Niebanalny pierścionek zaręczynowy

Sobotni wieczór. Sabat czraownic czyli tradycyjne babskie spotkanie z dzieczynami z liceum. Bach! Kaśka się zaręczyła! "Och cudownie, gratulacje, nareszcie" – wyrywamy sobie rękę Kaśki i oglądamy pierścionek który jest...hmmm... łudząco podobny do tego który Michał dał Marysi, a Tomek Karolinie...

Okrągły brylant oprawiony w żółte lub białe złoto jest od pewnego czasu powszechnie uznawany za "Prototypowy Pierścionek Zaręczynowy" czy też "Ten-Jedyny-Którego-Pragną-Wszystkie-Kobiety". Kończy się to jednak tym, że na palcach większości zaręczonych dziewczyn są niemal identyczne pierścionki, a coś, co miało być symbolem wyjątkowego uczucia, stało się masowym produktem, kupowanym w jubilerskich supermarketach. Więc jeśli nie pojedynczy brylant, to co?

Po pierwsze kolor....
Oczywiście brylanty pozostają faworytami, ale coraz częściej błyszczą w towarzystwie innych kamieni szlachetnych takich jak szmaragdy, tanzanity, turmaliny, szafiry czy rubiny. To wybór trochę bardziej ryzykowny niż bezbarwny diament więc warto doglębnie zbadać preferencje przyszłej narzeczonej i zastanowić się, jakie kolory lubi i w jakich najczęściej można ją zobaczyć. Warto przy okazji zainteresować się symboliką kamieni. Czy to nie ciekawe, że rubin rozpala namiętność i chroni przed zdradą, szmaragd zapewnia pokój między małżonkami, a szafir pomaga podejmować młodym mądre decyzje?

ACC_057_3_logo ACC_056_3a_logo
ACC_067_2_logo ACC_002_2_logo


Po drugie retro...

Drugi ważny trend to pierścionki w stylu vintage, czyli takie, które wyglądają jak przekazywany z pokolenia na pokolenie pierścionek prababci. Chodzi zarówno o modne od pewnego czasu klasyczne wzory typu markiza (czyli podobne do pierścionka Kate Middleton), jak i powracający z impetem styl art déco, czyli geometryczne kształty, symetria i mocne, kontrastowe barwy. Jeśli autentyczna biżuteria „z epoki“ jest poza zasięgiem naszego portfela, warto wybrać pierścionek stylizowany lub zlecić jubilerowi wykonanie pierścionka według wybranego wzoru.

ACC_142_3_logo ACC_048_3_logo
ACC_010_2_logo ACC_036_2_logo


Po trzecie łączone złoto...

Żółte, białe czy różowe? Po co się ograniczać! Złoto świetnie czuje się we własnym towarzystwie. Różowe złoto wspaniale komponuje się z białym, białe z żółtym a i wszystkie trzy razem wyglądają pięknie i oryginalnie. Ale uwaga, ważne by nie przesadzić. Łączone złoto plus brylanty – tak, ale trzy rodzaje złota i kolorowe kamienie to już odrobinę zbyt dużo!

I najważniejsze – pierścionek to symbol wyjątkowego uczucia na całe życie, dlatego warto trzymać się z dala od jubilerskich molochów, które codziennie sprzedają setki identycznych modeli i postawić na oryginalność.

ACC_049_3_logo ACC_017_2_logo
ACC_139_2_logo ACC_146_2_logo

 

Partner portalu abcslubu - Agata Kołomyjska, Acclamatio
Po ekskluzywną i wyjątkową biżuterię zapraszamy do salonów Acclamatio w Krakowie i sklepu internetowego: www.acclamatio.pl

acclamatio
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj