazą spokoju. Dodatkowym atutem wyspy jest turkusowe morze, piękne, piaszczyste i żwirkowe plaże oraz przytulne greckie tawerny. Jednym słowem, Alonissis to raj dla Nowożeńców!

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


B jak Brać

Chorwacka wyspa Brać dzięki górskiemu krajobrazowi i krystalicznej wodzie jest najbardziej malowniczą wyspą na Adriatyku. Przepiękne plaże wyspy przyciągają co roku tysiące turystów z całego świata. Brać to mały raj, w którym zakochani znajdą oazę spokoju, ustronne zatoczki, szmaragdowe morze, piękne plaże i doskonałe jedzenie.


C jak Capri

Capri jest jedną z najbardziej luksusowych włoskich wysp. Nazywana jest perłą Zatoki Neapolitańskiej, na której leży miasto o tej samej nazwie. Swoim położeniem, krajobrazem, lazurową wodą i wyśmienitą kuchnią Capri przyciąga turystów z całego świata. Na tle błękitnego morza przepięknie prezentuje się kolorowa zabudowa oraz skaliste klify. Budynki otoczone są przez śródziemnomorską zieleń, gaje cytrusowe i oliwne. W przeszłości wyspę ukochali sobie cesarze rzymscy, poeci oraz artyści. Dzisiaj wyspa nadal jest popularna wśród elity oraz zakochanych, którzy twierdzą, iż nie ma na świecie bardziej romantycznego miasta niż Capri. Zachwyca tu teatralna sceneria oraz najbardziej błękitny odcień oceanu.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


C jak Chalkidiki

Grecki Półwysep Chalkidiki leży na wschód od Salonik i składa się z trzech małych półwyspów: Kassandra, Sithonia i Athos tworzące trójząb. Chalkidiki charakteryzuje się soczystą zielenią oraz bujną roślinnością, a także piaszczystymi plażami oraz malowniczymi widokami. Romantyczny obiad pod gwiazdami, kąpiel w krystalicznym morzu, długie spacery piaszczystymi plażami w połączeniu ze zwiedzaniem historycznych miejsc sprawia, iż Chalkidiki jest idealnym miejscem na podróż poślubną. Z Chalkidki można udać się na jednodniową wycieczkę na Skiathos.


D jak Dubrownik

Dubrownik, zwany “Perłą Atlantyku” to przepiękne chorwackie miasto w leżące w Dalmacji. Niesamowity urok zawdzięcza malowniczym, pomarańczowym dachówkom, szmaragdowym i przezroczystym jak kryształ morzu, połyskującymi w słońcu marmurowymi płytkami starego miasta, a nade wszystko bogatą historią i kulturą. Dubrownik jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Oprócz zwiedzania, Dubrownik oferuje piękne, różnorodne plaże. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tam wiele ukrytych, romantycznych zatoczek, a także zadbanych publicznych plaż. Nowożeńcy koniecznie muszą się udać na wyspę zakochanych Lokrum. Godnymi polecenia są również sąsiednie wyspy Elafiti oraz Park Narodowy Mljet. Wieczorami warto udać się na jeden z koncertów lub przedstawień teatralnych pod gołym niebem. Dubrownik jest tak piękny, iż brakuje słów, aby wyrazić jego piękno. Należy poczuć go wszystkimi zmysłami, aby przekonać się o jego niepowtarzalnym uroku.

Capri jest jedną z najbardziej luksusowych włoskich wysp. Nazywana jest perłą Zatoki Neapolitańskiej, na której leży miasto o tej samej nazwie. Swoim położeniem, krajobrazem, lazurową wodą i wyśmienitą kuchnią Capri przyciąga turystów z całego świata. Na tle błękitnego morza przepięknie prezentuje się kolorowa zabudowa oraz skaliste klify. Budynki otoczone są przez śródziemnomorską zieleń, gaje cytrusowe i oliwne. W przeszłości wyspę ukochali sobie cesarze rzymscy, poeci oraz artyści. Dzisiaj wyspa nadal jest popularna wśród elity oraz zakochanych, którzy twierdzą, iż nie ma na świecie bardziej romantycznego miasta niż Capri. Zachwyca tu teatralna sceneria oraz najbardziej błękitny odcień oceanu. podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


F jak Furteventura

Fuerteventura to hiszpańska, najstarsza wyspa w archipelagu Wysp Kanaryjskich. Jej położenie na Oceanie Atlantyckim nieopodal północno - zachodnich wybrzeży Afryki sprawia, iż lato trwa tam cały rok. Nie bez powodu Fuerteventura nazywana jest oazą na Oceania Atlantyckim. Długie, piaszczyste plaże z białym i złotym piaskiem połyskującym nad turkusowymi wodami oceanu, drzewa palmowe kołyszące się na wietrze, który wieje tutaj o wiele silniej aniżeli na pozostałych wyspach, sprawią, że każdy poczuje się jak w raju. Wyspa zaskakuje różnorodnością krajobrazu, począwszy od pustynnego, po skalisty i na wulkanicznym kończąc.


G jak Gran Canaria

Gran Canaria to trzecia pod względem powierzchni i najludniejsza z Wysp Kanaryjskich. Leży pomiędzy Teneryfą i Fuerteventurą na Oceanie Atlantyckim. Podobnie jak pozostałe z wysp, charakteryzuje się łagodnym klimatem, dzięki któremu panuje na niej wieczna wiosna,a słońce świeci praktycznie przez cały rok. Często jest nazywana “kontynentem w miniaturze”, ponieważ oferuje różnorodne krajobrazy, roślinność i klimat. Nazywana jest także “turystycznym rajem”, ponieważ każdy znajdzie tu coś dla siebie. Począwszy od doskonałej pogody przez cały rok, piękne, piaszczyste plaże, unikalne krajobrazy, gęste lasy sosnowe, drzewa palmowe po czarne skały wulkaniczne. To wszystko ściąga turystów z całego świata.


I jak Ios

Ios to wyspa grecka należąca do archipelagu Cyklad. Pokryta jest zielenią co nadaje jej niezwykłego uroku. Jeżeli marzy Wam się wypoczynek w otoczeniu gajów oliwnych, cytrusów oraz z dala od tłumu turystów, Ios jest idealnym miejscem na romantyczną podróż poślubną. Możecie wypoczywać na piaszczystych złocistych plażach oraz chłodzić się w turkusowej wodzie Morza Egejskiego. Ios to nie tylko oaza spokoju. To również wyspa o bogatej historii. To właśnie tam znajduje się starożytny grobowiec Homera.


I jak Itaka

Itaka (Ithaka) to mała wyspa grecka na Morzu Jońskim sąsiadująca z Kefalonią. Według Homera, Itaka była ojczyzną Odyseusza. Symbolizuje ona powrót do nieba. Wyspa jest nie odkryta przez turystów, dzięki czemu zachowała swoje naturalne piękno. Charakteryzuje się różnorodnymi, pięknymi plażami, krystalicznym morzem, zacisznymi zatoczkami, malowniczymi wioskami oraz zatykającymi dech w piersiach widokami. Jeżeli marzy się Wam podróż poślubna w raju, to zdecydowanie wybierzcie się na Itakę!


K jak Kefalonia

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną

Kefalonia jest największą wyspą wchodzącą w skład archipelagu wysp Jońskich. Jest obok Zakynthos najpiękniejszą i nie do końca odkrytą wyspą archipelagu. To najlepiej strzeżona perła Grecji ponieważ opiera się masowej turystyce. Dzięki temu udając się na wypoczynek na Kefalonię, mamy pewność, iż nasz miesiąc miodowy upłynie w spokojniej i romantycznej atmosferze. Kefalonia słynie z malowniczych wiosek i zatoczek, turkusowego morza, a także z pięknych plaż. Do najsłynniejszej z nich należy plaża Myrtos, która wielokrotnie została uznana za najpiękniejszą plażę Grecji. Kolejną atrakcją wyspy jest jaskinia Melissani, miejsce kultu greckiego bożka Pana i nimfy Melissanthi. Kefalonia sąsiaduje z Ithaką oraz Zakynthos.


