Rejsy jachtem - pomysł na nietypową podróż poślubną

Wakacje na pokładzie jachtu stają się coraz popularniejszą formą wypoczynku, także wśród nowożeńców planujących podróż poślubną. Polscy turyści wybierają rejsy, ponieważ to ciekawy sposób na relaks połączony z nauką żeglowania oraz zwiedzaniem wybranych portów. Obecnie najwięcej osób decyduje się wynająć jacht w basenie Morza Śródziemnego. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się natomiast rejsy w Chorwacji.

rejsomat rejsy podróż poślubna rejs statek

Rejsy po Morzu Śródziemnym

Niespokojna sytuacja w wielu północnoafrykańskich krajach przełożyła się na spadek liczby turystów w tamtejszych kurortach. Jednocześnie Polakom trochę znudziło się już wypoczywanie w hotelu, zaledwie sporadycznie przerywane autokarowymi czy samochodowymi wycieczkami. Zwłaszcza młodzi ludzie wybierają rejsy, ponieważ taka forma urlopu daje znacznie więcej swobody. To też ciekawe urozmaicenie wakacji.

Choć na ogół każdy rejs ma swój program, to jednak skipperzy są otwarci na pewne modyfikacje. Klienci mogą zatem zmieniać kierunek i odwiedzać porty, których w początkowych założeniach organizatora nie było. Wiele osób kuszą także bezludne, urokliwe wyspy i zatoczki, sprzyjające romantycznej atmosferze.

Szansę znalezienia takich ustronnych miejsc mają głównie ci, którzy wybiorą rejsy w Chorwacji. Jeżeli ktoś interesuje się zabytkami i kulturą starożytną, dobrym rozwiązaniem są rejsy wzdłuż greckiego wybrzeża. Na miłośników cudownych krajobrazów oraz świetnej śródziemnomorskiej kuchni czekają między innymi Sycylia czy Sardynia. Rejsy we Włoszech to często wybierana oferta. W ich trakcie można bowiem poczuć starożytnego ducha, podziwiać piękną przyrodę, a także szlifować swoje żeglarskie umiejętności na spokojnych wodach opływających Półwysep Apeniński.

Rejsy w Chorwacji

Chorwacja to kraj dobrze znany turystom znad Wisły. Jeżdżą tam zarówno młodzi, pełni energii ludzie, młode pary, jak również rodziny z dziećmi oraz osoby starsze. Wybrzeże Adriatyku cieszy się od lat niesłabnącą popularnością, głównie za sprawą swojej różnorodności. Bez trudu znaleźć można polskich turystów, którzy właśnie w Chorwacji rokrocznie spędzają swój zasłużony urlop.

Rejsy jachtem to natomiast sposób urozmaicenia sobie takich wakacji. Zamiast mieszkać w jednym porcie lub przemieszczać się samochodem, podróżuje się w znacznie przyjemniejszych warunkach. Na pełnym morzu temperatura jest przyjemniejsza, można się też zatrzymać, popływać czy ponurkować.

Rejsy w Chorwacji stwarzają bardzo dobre warunki do nauki samodzielnego żeglowania, która pod okiem doświadczonego przewodnika oraz na spokojnych adriatyckich wodach jest przyjemna. Kurs ma też szanse przynieść bardzo dobre efekty. Chorwacja kusi zarówno zainteresowanych historią czy architekturą, jak i osoby kochające przyrodę. Miasteczka rozsiane wzdłuż wybrzeża wyróżniają się klimatem, przywołującym na myśl odległe czasy. Otaczają je czyste lasy, parki i miejsca, w których wciąż podziwiać można nieskażone ludzką ręką środowisko naturalne. W Chorwacji każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego tamtejsze rejsy cieszą się tak znaczną popularnością.

Rejs nie tylko latem

-Wbrew pozorom rejsy nie są wyłącznie sposobem na wakacyjny wyjazd - informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl. - Wiele osób już wiosną, ale także jesienią, decyduje się wynająć jacht i popływać po ciepłych wodach. Rejsy organizowane przed lub po sezonie to okazja na wypoczynek w ciszy. Bez tłumów na wodzie i lądzie.

Wspomniana Chorwacja to wówczas bardzo dobry pomysł, sporym zainteresowaniem poza ścisłym sezonem cieszą się także między innymi Włochy czy Hiszpania. W basenie Morza Śródziemnego generalnie jest ciepło. Nawet w chłodniejsze miesiące temperatury są tam przyjemne, a woda na morzu spokojniejsza niż na Bałtyku.

Tekst i zdjęcia: Rejsomat.pl
www.rejsomat.pl


 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Ewa i Edmund poniedziałek, 18 marzec 2019 22:14 napisane przez Ewa i Edmund

    Pływaliśmy z nimi po Chorwacji we wrześniu. Wszystko było na tip top. Wakacje życia! Polecam Rejsomat.pl

Skomentuj