Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Znalazłeś miłość swojego życia i jesteś już gotów na kolejny krok? Zaręczyny to niezapomniane przeżycie dla każdej pary. Jak się do nich przygotować? Przede wszystkim pomyśl o odpowiedniej chwili oraz miejscu, w którym zadasz TO pytanie. Pamiętaj też, by zadbać o romantyczną atmosferę i kupić najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy. Wybór nie jest prosty. Możesz postawić np. na oryginalny pierścionek zaręczynowy z barwnymi kamieniami lub prosty, minimalistyczny model, który będzie dyskretną ozdobą dłoni Twojej ukochanej.

ślub wesele pierścionek zaręczynowy zaręczyny narzeczeństwo porady inspiracje Tous

Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe – początki tradycji

Szukasz wyjątkowego pierścionka zaręczynowego, ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, skąd wzięła się tradycja wręczania go ukochanej kobiecie przed ślubem? Zdania co do tej kwestii są podzielone, jednak archeolodzy doszukują się początków tej tradycji w Starożytnym Egipcie. Mieszkańcy doliny Nilu wierzyli, że okrąg, który tworzy pierścionek jest metaforą wieczności - jest nieskończony tak, jak nieskończona powinna być miłość dwojga zakochanych w sobie osób.

Początkowo pierścionek zaręczynowy był wytwarzany z kawałka metalowego drucika pozbawionego jakichkolwiek zdobień i – tak jak dziś w wielu krajach – noszono go na czwartym palcu lewej dłoni. Uważano bowiem, że to właśnie przez ten palec przebiega żyła przewodząca krew do serca. Z biegiem czasu, pierścionki zyskiwały coraz więcej zdobień, aż w 1477 r., po raz pierwszy udokumentowano wręczenie wyjątkowego pierścionka zaręczynowego z brylantem podczas zaręczyn Maksymiliana I Habsburga i Marii Burgundzkiej. Tradycja ta utrzymała się do dziś i współcześnie panowie najchętniej decydują się na delikatne pierścionki zaręczynowe z pięknymi, klasycznymi brylantami.

Wyjątkowy pierścionek zaręczynowy – jaki rozmiar wybrać?

Wiesz kiedy chcesz się oświadczyć, ale nie masz pomysłu na to, jaki pierścionek zaręczynowy wybrać dla swojej ukochanej? W pierwszej kolejności spróbuj dowiedzieć się, jaki rozmiar będzie odpowiedni. Wystarczy, że dyskretnie pożyczysz jeden z pierścionków, który Twoja dziewczyna już ma i sprawdzisz jego rozmiar u jubilera. Możesz też poprosić o pomoc jej mamę, siostrę lub koleżanki – spontaniczne zakupy i przymierzanie biżuterii w sklepie nie wzbudzą w niej podejrzeń, o ile nie będziesz jej w tym towarzyszył. Twoja przyszła narzeczona przymierzy pierścionek, a bliska jej osoba zdradzi Ci, jaki rozmiar pasował najlepiej.

Delikatne pierścionki zaręczynowe – w ponadczasowym stylu

Najbardziej tradycyjnym, a zarazem najpopularniejszym wyborem jest delikatny pierścionek zaręczynowy z brylantem. Taka biżuteria będzie pięknie prezentować się na palcu Twojej wybranki, bez względu na to, jaki styl preferuje na co dzień. Zanim jednak zdecydujesz się wybrać konkretny model, przyjrzyj się, jaką biżuterię nosi na co dzień – złotą czy srebrną? Znając odpowiedź, będziesz mógł wybrać dla niej wyjątkowy pierścionek zaręczynowy, który będzie nosić z prawdziwą przyjemnością. Do szczupłej i drobnej dłoni najlepiej sprawdzi się elegancki i delikatny pierścionek zaręczynowy w klasycznym wydaniu. Postaw na model z pojedynczym diamentem lub diamentową rozetą. W poszukiwaniu inspiracji, koniecznie zajrzyj na stronę: https://touspolska.pl/produkty/bizuteria/pierscionki.

  • Pierścionek z kobiecym wzorem

Jeśli Twoja wybranka lubi delikatną, ale nieoczywistą biżuterię, podaruj jej pierścionek zaręczynowy z niebanalnym wzorem. Diamentowe serduszko będzie codziennie przypominać jej o tym, jak bardzo ją kochasz, zaś diamentowy kwiat podkreśli jej wrażliwą i romantyczną osobowość. Ciekawym wyborem jest też diamentowy miś – będzie uroczym akcentem obok ślubnej obrączki.

Oryginalne pierścionki zaręczynowe z barwnymi kamieniami

Wybranka Twojego serca to osoba wyjątkowo charakterna, która bawi się modą, lubi wyróżniać się oryginalnymi ubraniami, a do tego chętnie sięga po ekstrawaganckie i barwne dodatki? Pomyśl o tym, aby w tym szczególnym dniu podarować jej równie oryginalny pierścionek zaręczynowy, który będzie odzwierciedlać jej niebanalną osobowość i artystyczną duszę.

Jaki zatem powinien być unikatowy pierścionek zaręczynowy? Przykładowo, może mieć nieoczywisty wzór lub zdobienie w postaci kolorowych kamieni szlachetnych innych niż tradycyjny brylant. Podaruj ukochanej pierścionek z żółtego złota z perłą lub oryginalny pierścionek zaręczynowy z ametystem i apatytami, tworzącymi piękny, kwiatowy wzór. Jeśli Twoja przyszła narzeczona uwielbia kolory, strzałem w dziesiątkę będzie unikatowy model zdobiony szafirami, topazami, rubinami lub szmaragdami.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj