Jak wybrać idealny pierścionek zaręczynowy? [PORADNIK]

Pierścionek zaręczynowy to nie tylko ozdoba, ale także wyjątkowa pamiątka dnia, w którym obiecaliście sobie miłość do końca życia. Jak wybrać pierścionek, który przyprawi przyszłą narzeczoną o szybsze bicie serca? Podpowiadamy!

pierścionek zaręczynowy ślub wesele zaręczyny białe złoto brylant diament

Sekret doskonałego pierścionka

Wbrew pozorom wybór idealnego pierścionka nie musi przypominać próby rozwikłania skomplikowanej matematycznej łamigłówki. Klucz do rozwiązania tej zagadki jest bliżej, niż myślisz. Pierścionek zaręczynowy powinien nie tylko podkreślać urodę Twojej przyszłej narzeczonej, ale także jej… temperament!

Kolor

Barwa złota jest uzależniona od stosunku kruszcu do innych metali wykorzystywanych w sztuce jubilerskiej takich jak: miedź, cynk, srebro, nikiel czy platyna. Żółte złoto to ukłon w stronę klasyki, natomiast białe pokocha każda romantyczka (przykłady kolorów pierścionków znajdziemy na tej stronie). Z kolei biało-żółte lub kolorowe doskonale podkreśli niebanalną osobowość.

Rodzaj i wielkość kamienia

"Diamonds are a girl’s best friend" – śpiewała Marylin Monroe. Możesz być pewny, że mieniący się brylant stanie się najlepszym przyjacielem także Twojej ukochanej. Diament to minerał najczęściej wybierany do pierścionków zaręczynowych. Jego nazwa pochodzi z języka starogreckiego i oznacza „niezniszczalny”.
W klasycznym pierścionku zaręczynowym kamień znajduje się w centralnym punkcie. To doskonały wybór dla miłośniczki klasycznej elegancji i zwolenniczki minimalizmu. Z kolei trzy kamienie będą symbolizować doskonałość i harmonię. Jeśli przyszła narzeczona lubi nieco bardziej awangardową biżuterię, postaw na oryginalne i nietuzinkowe wzornictwo.
Choć okazały kamień będzie z pewnością powodem do dumy dla Twojej ukochanej, wybierając rozmiar brylantu, weź pod uwagę jej usposobienie, rodzaj pracy, pasje oraz tryb życia. Przecież chciałbyś, żeby pierścionek zaręczynowy stał się jej najlepszym przyjacielem, prawda?

Rozmiar

Jeśli Twoja ukochana posiada w domu przynajmniej jeden pierścionek noszony na palcu serdecznym, Twoje zadanie jest wyjątkowo proste: wystarczy udać się z nim do jubilera i poprosić o określenie rozmiaru. Jeżeli nie, możesz uciec się do małego podstępu. Poproś jej najlepszą przyjaciółkę, aby razem wybrały się na zakupy i dla żartu przymierzyły kilka pierścionków. Możesz także namówić zaufanego kolegę z pracy, żeby poradził się Twojej przyszłej narzeczonej w sprawie zakupu pierścionka dla swojej dziewczyny. Jak poznać, czy rozmiar ozdoby jest odpowiedni? Aby pierścionek był wygodny podczas codziennego użytkowania, powinien z niewielkim oporem przechodzić przez staw paliczkowy. Jeśli jednak „podstęp” nie przyniesienie oczekiwanych skutków, bez obaw, jednorazowa korekta rozmiaru pierścionka w większości salonów jest bezpłatna.

Ze wspólnej wizyty u jubilera możesz także zrobić niespodziankę! Po wyjściu z domu zawiąż ukochanej oczy przepaską i zdejmij ją dopiero po przekroczeniu progu salonu. Wówczas będziesz mieć pewność, że zakupiony przez Ciebie pierścionek jest idealny. Radość w oczach ukochanej z takiej niespodzianki będzie bezcenna!

Tekst i zdjęcie: Aclari Diamonds 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj