Dobór makijażu do typu urody - 4 Pory Roku - Lato

Przygotowujesz się do ślubu? Szukasz idealnego makijażu

A może na co dzień też nie za bardzo wiesz, jakie kolory cieni, różu, pudru do ciebie pasują? Zapraszamy do pierwszej odsłony „4 Pór roku". Na początek zajmiemy się "Latem". Sprawdź, jakim typem urody jesteś! Jak powinnaś się malować? Ta wiedza przyda Ci się nie tylko w dniu ślubu, ale i na co dzień. A może proponowany makijaż to jest właśnie to, czego szukasz?

Podstawowy podział barw zwany inaczej grupami poszczególnych pór roku, został stworzony w celu lepszej i bardziej obrazowej komunikacji. Charakter każdego koloru, mimo istnienia pewnych cech wspólnych z innymi barwami, określany jest zawsze za pomocą cech wtórnych. Są nimi indywidualne cechy każdego koloru.

Barwy w makijażu możemy podzielić na cztery podstawowe grupy:

1. barwy ciepłe - czyste - wiosna

2. barwy zimne - przytłumione - lato

3. barwy ciepłe - przytłumione - jesień

4. barwy zimne - czyste - zima

 

LATO

• CERA

Panie o tym typie kolorystycznym są bardzo zróżnicowane, ich cera może przybierać odcień jasny, delikatny, mleczny, blado-beżowy lub zdecydowanie różowy z licznymi zaczerwienieniami. Cechą charakterystyczną jest zawsze błękitnawy lub różowo-szarawy odcień cery. W ich ogólnym kolorycie jest zdecydowana przewaga szarości. U pań o tym typie kolorystycznym mogą występować piegi, ale są one w kolorze szaro-beżowym. Latem cera przybiera kolor śniado-oliwkowy a włosy rozjaśniają się, co bardzo utrudnia prawidłowe określenie typu kolorystycznego.

• OCZY

Cechą charakterystyczną jest matowy, zamglony kolor, białka mają odcień mleczny i nie kontrastują z tęczówką. Najczęściej spotykane kolory to: szaro-zielone, szaro-niebieskie, szaro-brązowe.

• WŁOSY

Kolor włosów jest tak samo zróżnicowany jak odcień cery. Spotyka się platynowe blondynki, szatynki o włosach jasno lub ciemnobrązowych, ale zawsze w popielatej, szarej tonacji. Jest to tzw. mysi kolor.

• BRWI

Mają regularny, dość wyraźny zarys.

• KOLORY

Chłodne, zamglone, przydymione, przygaszone, jakby wypalone słońcem typu: poszarzały błękit, przydymiony róż, popielaty, lawenda, stłumiony granat, grafit, brudna zieleń, zgaszona czerwień, chłodny beż, jasny gołębi.

• MAKIJAŻ

Średnio nasycony. Podkłady mogą być transparentne lub pudrowe i kryjące. Ważne jest, aby miały zawsze zimny szaro-różowy odcień. Róż najodpowiedniejsze są chłodne, pudrowe odcienie różu lub zgaszonego brązu. Cienie i kredki do oczu powinny być matowe i przydymione. Pomadki zarówno jaśniejsze jak i zdecydowanie ciemne, jednak nie perłowe, ale w zgaszonych głębokich kolorach.

• DODATKI

Przy doborze kolorów należy kierować się zasadą: im ciemniejszą karnację ma kobieta-lato, tym ciemniejsze kolory powinna wybierać ze swojej palety kolorystycznej. Zalecane są zestawienia tonalne.

Autorką makijaży i opisów jest Wioletta Uzarowicz, foto: Bartek Wardziak

Zapraszamy serdecznie na www.glazel.pl

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Skomentuj