K jak Kreta

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubnąpodróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną

Kreta to największa z wysp greckich w pobliżu Karpathos na Morzu Śródziemnym. Jej historię najlepiej obrazuje mit o Dedalu i Ikarze. To tutaj rozpoczęła się cywilizacja basenu Morza Śródziemnego. Nie bez wątpienia Kreta jest najczęściej wybieraną wyspą na ślub za granicą oraz podróż poślubną. Kusi pięknymi, długimi, piaszczystymi i żwirkowymi plażami, laguną Balos przypominającą Karaiby, turkusowym i szmaragdowym odcieniem morza, górskimi krajobrazami, gajami oliwnymi, egzotyczną roślinnością, antycznymi ruinami oraz doskonałą pogodą od kwietnia do listopada. Kreta może się pochwalić najzdrowszą i najpyszniejszą kuchnią. Z wyspy można popłynąć na jednodniową wycieczkę na wyspę zakochanych – Santorini. Kreta jest tak duża, iż należy wrócić tam przynajmniej kilka razy, aby poznać jej prawdziwe piękno.


L jak Lesbos

Lesbos to wyspa grecka leżąca na Morzu Egejskim. Jest trzecią pod względem wielkości wyspą grecką. Każdy, kto postawi na niej stopy, zakocha się w Lesbos od pierwszego wejrzenia. Lesbos to raj nie tylko dla osób spragnionych piaszczystych plaż i krystalicznego morza, ale również dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku. Lesbos to nie tylko plaże. To przede wszystkim starożytne zabytki, gaje oliwne, gorące źródła, dzika przyroda i strome skały. Najwyższa z nich, Olimp okazale wznosi się nad wyspą. Wyspa Lesbos to wyspa, nad którą króluje Apollo. To tutaj narodziła się Safona, pierwsza literatka. We współczesnych czasach Lesbos to grecka stolica artystów, malarzy oraz aktorów. Na wyspę można się dostać promem lub samolotem z Aten.


M jak Malta

Malta to jedno z najmniejszych państw świata. Położona jest na Morzu Śródziemnym tuż przy wybrzeżu Sycylii. Należy do archipelagu Wysp Maltańskich, w skład których wchodzi Malta, Gozo i Comino. Jej łagodny klimat sprawia, iż na wyspie panuje znakomita pogoda przez większą część roku. Pomimo dobrze rozwiniętej turystyki, Malta zachowała swoją oryginalność i naturalne piękno. Stolica wyspy, Valetta przyciąga co roku tysiące turystów z całego świata, spragnionych nie tylko poznania bogatej historii i kultury Malty, ale również podziwiania przepięknych widoków. Wybrzeże Malty jest skaliste, tak więc nie ma tu wiele piaszczystych plaż. Jednakże niezwykle urokliwe zatoczki ze żwirkową i kamienistą plażą, na tle szmaragdowego morza sprawiają, iż każdy poczuje się jak w raju. Miłośnikom piaszczystej plaży proponujemy sąsiednią wyspę w archipelagu Wysp Maltańskich, Comino. Błękitna Laguna przypomina Wyspy Karaibskie. Jednym słowem, Malta to wyspa słońca i zabytków. Ślub oraz podróż poślubna na Malcie to gwarancja na niezapomniane przeżycia.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


M jak Mykonos

Mykonos to wyspa grecka leżąca na Morzu Egejskim, należąca do archipelagu Cyklad. Słynie ona z pięknych piaszczystych plaż, ze szmaragdowego morza, z krętych uliczek, białych domków, z wiatraków, z białych kapliczek z czerwonymi kopułkami oraz z maskotki wyspy – pelikana. Mykonos uważana jest za wyspę kosmopolityczną, którą upodobali sobie szczególnie bogaci oraz sławni ludzie. Mykonos to bez wątpienia raj dla osób spragnionych rozrywki. Wyspa tętni życiem dniem i nocą. Jeżeli marzy Wam się podróż poślubna w

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


N jak Naxos

Wyspa Naksos należy do największej i najbardziej zielonej wyspy w archipelagu Cyklad. Słynie ze smakowitej kuchni, długich piaszczystych plaż oraz niezwykle przyjaznych mieszkańców. Wyspa pachnie oliwkami, cytrusami i winogronami, które się na niej uprawia. Można na niej zarówno wypocząć, jak i podziwiać bogatą historię. Znajduje się tutaj świątynia Apollina, a także miejsca kultu Demeter i Kory. Naxos to raj dla Nowożeńców spragnionych romantycznego wypoczynku w zacisznej i malowniczej wiosce rybackiej, w której ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu.


R jak Rodos

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną

Kiedy Zeus dokonał podziału ziemi, zapomniał o nieobecnym wówczas bogu słońca – Heliosie. Nie spodobało się to oczywiście Heliosowi i zażądał od Zeusa, aby ten podarował mu wyspę, która wyłoni się z morza. Tak powstała grecka wyspa Rodos, zwana wyspą słońca, które świecie tu przez około 300 dni w roku. Rodos jest największą wyspą wchodzącą w skład Sporadów Południowych. Obok wspaniałej pogody, piaszczystych plaż, malowniczych zatoczek, Rodos to przede wszystkim bogata historia i architektura. Planując wypoczynek na wyspie słońca, warto zwiedzić wpisane na listę UNESCO miasteczko Lindos, gorące źródła Kalithea Spa i oczywiście stolicę wyspy, Rodos. Nowożeńcy mogą relaksować się na pięknej plaży w Zatoce Świętego Pawła, a wieczorem bawić się w jednym z nocnych klubów w Faliraki.


R jak Rzym

Rzym, nazywany Wiecznym Miastem, to stolica Włoch położona na siedmiu wzgórzach skupionych nad rzeką Tyber. Rzym to nie tylko bogata historia, kultura i architektura. To przede wszystkim miasto miłości, namiętności, piękna, niezapomnianych wrażeń, które przyciągają każdego i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Symbolicznym miejscem jest most zakochanych - Ponte Milvio. Zgodnie z tradycją zawieszają oni na tym moście, na lampach i barierkach kłódki miłości. Kłódki te zamykają oboje razem na kluczyk, po czym wyrzucają go do płynącej poniżej rzeki Tyber. Podróż poślubna w Wiecznym Mieście to gwarancja aktywnego wypoczynku. Zbyt wiele jest tutaj najwspanialszych na  świecie zabytków, aby przejść obok nich obojętnie. Wieczorami można się natomiast zrelaksować w jednej z włoskich restauracji lub kawiarenek. Można też odpocząć na Schodach Hiszpańskich lub przy Fontannie Trevi.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubnąpodróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubnąpodróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


S jak Santorini

Santorini (Santoryn, klasycznie Thera) nazywana przez mieszkańców “kaliste”, co po grecku oznacza najpiękniejsza, to charakterystyczna wyspa grecka na Morzu Egejskim w archipelagu Cyklad. Wyróżnia się ona nie tylko swoim półksiężycowatym kształtem, co dramatyczną historią, która rozegrała się tam około 3600 lat temu. Wybuch wulkanu, trzęsienie ziemi rozerwało wyspę od środka. Katastroficzne tsunami zmiotło z powierzchni ziemię cywilizację minojską. Na szczęście wyspa została odbudowana, a pozostałością po tragedii jest kaldera po środku wyspy oraz skaliste, białe klify. Białe oraz różowo pudrowe domki zbudowane w skałach, niebieskie kopułki kościółków, wąskie uliczki, turkusowe Morze Egejskie, oraz niepowtarzalny zachód słońca, sprawiają, iż wyspa uważana jest za najpiękniejszą wyspę grecką. Jest ona również nazywana wyspą zakochanych. Co roku tysiące par z całego świata przybywa właśnie na Santorini, by wypowiedzieć “Tak” na jednym z tarasów z widokiem na kalderę. Santorini to również idealne miejsce podróży poślubnej.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubnąpodróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


S jak Symi

Symi to malutka wyspa położona w pobliżu Rodos i Turcji. Należy do archipelagu wysp Dodekanezu. Według mitologii greckiej, wyłoniła się ona z morskich fal jako prezent dla boga słońca – Heliosa. Dlatego też słońca na niej z pewnością nie zabraknie podczas podróży poślubnej. Symi zachwyca nie tylko doskonałą pogodą, ale przede wszystkim malowniczymi domami z niebieskimi okiennicami, które witają turystów po przybyciu do portu. Simi jest jedną z najwspanialszych wysp Dodekanezu. Symi słynie również z połowu gąbek, z ziół oraz klasztoru Archanioła Michała.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


S jak Skiathos

Skiathos to mała, bo licząca tylko 48 km², wyspa należąca do archipelagu Sporad. Dumnie nad nią wznosi się góra Athos, od której wzięła się nazwa wyspy. Skia oznacza po grecku cień, który rzuca na wyspę góra Athos. Stolica wyspy, Skiathos jest zarazem głównym portem, z którego możecie wybrać się na rejs po sąsiednich wyspach, min na Skopelos i Alonissos. Podczas rejsu możecie natrafić na pływające w stadzie delfiny. Skiathos nie bez powodu jest ulubioną wyspą nowożeńców. Najpiękniejsze piaszczyste plaże, których kwarcowy piasek połyskuje w słońcu. Szmaragdowe morze. Zielone drzewa piniowe otaczające wyspę. Kręte, wąskie ulice i malownicze zabudowania. To wszystko znajdziecie w raju zwanym Skiathos.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


S jak Skopelos

Wyspa Skopelos należy do drugiej co do wielkości wyspy w archipelagu Sporad i charakteryzuje się malowniczymi zatoczkami. Na Skopelos najłatwiej dostać się drogą morską z pobliskiej wyspy Skiathos. Skopelos stał się bardzo popularny dzięki musicalowi „Mamma Mia”, który częściowo był tutaj kręcony. To tutaj znajduje się sławna kapliczka na skale, w której kręcony była scena ze ślubu. Mimo coraz to większej liczby turystów odwiedzających wyspę, Skopelos na szczęście nie jest jeszcze skażony masową turystyką. Dzięki temu można tutaj odpocząć relaksując się spokojem i zapachami ziół, oliwek i cytrusów. Na Skopelos można relaksować się na piaszczystych plażach lub pływając w szmaragdowych wodach Morza Egejskiego. Wyspa również słynie z wytrawnego czerwonego wina oraz charakterystycznych niebieskich i czerwonych dachówek.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubnąpodróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


T jak Teneryfa

Teneryfa jest największą i najludniejszą hiszpańską wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich. To wsypa słońca, wulkanicznych krajobrazów i wiecznej wiosny. Słońce świeci tutaj przez 340 dni w roku, co sprawia, że Teneryfa zaliczana jest do nielicznych ośrodków turystycznych świata, w których sezon trwa cały rok. Dzięki temu ślub czy podróż poślubna na Teneryfie, jest możliwa o każdej porze roku. Oprócz kąpieli w oceanie, wypoczynku na piaszczystych plażach w południowej części wyspy, szaleństw w największym na Teneryfie parku wodnym, Siam Park,  można udać się na wycieczkę w celu podziwiania dwóch obiektów wpisanych na listę UNESCO – wulkan Teide oraz zabytkowe miasto La Laguna.
podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


T jak Tinos

Tino to kolejna wyspa grecka należąca do archipelagu Cyklad i ma dla Greków szczególne znaczenie. Tak jak Częstochowa jest kultem Matki Boskiej, tak i stolica wyspy – Tinos jest religijną stolicą Grecji. Co roku tłumy pielgrzymów nie tylko z Grecji, ale z całego świata przybywają na Tinos, aby pomodlić się w tym świętym miejscu. Tinos nie słynie tylko miejsce kultu. To również  miejsce wypoczynku na piaszczystych i żwirkowych plażach otoczonych krystaliczną wodą Morza Egejskiego. się na plażach i popływać w krystalicznie czystych wodach Morza Egejskiego. Wyspa porośnięta jest gajami oliwnymi, które pięknie komponują się z krajobrazem wyspy.  Będąc na wyspie warto zobaczyć świątynię Posejdona oraz wiele innych zabytków, które są pozostałością po panowaniu Wenecjan. Na Tinos można się dostać z pobliskiej wyspy Mykonos.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


T jak Toskania

Toskania to rejon we Włoszech z głównym miastem Florencją. Toskania kojarzy się przede wszystkim z urokliwymi krajobrazami, górami, plażami, niekończącymi się polami słoneczników, soczystą zielenią, gajami oliwnymi, wyśmienitą kuchnią i bogatą historią oraz kulturą. W Toskanii każdy znajdzie coś dla siebie. Jeżeli marzycie o wypoczynku na łonie natury, to Toskania oferuje malownicze wioski z dobrze rozwiniętą bazą turystyczną. Jeżeli jednak stawiacie na zwiedzanie, to Toskania jest idealnym miejscem. Wiele jest tu zabytkowych miast i miasteczek, jak chociażby Florencja czy Pisa. Wieczorem można się zrelaksować popijając wyśmienite toskańskie wino i delektować się lokalnymi specjałami.


W jak Wenecja

Wenecja, włoskie miasto, które kojarzy się z miastem zakochanych, domami na wodzie, gondolami i widokami jak ze snu. Będąc w Wenecji można się poczuć, jakby czas zatrzymał się w miejscu. Rejs gondolą po Canal Grande jest spektakularnym przeżyciem. Barokowe fasady wyrastających wprost z wody kamienic i pałaców wydają się wprost nierzeczywiste. To wszystko sprawia, że właśnie Wenecję zakochani upodobali sobie najbardziej na miejsce oświadczyn, ślubu oraz podróży poślubnej.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną


Z jak Zakintos/Zakynthos

Zakynthos to perła leżąca na Morzu Jońskim. Charakteryzuje się zapierającymi dech w piersiach widokami, piaszczystymi plażami oraz malowniczymi zatokami o szmaragdowym kolorze wody. Uroku dodają gaje oliwne, ogrody cytrusowe i zapach lokalnych ziół. Wizytówką wyspy jest znana dobrze z przewodników po Grecji i kalendarzy Zatoka Wraku, Błękitne Groty oraz Wyspa Żółwia. Podróż poślubna na Zakynthos to podróż do raju!  Baza noclegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Mnóstwo tam tradycyjnych greckich tawern, w których można zjeść bardzo smaczne lokalne potrawy. Z Zakynthos można udać się na jednodniową wycieczkę na sąsiednią Kefalonię.

podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną podróż poślubna, pomysł na wakacje, gdzie wybrać się na podróż poślubną

Tekst i zdjęcia: Sylwia Markiewicz, Turquoise Inspiration Events - organizacja ślubów za granicą
www.turquoiseinspiration.com

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Skomentuj