27 czerwca, Kraków - Degustacja "wina z Pustyni Negev"

Pustynna oaza Kadesh Barnea jest miejscem, w którym Izraelczycy rozbili obóz po wyjściu z Egiptu, a Mojżesz wysłał dwunastu mężów na zwiad do Ziemi Obiecanej. Obfitość przyniesionych gron winnej latorośli była dowodem urodzajności krainy Kanaan.

Kilka tysięcy lat później - w 1979 roku - Alon i Nira Zadok opuścili swój rodzinny dom, by osiedlić się w tej właśnie oazie. Wraz z przyjaciółmi założyli osadę rolniczą w pobliżu granicy egipskiej. Dowiedli, że Pustynia Negev ma wielki potencjał rolny, potrafi także zrodzić unikalne wina.

Firma Winoman.pl oraz Żydowskie Muzeum Galicja zapraszają na degustację win z pustyni Negev, butikowej winiarni Ramat Negev Winery (pierwotnie Kadesh Barnea Winery). To wydarzenie towarzyszące w ramach Festiwalu Kultury Żydowskiej odbędzie się w dniu 27 czerwca o godzinie 18:00 w gościnnych progach Muzeum, w Krakowie przy ul. Dajwór 18.

Koszt uczestnictwa - 70 zł od osoby.
Rezerwacji można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Ilość miejsc ograniczona.

Serdecznie zapraszamy!

Winoman.pl
www.winoman.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj