Czy obrączki ślubne muszą być ze złota?

Przygotowania do ślubu wiążą się z wieloma kwestiami do przemyślenia. Mowa tu nie tylko o liczbie zaproszonych gości, wyborze odpowiedniego lokalu oraz stworzeniu menu, ale również o zakupie idealnych obrączek. Choć w przeszłości niemalże każda Para Młoda nosiła na swym palcu obrączkę wykonaną ze złota, to dziś sytuacja ta wygląda nieco inaczej.

 jubiler obrączki ślubne lisiewski jubiler ślub wesele  

Obrączki od wieków są symbolem miłości oraz wierności, który przypomina o małżeńskim przyrzeczeniu zawartym w dniu ślubu, jak również o najbliższej osobie. Pełnienie tak istotnej funkcji wymaga od obrączek posiadania pewnych właściwości, Oprócz oczywistych funkcji związanych z estetyką tego typu biżuterii, obrączki muszą cechować się przede wszystkim praktyką, wygodą oraz ponadprzeciętną trwałością – w końcu jest to biżuteria, która będzie noszona przez nas do końca życia! Kompromis związany z wyborem obrączek estetycznych a praktycznych powoduje, że ich wybór może być problematyczny. Na szczęście, współcześnie presja związana z koniecznością zakupu obrączek wykonanych ze złota należy już do przeszłości.

Tytan a może platyna?

Wiele sklepów jubilerskich posiada w swojej ofercie obrączki ślubne wykonane z różnego rodzaju metalu. W praktyce oznacza to możliwość wyboru między biżuterią srebrną, złotą, platynową, tytanową i nie tylko. Każda z nich zachwyca swoim wyglądem i każda z nich prezentuje się niezwykle elegancko. Jak już wcześniej wspomniano, obrączkami klasycznymi są te wykonane z żółtego złota. Jest to metal wszechstronny oraz bardzo trwały. Najczęściej występuje on w próbach 585 lecz nie jest to regułą, ponieważ bez problemu można nabyć obrączki o niższych składach, takich jak 333, czy 375. Złoto może występować w kolorze żółtym, białym lub czerwonym – w zależności od naszych upodobań.

Eleganckie srebro

Innym, równie popularnym metalem jest srebro o wyrazistej, białej barwie. Jest to rozwiązanie dla osób, które poszukują eleganckich i ponadczasowych obrączek, które będą prezentować się doskonale zarówno dziś, jak i za wiele lat. Innym rozwiązaniem może być zakup obrączek wykonanych z platyny, których kolor zbliżony jest do srebra. Platyna jest najcenniejszym spośród wszystkich metali szlachetnych i cechuje ją wysoka trwałość. Bardzo często wykorzystuje się próbę 600 oraz 950, lecz nie tylko. Warto również wiedzieć, że masa platyny jest nieco wyższa niż ma to miejsce w przypadku złota, co ma przełożenie na większą masę obrączek i często też wyższą ich cenę.

Metaliczny pallad

Innym rozwiązaniem, które z roku na rok zyskuje na popularności, jest zakup obrączek wykonanych z palladu. Jest to elegancki metal charakteryzujący się barwą szaro-białą. Metal ten należy także do grupy platynowców i jest metalem antyalergicznym. W wyglądzie do złudzenia przypomina białe złoto palladowe, lecz przez wzgląd na swoją masę właściwą, jest to metal stosunkowo od niego lżejszy.

Zdjęcie: fotolia.com, 192512005 | Autor: nazariykarkhut
Tekst: Lisiewski Jubiler,
www.sklepjubilerski.com 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj