Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Gdy decyzja już zapadła, pora na przygotowanie się do wyjątkowego wydarzenia w życiu pary, jakim są zaręczyny. W snuciu scenariusza tego dnia nie można jednak zapomnieć o wielkim wyzwaniu, czyli kupnie pierścionka! W końcu ma on zdobić dłoń ukochanej nie tylko w okresie narzeczeństwa, ale też na długo po tym, gdy drugie „tak!” padnie na ślubnym kobiercu.

pierścionki zaręczynowe, jak wybrać pierścionek

Rodzaj kruszcu

Nie wzór czy kolor powinny być pierwszym kryterium, które skusi Cię do zakupów. Podstawowa wiedza o materiale wykorzystywanym do tworzenia biżuterii będzie niezbędna, a przyda się także wtedy, gdy przyjdzie Wam wybierać obrączki na całe życie. Pamiętać bowiem trzeba o tym, aby wcześniej upewnić się czy partnerka nie ma przypadkiem alergii na któryś z metali.

Rzadko kiedy spotyka się kruszywo czyste, bez żadnych domieszek, co wpływa na jego większą trwałość, ale może też uczulić wrażliwe osoby. Do najpopularniejszych zalicza się złoto żółte i białe (z dodatkiem niklu, cynku), które stanowi szlachetniejszą alternatywę dla srebra. Spotkać można się także z tytanem, trudno dostępną platyną oraz tajemniczym, różowym odcieniem, które oznacza połączenie żółtego złota z miedzią i cynkiem.

pierścionki zaręczynowe, jak wybrać pierścionek

Czy trafię w jej gust?

To pytanie bywa zmorą wielu panów, jednak małe śledztwo przyczyni się do Twojego sukcesu na tym polu. Baczna obserwacja tego, co lubi nosić partnerka powinno naprowadzić Cię na właściwe tory. Wiele par decyduje się na wspólne wybieranie zaręczynowej biżuterii, jednak czy pozbawione elementu zaskoczenia wydarzenie ciągle jeszcze będzie zasługiwać na miano romantycznego i wyczekanego? Tajna konsultacja lub wspólne zakupy z siostrą, mamą lub przyjaciółką dziewczyny mogą zaś okazać się strzałem w dziesiątkę.

Jeśli ciągle jeszcze męczą Cię wątpliwości co do wybieranego wzoru, skieruj się ku nieśmiertelnej klasyce - prostej formie ze złota z diamentem, czyli brylantem. Jego siła tkwi w trwałości, która nawiązuje do stałości w uczuciach. Jednak nawet decydując się na klasyczną formę, nie musisz rezygnować z oryginalności - np. w ofercie pierścionków zaręczynowych La Marqueuse dostępne są także modele z filmem zaklętym w brylancie.

Innym tropem będą ekscentryczne fasony i kolorowe kamienie odpowiednie dla żywiołowych osobowości, jednak w tym przypadku może okazać się, że dziewczyna nie zechce nosić pierścionka na co dzień. Powód? Bardzo prozaiczny - nie będzie pasował on do każdego elementu garderoby, na co nie możemy się wówczas obrażać. Alternatywę stanowi także własnoręczne zaprojektowanie pierścionka i zlecenie jego wykonania profesjonalistom.

pierścionki zaręczynowe, jak wybrać pierścionek

Mierzenie rozmiaru

Warto przyjrzeć się dokładniej pierścionkom wybranki, a nawet podstępem zabrać je do jubilera, aby ten precyzyjnie określił rozmiar, jaki musimy podać zamawiając pierścionek. Można też użyć do tego suwmiarki lub miarki jubilerskiej, jednak nasze własne pomiary nie będą tak dokładne, jak te wykonane przez profesjonalistę. Będzie to niezwykle ważne w przypadku gdy zdecydowałeś się na biżuterię z mieszanych kruszców lub wysadzaną kamieniami, gdyż zmiana rozmiaru pierścionka może okazać się wówczas niemożliwa. Wysiłek włożony w starania o obdarowanie ukochanej idealnym pierścionkiem na pewno zostanie jednak doceniony!

Tekst, zdjęcia i biżuteria: La Marqueuse
www.lamarqueuse.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj