Pierścionki zaręczynowe królewskich rodów

Jedne dostają biżuterię ślubną robioną na specjalne zamówienie lub zaprojektowaną przez ukochanego, inne z dumą noszą ozdoby przekazywane z pokolenia na pokolenie. Ich partnerzy dysponują imponującym budżetem, dlatego królewskie pierścionki zaręczynowe to często małe dzieła sztuki. Zobacz te najpopularniejsze, które otrzymały przedstawicielki wielkich rodów.

Z pokolenia na pokolenie

Niewątpliwie najpopularniejszym pierścionkiem zaręczynowym wśród brytyjskich pretendentów do tronu stała się biżuteria, którą od księcia Williama otrzymała Kate Middleton. Ozdoba z białego złota z owalnym szafirem otoczonym przez mniejsze diamenty wcześniej należała do matki mężczyzny, księżnej Diany. Przyznał on, że chciał, aby w tym ważnym momencie jego życia matka symbolicznie była przy nim.

złoty pierścionek z szafirem i brylantami, pierścione Księżnej Diany

Słynny na całym świecie szafir

Wcześniej jednak Diana Spencer wybrała zaręczynową błyskotkę samodzielnie, ponieważ jej ówczesny narzeczony, książę Karol, pozostawił jej możliwość zadecydowania o wyglądzie pierścionka zaręczynowego. Decyzja Diany wywołała na królewskim dworze konsternację, ponieważ wybrany przez nią pierścionek pochodził z katalogu salonu jubilerskiego. Oznaczało to, że każdy mógł sobie zafundować taką samą błyskotkę. Z biegiem lat nabrała ona jednak znacznie większej wartości – nie tylko sentymentalnej – i stała się jednym z najczęściej kopiowanych wzorów biżuterii na świecie.

Swój własny projekt

Dłoń królowej Elżbiety (a podczas zaręczyn jeszcze księżniczki) ozdobił pierścionek wykonany z platyny, w której został osadzony duży brylant otoczony po bokach dwoma mniejszymi, 3-karatowymi. Każdy z nich znajduje się w towarzystwie pięciu jeszcze mniejszych diamentów, które razem tworzą piękną i lśniącą kompozycję. Zadbał o nią sam przyszły pan młody, który był mocno zaangażowany w tworzenie tej ślubnej biżuterii. Z pomysłem na nią zgłosił się do londyńskiego jubilera Philipa Antrobusa, a następnie uważnie nadzorował proces powstawania ozdoby. Kamienie szlachetne, które się w niej znajdują, pochodzą zaś z diademu matki pomysłodawcy, księżnej Alice.

Rodzinna pamiątka

Książę Karol podczas swoich drugich oświadczyn postanowił sam wybrać pierścionek zaręczynowy, który otrzymała jego ukochana, Camilla Parker-Bowles. Zdecydował się na rodzinną pamiątkę należącą dawniej do królowej Elżbiety – biżuterię ozdobioną 8-karatowym szmaragdem, po którego obu stronach znajdują się po trzy mniejsze diamenty.

Ponad 4 miliony dolarów

Na tyle został wyceniony pierścionek zaręczynowy, który otrzymała od swojego ukochanego hollywoodzka aktorka, a później księżna Monako Grace Kelly. Gwiazda, o której mówi się, że poświęciła swoją karierę dla miłości, podczas zaręczyn dostała biżuterię wykonaną przez znany na całym świecie salon jubilerski Cartier. Ozdabiają ją trzy diamenty – osadzony centralnie, prawie 11-karatowy i dwa mniejsze, znajdujące się po bokach. Narzeczony aktorki, książę Rainier III, trafnie wybrał tę cenną błyskotkę – do dziś uchodzi ona za jeden z najpiękniejszych pierścionków zaręczynowych na świecie.

Ten artykuł został napisany przy współpracy z firmą Michelson Diamonds, właścicielem sklepu jubilerskiego online michelson.pl
Jeśli interesuję Cię iście królewskie pierścionki zaręczynowe zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj