Jak zaprzyjaźnić się ze swoją Szwagierką

Relacje rodzinne bywają skomplikowane, szczególnie kiedy przed ślubem Twój kontakt z rodziną Twojego Narzeczonego nie był zbyt częsty. Jeśli Twój Ukochany ma siostrę, zaprzyjaźnienie się z nią może nie należeć do zbyt łatwych zadań – siostry bywają mocno opiekuńcze w stosunku do swoich braci i mogą traktować swoją przyszłą szwagierkę jako potencjalne zagrożenie dla szczęścia swojego brata.

Jeśli sama znajdujesz się w takiej pozycji – nie martw się, zaprzyjaźnienie się z siostrą Twojego Męża może być trudne, ale na pewno nie niemożliwe! Mamy dla Ciebie kilka porad, jak utrzymywać przyjacielskie stosunki z Twoją nową siostrą – zapraszamy do lektury!

Znajdźcie wspólne zainteresowania

Poszukajcie wspólnych tematów do rozmów, być może lubicie podobną muzykę? A może uprawiacie te same sporty? Kiedy zdecydujecie się spędzić razem trochę czasu, np. wyskoczyć na wspólne zakupy, staraj się nie rozmawiać z nią o Twoim Mężu – na pewno jest wiele innych tematów, które Was do siebie zbliżą, więc warto je odkryć i opierać rozmowy na nich. To właśnie jej brat, a Twój Mąż jest tym, co Was połączyło, a teraz musicie tylko odkryć inne wspólne punkty – do dzieła! :)

Nie mieszajcie całej rodziny w Wasze sprzeczki

Jeśli nie zgadzacie się w jakiejś kwestii lub też doszło między Wami do sprzeczki, nie angażuj całej rodziny w rozwiązanie konfliktu, a już na pewno nie proś swojego Ukochanego o to, aby opowiedział się po którejś ze stron. Pomijając fakt, że postawisz go w niezręcznej sytuacji, robiąc to sprawisz tylko, że konflikt się zaogni. Dodatkowo, informując całą rodzinę o Waszej różnicy zdań nic nie wskórasz – znacznie lepiej zrobisz, kiedy przeprowadzisz ze swoją Szwagierką rozmowę w cztery oczy i samodzielnie zażegnasz konflikt.

Znajdź czas dla swojej Szwagierki

Potraktuj swoją Szwagierkę jak swoją przyjaciółkę i staraj się znaleźć dla niej czas w każdym tygodniu – nie mówimy, że musicie umawiać się co weekend na kawę i ploteczki rodzinne, jednak dbaj o to, żeby czuła, że masz dla niej czas. Niezależnie, czy będzie to szybki sms z pytaniem o samopoczucie, czy dłuższa rozmowa telefoniczna w przypadku, kiedy mieszkacie na przeciwnych krańcach kraju, warto dać jej odczuć, że jest dla Ciebie ważna i traktujesz ją jak członka rodziny.

Zróbcie coś razem

Niezależnie od tego, czy będzie to wspólne wyjście na zakupy, czy babski wieczór przy lampce wina a może rodzinny grill w ogródku, ważne jest, żebyście chciały spędzać wspólnie czas. Świetnym pomysłem na przełamanie lodów będzie propozycja wspólnego zorganizowania rodzinnego spotkania – poproś swoją Szwagierkę o pomoc w przygotowaniu przystawek, czy wybraniu muzyki na wieczór. Pozwalając jej zdecydować o którymś z aspektów spotkania, dajesz jej odczuć, że jest dla Ciebie ważna i tak też ją traktujesz.

Tekst: Redakcja abcslubu.pl

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Skomentuj