Przewodnik po złotych obrączkach

Zanim wybierzesz wymarzone obrączki warto wiedzieć, co tak naprawdę kryje się za upragnionym wzorem. Oto mini przewodnik Apart po wiedzy jubilerskiej, który ułatwi podjęcie tej ważnej decyzji.

Złoto jest najpopularniejszym kruszcem, z którego wykonuje się obrączki. Nie słabnie powodzenie obrączek wykonanych z tradycyjnego, ponadczasowego żółtego złota. W jubilerstwie najczęściej występuje jako stop ze srebrem lub miedzią.

Wzór 40 – Klasyczne obrączki z żółtego złota.


Od lat stale, rosnącym zainteresowaniem cieszy się także białe złoto. To stop złota i dodatków pod postacią palladu lub niklu. Szczególnie osoby uczulone na ten ostatni metal, powinny o tym wiedzieć.

Wzór 105 – Para obrączek ze szczotkowanego białego złota


Z kolei różowe złoto zawdzięcza swoją ulotną, romantyczną barwę dodatkowi palladu i cynku. Różowe złoto w obrączkach marki Apart występuje w duecie z białym kruszcem.

Wzór 427 – Zdobione grawerem obrączki z białego i różowego złota.


Każdy jubilerski produkt jest opatrzony informacją o próbie – najczęściej występuje 585. Co to jest próba i co oznacza? Próba, to – podobnie, jak karaty – jednostka miary określająca ile metalu szlachetnego zawiera 1000 jednostek masy. Czy niska próba oznacza, że złoto jest mniej szlachetne? Niekoniecznie, bowiem naturalnie to kruszec stosunkowo miękki i dodatki innych metali gwarantują jego trwałość i odporność.
W kolekcji obrączek Apart, większość modeli jest wykonanych z kruszcu o różnych próbach - 750, 585 lub 333 do wyboru, czyli odpowiednikach 18, 14 i 8 karatów.

Wzór 410 – Ten model obrączek w Aparcie wykonano ze złota o trzech rodzajach prób.


Jeśli próba ma znaczenie, warto zainwestować w wersję luksusową obrączek, czyli tych stworzonych ze srebrzystobiałej platyny. Próba tego kruszcu w obrączkach Apart to aż 950.

Wzór 501 - Obrączki wykonane w platyny nie potrzebują nadmiaru ozdobników.


Tekst i zdjęcia: Apart
www.apart.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj