Jak sprawić, aby facet nie był przesadnie zazdrosny?

Z pewnością niejednokrotnie zdarzyło Ci się, że fajny mężczyzna nagle stawał się kulą u nogi... Jego śledzenie, ciągłe wypytywanie, kontrolowanie powoli zaczęło Cię doprowadzać do szału.

Czy koniecznie tak musiało być? Jest skuteczny sposób na to, aby wyleczyć faceta z zazdrości – tutaj możesz go poznać.
Wiesz już na pewno, że przekomarzanie się nie zdaje egzaminu. Ty tłumaczysz mu, że jesteś wierna, a on i tak robi swoje. Faceci to proste maszyny – wystarczy w prosty sposób wyjaśnić im jak działa chorobliwa zazdrość. Musisz więc na chwilę zamienić się w mężczyznę i przyjąć logiczny, wręcz łopatologiczny sposób rozumowania. Bez emocji, na spokojnie, zaczynamy.

Po pierwsze oboje musicie ustalić granice Waszych zachowań. Często zazdrość nie jest chorobliwa, a wynika z braku komunikacji między Wami. Przykładowo dla Ciebie siedzenie na kolanach innego mężczyzny jest czymś normalnym. Dla niego natomiast może to już zahaczać o zdradę. Oboje macie rację, gdyż tak wyglądają Wasze systemy reprezentacji. Inny przykład: mówisz do kogoś „kochanie" i dla Ciebie znów nic to nie znaczy, bo po prostu tak Cię nauczono, a dla niego może to być zbyt bliskie spoufalanie. Musicie więc ustalić – co wolno a czego nie wolno w Waszym związku. Każde z Was powinno tutaj pójść na kompromis.

Krok drugi to walka z tą chorobliwą zazdrością. Ty jesteś mu wierna, postępujesz według ustalonych zasad, a on nie pozwala Ci nigdzie wyjść z koleżankami. Gdy rozmawiasz z obcym facetem od razu przybiega i Was rozdziela, czyta Twoje smsy i przegląda skrzynkę email. To już zbyt dużo – nie możesz tego tolerować.

Rozmowę zacznij od tego, jak działa zazdrość. Powiedz mu dokładnie to, co teraz przeczytasz. Zazdrość jednoznacznie oznacza niskie poczucie wartości mężczyzny. Spójrz – facet, który uważa, że jest boski, szanuje siebie i wierzy w to, że naprawdę jest lepszy od innych – nawet nie pomyśli o tym, że może się ktoś taki zdarzyć na naszej planecie, kto mógłby być bardziej atrakcyjny od niego. Mężczyzna, który jest zazdrosny natomiast – wysyła do kobiety komunikat: „Muszę Cię kontrolować, ograniczać Twoją wolność, gdyż uważam, że jestem za słaby dla Ciebie. Nie możesz mieć kontaktu z innymi facetami, gdyż są lepsi ode mnie i od razu Cię uwiodą". Za każdym razem więc, gdy facet okazuje zazdrość, komunikuje Ci, że nie jest fajny. To natomiast powoduje, że Ty zaczynasz też tak myśleć – że on nie jest atrakcyjny. Akcja i reakcja. Kiedy jednak on pokazuje Ci, że nie jest zazdrosny, to czujesz że faktycznie musi być rewelacyjny, skoro nie boi się konkurencji – ba, nawet nie uważa innych facetów za konkurencję.

Jak widzisz zazdrość jest samospełniającą się przepowiednią. Jeśli mężczyzna zamęcza Cię swoją zaborczością i komunikuje swoją niską samoocenę – to prędzej czy później faktycznie zaczniesz szukać sobie innego.

Rozmowa, szczerość i dobra komunikacja między Wami potrafi zdziałać cuda – jeśli wiesz doskonale w jaki sposób działają relacje damsko-męskie, to uda Ci się wytłumaczyć również facetowi – jak działa Wasz wspaniały związek.

Krzysztof Król

Artykuł powstał na podstawie książki: „Księga związków, podrywu i seksu dla mężczyzn." – największego kompendium wiedzy na temat relacji damsko-męskich, jakie powstało na świecie. Darmowy rozdział Księgi i więcej informacji znajdziesz na stronie: http://sensus.pl/view/4782c/2/bibzwm.htm

Autor Krzysztof Król – założyciel i dyrektor szkoły Perfect Dating (www.perfectdating.pl). Od 7 lat nieustannie praktyk biznesu, szkoleniowiec, coach motywacyjny.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

1 komentarz

  • Link do komentarza Ilona sobota, 06 grudzień 2014 22:31 napisane przez Ilona

    Ja lubię jak mój facet jest zazdrosny - to potwierdza, że nadal kocha a ja takie sytuacje też bardzo lubię bo od razu otwieram moją ulubioną stronę z biżuterią i obserwuję reakcję, która zawsze kończy się podobnie "kochanie, szukasz czegoś pięknego dla siebie? Jak coś wybrałaś to daj znać to Ci kupię " .... i o to chodzi

Skomentuj