Manicure hybrydowy - na czym polega jego fenomen?

W wielu dziedzinach naszego życia nieustannie poszukujemy rozwiązań trwałych, które w efekcie pozwalają nam zaoszczędzić czas, pieniądze czy zwyczajnie poprawiają komfort. Preferencje klientów w zakresie zmian ukierunkowanych na solidny i długookresowy rezultat, zauważalne są również w kosmetyce. Przykładem takiej (r)ewolucji w przypadku pielęgnacji i zdobienia kobiecych paznokci jest upowszechnienie metody manicure hybrydowego.

ślub wesele uroda moda i uroda zdrowie paznokcie stylizacja paznokci hybrydy lakiery hybrydowe paznokcie do ślubu

Aktualnie paznokcie hybrydowe są bardzo popularne, przede wszystkim za sprawą trwałości, która przewyższa manicure wykonany tradycyjnymi metodami i lakierami. Nałożenie hybrydy na paznokcie nie jest wcale procesem trudnym, wystarczy trochę wprawy i doboru odpowiednich produktów, a wykonanie malowania tą metodą stanie się prawdziwą przyjemnością. Najważniejsze, że efekt uzyskany dzięki hybrydowej metodzie zdobienia paznokci, utrzyma się przez długie tygodnie. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ oszczędza cenny czas podczas przygotowywania się do codziennej pracy, doskonale sprawdza się też podczas dłuższych, np. wakacyjnych wyjazdów.

Mimo, że do niedawna usługę manicure hybrydowego głównie można było uzyskać w salonie kosmetycznym, to obecnie, za sprawą powszechnej dostępności produktów, można wykonywać go we własnym zakresie w domu. Sprawdzonym miejscem, gdzie w przystępnych cenach można zakupić lakiery hybrydowe (bogata paleta kolorów do wyboru), a także niezbędny osprzęt i różne akcesoria kosmetyczne, jest sklep internetowy lakieryhybrydowe.pl.

Jak wygląda proces nakładania hybrydy na paznokcie? Tak jak w przypadku tradycyjnego malowania, pierwszą czynnością jest opiłowanie paznokci w dowolny sposób, odpowiadający naszym preferencjom. Kolejną fazą jest wycinanie naddatku skórek, które weszły w światło płytki paznokci. Może to być poprzedzone zmiękczeniem skórek, np. za pomocą ciepłej wody z mydłem. Następnie należy delikatnie zmatowić powierzchnię paznokcia. Świetnie nadaje się do tego specjalny bloczek polerski. Potem powinno się dokładnie odtłuścić płytkę paznokciową. Zwykle wystarcza standardowy odtłuszczacz, jednak jeśli nie pomaga i paznokcie nadal wymagają uwagi w tym względzie, to powinno sięgnąć się po specjalny preparat - primer (kwasowy lub bezkwasowy). Na przygotowaną w ten sposób płytkę, nakładamy cienką warstwę bazy, po czym przez ok. 2 minuty utwardzamy ją ultrafioletem w specjalnej lampie. Czynność z użyciem lampy UV/LED powtarzamy zaraz po pomalowaniu (niezbyt grubą warstwą) hybrydowym kolorem. Po upływie 2-3 minut, krokiem kolejnym jest nałożenie lakieru nawierzchniowego, którego zadaniem jest nadanie hybrydzie pięknego, zdrowego połysku, po czym ponownie wkładamy dłoń pod światło UV/LED na 2 minuty. Pozostaje już tylko przemyć wierzchnią warstwę lakieru odtłuszczaczem i delikatnie natrzeć oliwką płytkę paznokcia wraz ze skórkami. Teraz przez kilka tygodni możemy cieszyć się trwałym kolorem na naszych paznokciach.

W późniejszym pozbyciu się tego manicure, pomocne będzie delikatne spiłowanie warstwy nawierzchniowej płytki i nałożenie na nią wacika nasączonego w płynie do usuwania hybrydy. Wacik wraz z płytką paznokcia należy owinąć kawałkiem aluminiowej folii i odczekać co najmniej kwadrans. Po tym czasie usunięcie lakieru z pomocą drewnianego patyczka bądź pilniczka, będzie dużo prostsze.

Koszt wykonania hybrydy nie jest wysoki, a biorąc pod uwagę czas, jaki zaoszczędzamy na codzienne niemal poprawki przy tradycyjnym lakierze, jak również nieporównywalny z niczym innym efekt hybrydowego manicure, to produkt ten z czystym sumieniem można polecić każdej nowoczesnej kobiecie.

 

Artykuł zewnętrzny

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj