Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Zaręczyny to szczególny dzień, do którego mężczyzna stara się przygotować jak najlepiej, by zrobić dobre wrażenie na swojej wybrance. Pierścionek zaręczynowy jest przysłowiową wisienką na torcie, która pojawia się po wyznaniu uczuć i poproszeniu kobiety o rękę. Tego momentu panowie zwykle boją się najbardziej, ponieważ przy wyborze zaręczynowej biżuterii zdają się na własną intuicję. Jest jednak kilka takich aspektów, na które warto zwrócić uwagę zanim skorzystasz z oferty sklepu jubilerskiego. W pracy influencerki, szczególne znaczenie mają dla mnie dodatki. Przygotowując ten artykuł odwiedziłam kilkanaście sklepów jubilerskich, ale tylko jeden zyskał moje uznanie i to o nim właśnie chciałabym Wam opowiedzieć.

ślub wesele pierścionek zaręczynowy zaręczyny pierścionek na zaręczyny narzeczeństwo złoto diamenty Diamanti diamanti.pl

Profesjonalizm, pełne zaangażowanie w obsługę klienta, świetną atmosferę i niesamowity wybór zarówno modeli pierścionków, jak i brylantów do nich dostępnych. Do tego rewelacyjne ceny i szybki czas realizacji - to wszystko znalazłam w salonie marki DIAMANTI. W czasie wizyty w salonie firmowym dostałam zastrzyk wiedzy, którym z chęciom z Wami się dzielę!

ślub wesele pierścionek zaręczynowy zaręczyny pierścionek na zaręczyny narzeczeństwo złoto diamenty Diamanti diamanti.pl

Określ rozmiar pierścionka

Jeśli pragniesz się oświadczyć bez robienia żadnych wcześniejszych aluzji co do swoich zamiarów, poproszenie dziewczyny o informację dotyczącą rozmiaru pierścionka może nie być najlepszym pomysłem. Na szczęście są inne sposoby, dzięki którym wybierzesz taką biżuterię, która nie będzie ani za mała, ani za duża. 

Jeżeli Twoja przyszła narzeczona nosi pierścionki, możesz spróbować zmierzyć rozmiar na podstawie biżuterii, którą ma na sobie. Zwróć przy tym uwagę, na którym palcu nosi pierścionek, który będziesz mierzyć. Jak zmierzyć pierścionek – posłuż się suwmiarką i za jej pomocą zmierz jego wewnętrzną średnicę. Porównaj odczytaną wartość z tabelą pomiarów, uda Ci się w ten sposób dowiedzieć, jaki rozmiar jest najbardziej właściwy. Pamiętaj, że pierścionek zaręczynowy tradycyjnie nosi się na palcu serdecznym.

W przypadku, gdy nie możesz dyskretnie zmierzyć średnicy pierścionka, zdaj się na swoją intuicję, bądź weź też pod uwagę rozmiary, które klienci sklepu DIAMANTI wybierają najczęściej. Statystycznie, najwięcej klientów wybiera rozmiar 13 lub 14. Nawet jeśli zdecydujesz się na rozmiar pierścionka, który nie będzie idealnie leżeć na palcu Twojej dziewczyny, zawsze możesz zdecydować się na korektę. Zamówisz ją bezpłatnie, jeśli zgłosisz się do sklepu z prośbą o zmianę rozmiaru w przeciągu trzech miesięcy od dnia, w którym zakupisz biżuterię. 

Pierścionek zaręczynowy – w jakim kolorze złota i jaki model?

Przeważnie kupujący pierścionek zaręczynowy wiedzą w jakim kolorze złota ich wybranki najchętniej nosiłyby biżuterię. Jeśli nie znasz preferencji swojej dziewczyny, weź pod uwagę to, w jakim kolorze są pierścionki, które nosi. Możesz także zasięgnąć opinii od bliskich osób z otoczenia Twojej wybranki, jeśli przyszła narzeczona raczej stawia na minimalizm i ogranicza się tylko do kolczyków i łańcuszka.

Model jest już natomiast kwestią całkowicie indywidualną, więc w tym temacie nie możesz zdać się na rady innych osób. Chociaż znów warto zwrócić uwagę na to, jakiego rodzaju biżuterię preferuje Twoja dziewczyna. Ostatecznie jednak kupujący muszą pod tym względem zdać się na własną intuicję.

Zwróć uwagę na kamień osadzony w pierścionku

Kamień – to właśnie na niego Twoja dziewczyna zwróci uwagę w pierwszej kolejności. By wybrać ładny, weź pod uwagę szlif, masę, czystość i barwę. Jeśli zależy Ci na tym, by brylant ładnie się mienił, odbijając promienie światła, zwróć przede wszystkim uwagę na szlif kamienia. Na stronie internetowej diamanti.pl znajdziesz szeroki wybór modeli. Skorzystaj z tabeli dostępnych do oprawy brylantów, która znajduje się obok wybranego przez Ciebie modelu pierścionka. Znajdziesz w niej obok informacji o czystości, barwie, czy szlifie, także opis dotyczący proporcji i poleru. By efekt był jak najlepszy, wybierz kamień, który ma co najmniej bardzo dobry szlif i proporcje.

Pierścionek zaręczynowy najlepszej jakości

Jeśli już masz w głowie obraz idealnego pierścionka zaręczynowego, warto urzeczywistnić swoje fantazje, wybierając jeden z modeli, który znajdziesz w sklepie DIAMANTI. Masz tutaj zawsze gwarancję jakości i ceny, a przy tym dokładnie wiesz, co kupujesz. Ja bez wahania polecam zakupy na diamanti.pl i w salonie firmowym. Nie ukrywam, że choć głównie poszukiwałam wiedzy, to znalazłam w salonie marki DIAMANTI też dla siebie coś pięknego, co teraz noszę z dumą na palcu…!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj