Rodzaje lamp do paznokci - czym się kierować przy ich wyborze

Lampa do paznokci jest must have każdej paznokciomaniaczki. Utwardzenie płytek to obligatoryjny etap każdej stylizacji hybrydowej i żelowej. Na rynku dostępnych jest wiele sprzętów, różniących się rodzajem i funkcjonalnościami. Pytanie - na który się zdecydować? Zanim przejdziemy do omówienia poszczególnych typów lamp do paznokci, zastanówmy się, czym kierować się przy ich wyborze?

paznokcie zdobienie paznokci stylizacja paznokci hybrydy żel lampa do paznokci lampa do utwardzania paznokci  allepaznokcie.pl

Co jest ważne przy wyborze lampy do paznokci?

Wybierając lampę do paznokci https://allepaznokcie.pl/pl/c/LAMPY-UVLED/5441, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Aspektów, które zdecydowanie pomogą Ci w podjęciu tej ostatecznej decyzji.

Moc

Lampy do paznokci, które można kupić w profesjonalnych sklepach i hurtowniach kosmetycznych, posiadają szeroki przedział mocy. Jaka jest optymalna? Właściwą odpowiedzią na to pytanie jest tak znienawidzone przez wiele osób - “to zależy”... Zależy od Twoich preferencji, częstotliwości używania oraz szybkości utwardzenia lakieru hybrydowego w lampie...

Czas niezbędny na utwardzenie

Zastanów się, ile masz czasu, wykonując manicure. Jeżeli nie musisz się śpieszyć, robisz wszystko spokojnie, być może nie potrzebujesz bardziej zaawansowanej lampy. Co innego, jeśli masz klientów i brak czasu na odpoczynek. Wtedy różnica nawet kilku sekund jest już znacząca...

Sposób działania

Przemyśl, czy wolisz diody LED, czy żarówkę UV. A może marzy Ci się połączenie obu technologii? Eksploatacja sprzętu każdego rodzaju jest inna. Kluczem do sukcesu jest znalezienie optymalnego rozwiązania.

Eksploatacja

Wolisz wymieniać żarówki, czy posiadać zdecydowanie bardziej żywotne diody LED? Zależy Ci na sprzęcie na lata, bo np. jesteś profesjonalną stylistką paznokci? A może wolisz kupić coś tańszego, ponieważ manicure wykonujesz raz na kilka tygodni? Kwestie eksploatacyjne są bardzo istotne w kontekście wyboru lampy do paznokci.

Rozmiar

Istnieje wiele kształtów i rozmiarów lamp do paznokci. Te kompaktowe doskonale nadają się dla mobilnych stylistek, natomiast większe - bardziej “stacjonarne” - są najczęściej wykorzystywane w studiach urody.

Dodatkowe funkcje

Do dodatkowych funkcji lamp do paznokci zaliczamy m.in. czujnik ruchu, tryb pracy ciągłej czy timer. Ułatwiają one codzienną pracę i sprawiają, że wykonywanie manicure jest jeszcze bardziej przyjemne.

Rodzaje lamp do paznokci

Skoro już wiemy, na co zwracać uwagę przy wyborze lamp do paznokci, możemy przejść do ich podziału. Sprzęty te dzielimy na 3 główne rodzaje: UV, LED oraz UV LED. Główną różnicą między nimi jest zastosowana technologia. Wpływa ona bezpośrednio na czas niezbędny do pełnego utwardzenia płytek.

Lampa UV

Szukasz taniej lampy do utwardzania paznokci? Dopiero zaczynasz swoją przygodę ze stylizacją paznokci? Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedziałaś twierdząco, lampa do paznokci UV będzie dla Ciebie doskonałym wyborem. Dzięki niej utwardzisz lakier hybrydowy oraz żele akrylowe. Lampy tego typu cechują się relatywnie małą mocą (do 36W). Są dostępne w różnych rozmiarach - kompaktowym, a także standardowym (na ogół w formie tunelu). Pracę z lampą UV zdecydowanie ułatwiają jej funkcjonalności, takie jak czujnik ruchu czy timer. Mimo że posiada ona bardzo dużo zalet, nie jest idealna. Eksploatacja sprzętu należy do dość problematycznych z uwagi na konieczność wymiany żarówek.

Lampa LED

Marzy Ci się lampa energooszczędna i żywotna? Cenisz sprzęty, które posiadają wiele przydatnych funkcjonalności? Zainteresuj się lampą do paznokci LED. Służy ona do utwardzania lakieru hybrydowego oraz żelu. Posiada zdecydowanie większą moc niż lampy UV (max. 48W). Tym, co wyróżnia ją na tle innych na rynku jest mnogość funkcji dodatkowych. Należą do nich m.in. kilka czasów pracy czy możliwość pracy ciągłej. Jest to bardzo przydatne szczególnie w kontekście osób, które zajmują się zawodowo stylizacją paznokci. Sprzęt cechuje tak duża trwałość dzięki zastosowaniu diod LED.

Lampa CCFL, czyli UV LED

Lampa CCFL to połączenie wszystkiego, co najlepsze z obu poprzednich rodzajów lamp do paznokci. Stąd jej druga nazwa - UV LED. Posiada ona zarówno żarówkę UV, jak i diody LED. Dzięki temu cechuje ją uniwersalność, a czas utwardzania płytek jest tak krótki. Co istotne - cenowo kształtuje się ona między UV a LED. Niektórzy twierdzą, że to najbardziej optymalne rozwiązanie - zarówno dla stylistek paznokci, jak i początkujących miłośniczek manicure.

Lampa do paznokci - niezbędna, skuteczna i prosta w obsłudze

Już wiesz, że wybór lampy do paznokci nie jest wcale tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Istnieje dużo czynników, które wpływają na ogólny obraz tego sprzętu. Jedno jest pewne - to dla Ciebie powinien być on najbardziej użyteczny i intuicyjny. Tylko wtedy stylizacja paznokci będzie nie tylko koniecznością, ale i przyjemnością!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj