Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Porady i galeria pierścionków marki Apart

Wykonane z żółtego, białego i różowego złota, platyny czy srebra, pierścionki zaręczynowe cieszą nasze oczy przez wiele lat po ślubie, przypominając szczęśliwe chwile. Ozdobione diamentami, brylantami czy kamieniami szlachetnymi, są symbolem miłości i wierności. Największym problemem dla mężczyzny decydującego się na oświadczyny jest wybór odpowiedniego pierścionka. Jak tego dokonać? Oto kilka sprawdzonych sposobów na to, aby w trakcie oświadczyn jedynym zmartwieniem mężczyzny było to, aby jego ukochana odpowiedziała "tak".

Pierścionek zaręczynowy - Apart

Zwróć uwagę na biżuterię swojej ukochanej

To jedna z najlepszych wskazówek dla mężczyzny, który szuka odpowiedniego pierścionka zaręczynowego- obserwacja. Zacznij przyglądać się biżuterii Twojej ukochanej – zwróć uwagę na preferowany kolor biżuterii oraz na kształt noszonych przez nią pierścionków. Jeśli kobieta na co dzień preferuje biżuterię srebrną, wybierz pierścionek zaręczynowy wykonany z białego złota, jeśli stać się na droższy zakup, rozważ pierścionki z platyny – to bardzo trwały i odporny na uszkodzenia materiał. Przyjrzyj się też kształtom noszonych przez nią pierścionków – jeśli codzienna biżuteria jest delikatna i mało rzucająca się w oczy, poszukaj podobnego pierścionka zaręczynowego.

Diament czy szmaragd?

Wbrew temu, co widzimy w amerykańskich filmach, nie każda kobieta liczy na pierścionek zaręczynowy z ogromnym brylantem i, bądźmy ze sobą szczerzy – mało kto może pozwolić sobie na zakup takiego pierścionka. Równie dobrym rozwiązaniem będzie wybór jednego z kamieni szlachetnych. Być może Twoja ukochana bardzo lubi jakiś kolor, co może być cenną wskazówką przy wyborze kamienia. Jeśli decydujesz się na jeden z kolorowych kamieni szlachetnych, możesz pomyśleć o dopasowaniu go do koloru oczu swojej ukochanej – szmaragdy, szafiry i topazy są świetną alternatywą dla klasycznych brylantów.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

To najtrudniejsza część zakupów – jeśli dopisze Ci szczęście i Twoja Ukochana nosi biżuterię na serdecznym palcu, wystarczy że wykorzystasz moment jej nieuwagi i "pożyczysz" pierścionek, następnie udasz się do jubilera, który zmierzy jego rozmiar. Jeśli nie znajdujesz się w gronie tych szczęśliwców, musisz poradzić sobie w nieco bardziej kreatywny sposób. Łatwiejszą opcją jest poproszenie mamy bądź przyjaciółki swojej dziewczyny - być może któraś z nich będzie znała jej rozmiar, jeśli nie, możesz zaangażować je w mały podstęp i poprosić o wizytę w salonie i przymiarkę pierścionków. Wersja ostateczna i najbardziej ryzykowna to zmierzenie obwodu serdecznego palca za pomocą nitki podczas snu Twojej Ukochanej – opcja najbardziej ryzykowna, ponieważ możesz zostać przyłapany, jednak z braku laku... :)

Z takim arsenałem porad, pozostaje Ci już tylko udanie się do salonu jubilerskiego i zakup odpowiedniego modelu. Poniżej prezentujemy galerię pierścionków zaręczynowych, które znajdziesz w salonie Apart – oto one:

Tekst: Apart
www.apart.pl

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza k.t. środa, 21 wrzesień 2016 14:37 napisane przez k.t.

    Piękne, chciałoby się mieć wszystkie :)

Skomentuj